reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2012

Rysica, spryciara ta Twoja Monisia :) Piotruś prawie o miesiąc starszy, a takich cudów nie uskutecznia ;) zdjęcie fajne, ale z dziecmi chyba miałoby więcej uroku :) ja myślę o zrobieniu kartek świątecznych z Piotrusiem na takiej zasadzie jak kartki w tym blogu (post sprzed 2 lat):
Mikołajki – 6 grudnia 2010 | Fotograf dziecięcy | Fotograf ślubny | Blog

Dziewczyny...prośba o możliwie szybki odzew...planuję dziś zrobić na obiad/kolacje pieczonego łososia. Aż wstyd przyznać, że wcześniej nie robiłam...tzn. czesto robię spagetti z kawałkami łososia z kaparami i smietaną (odrobiona gałki muszkatołowej), ale nigdy w takim duzym kawałku. Czym przyprawić tego łososia? Jak długo piec? Chyba nie obsmazac na patelni wczesniej, prawda? Jakis sos do niego? Bo ja (podobnie jak chyba Iwon) lubię ryby z sosami...
Dajcie znać plssss...bo za kilka godzin chciałabym podjechac do sklepu o ile zdrowie pozwoli...
Maćku, sorki, ze na głównym piszę, ale wiem, ze na przepisowym odpowiedzi byłby póżniej...
 
reklama
hatszept ja piekę łososia z masłem, odrobiną cytryny i koperkiem (oczywiście wczesniej go solę i pieprzę ;)) Nie podsmażam wczesniej, tylko od razu zpiekam zawsze w folii, tak około chyba 40 minut, ale po prostu co jakiś czas sprawdzam, czy już jest ok.

Dzien dobry :)
 
Gracias, Dziewczynki :) To co piszecie i przepisy na kwestia smaku nie wydają się trudne, więc podejmę dziś to zadanie ;)
Cisza tu jakaś dziś...Piter śpi od 2 godzin, więc wykorzystuję okazję, żeby popisać, pewnie się rozpiszecie, kiedy ja będę w ferworze walki ;)
 
Dziewczyny a może założymy wątek kulinarny z przepisami? Bo jest jeden, ale w nazwie ma "dietę dla matek karmiących" :sorry2: No chyba, że zmienimy nazwę i będą to po prostu kulinaria dla każdego :)

Polaa ja dla gości proponuję następujące dania, które sama często robię:

1. spaghetti z parmezanem + surówka
2. naleśniki po meksykańsku (nadziewane mięsem mielonym, fasolą itp.)
3. zapiekanka z kurczakiem, serem i brokułami
4. kartoflak z sosem pieczarkowym i barszczem
5. placek po węgiersku
6. pizza
7. zupa gulaszowa z pieczywem czosnkowym
8. sałatka z ryżem i kurczakiem wędzonym
9. smażony filet (bez panierki) z serem, podawany na zimno z sałatą, ogórkiem, cebulą, rzodkiewką, pomidorem i sosem koperkowo-ziołowym + grzanki

a na obiad:

10. bitki wołowe lub zrazy
11. filety z kurczaka zapiekane w parmezanie i z ananasem
12. pieczone roladki z kurczaka ze szpinakiem
13. karkówka pieczona z masłem czosnkowym + frytki
do tych dan obowiązkowo jakaś zupa, bo ja zawsze dwudaniowy obiad robię :)

Jak ktoś będzie zainteresowany, wrzucę przepis na właściwy wątek :)
 
Ostatnia edycja:
hatszept - klusek zasypia z reguły około 8 , plus minus 30 minut :-) i zazwyczaj śpi co najmniej do 5 bez nocnej butli :tak: więc mam z nim supcio , za to w dzień drzemki 20 minutowe , no ale nie można mieć wszystkiego :-)

ruda miałam na fb napisać ,że zazdroszczę spadku wagi a ty tu piszesz ,że do przodu :-) mi się marzy spadek w dół :tak: tak czy siak fajnie ,że dzień zaczyna ci się kolorowo :-)

rysica - podoba :-) a Monisia zuch dziewczynka :tak:

qrczaki sterta prania czeka , a ja na lapku pisze do was albo czytam straszną książkę , ale skubana tak wciągnęła :tak:
 
Niespodzianka z sałatek u mnie króluje:

1. z ryżem i kurczakiem wędzonym (ugotowany ryż - 2 woreczki, dwie nogi wędzone pokrojone w kostkę, kukurydza z puszki, ananas z puszki pokrojony w kostkę, por, majonez, sól pieprz)
2. na ostro z fasolą, papryką, ryżem i żółtym serem (ugotowany ryż, czerwona fasola z puszki, kukurydza z puszki, 1 nieduża cebula, pokrojony w kostkę twardy i najlepiej ostry ser żółty, czerwona papryka, majonez, przyprawy - sól pieprz, ew. chili)

A jeśli chodzi o przystawki itp. to raczej nie pomogę, bo ja najczęściej robię konkretne dania :sorry2: Jesli już mają być tylko przegryzki, to zazwyczaj robię po prostu zwykłe koreczki (ser żółty, wędlina, oliwki zielone, ogórek korniszony, papryka czerwona), piekę pałki z kurczaka, kupuję chipsy, snacki, popcorn itp.


edek:
przypomniało mi się, że też jeszcze czasem podaję mozarellę z pomidorem i listkiem bazyli i szparagi takie ze słoika zawinięte w plastry szynki :)
Fajnie też podać półmisek serów.
Podawałam też parę razy łososia wędzonego w sosie cytryno
wo-koperkowym (sos: wymieszać 3 żółtka z łyżką musztardy, sokiem z cytryny, pieprzem. Dolewać powoli 2 łyżki oleju i miksować. Na koniec sól i pokrojony grubo koperek)
 
Ostatnia edycja:
Witam się "porannie":-D

Dziś udało nam się z Gabi pospać do 9.30 i w końcu czuję się wyspana:-D teraz maluda też śpi.

Muńka, a propos tej przeprowadzki to myślałam, że napiszesz bardziej "banalnie" - w sensie "wilanów", "ursynów" itp. A tu taki news. Ale rozumiem, ze to na razie blizej nieokreslona przyszłość?

hmmm...czy bliżej nieokreślona. Ciężko stwierdzić, bo coraz bardziej czuję, że chcę być bliżej siostry, żeby między innymi nasze dzieciaki miały ze sobą dobry kontakt, zwłaszcza, że są w jednym wieku. Męczy mnie już mieszkanie wciąż na wynajmowanym, więc chciałabym, żebyśmy w przyszłym roku wiedzieli na 100% gdzie kupujemy nasze M.

bry!!!
JAchu śpi jeszcze;-))))
M.wraca do domku na stałe jutro!!!!!!!!!!!
Przytyłam w końcu!!!!!!
Miłego dnia!!!!

krótko, zwięźle i na temat ;-)

Miałam wczoraj wenę jakąś i fotkę zrobiłam świąteczną i nie-dzieciową hahaha
jak Wam się podoba? ;)
Zobacz załącznik 515848

oprócz tego muszę pochwalić moją Miśkę, bo potrafi podpełznąć do każdej zabawki w okolicy, nawet jak do niej nie sięga i jest powiedzmy 20 cm od jej zasięgu rączek :D Tak długo będzie kombinować aż jej sięgnie w końcu :)

bardzo klimatyczna fotka:-)
Monisia to niezła spryciula. Moja póki co mało się wierci w pozycji na brzuchu, a śpi praktycznie w jednej pozycji. Mam czasem wrażenie, że ona najchętniej cały czas by się ze mną śmiała i gadała,bo jak tylko jestem w pobliżu to zabawki idą w odstawkę.

Rysica, spryciara ta Twoja Monisia :) Piotruś prawie o miesiąc starszy, a takich cudów nie uskutecznia ;) zdjęcie fajne, ale z dziecmi chyba miałoby więcej uroku :) ja myślę o zrobieniu kartek świątecznych z Piotrusiem na takiej zasadzie jak kartki w tym blogu (post sprzed 2 lat):
Mikołajki – 6 grudnia 2010 | Fotograf dziecięcy | Fotograf ślubny | Blog

super:-)
 
reklama
Hejka u nas nocka do kitu, budziła się a właściwie przez zamknięte oczy wierciła się i marudziła praktycznie co godzinę. Jest to nasza 3 taka nocka, śpimy jak sardynki z mężem na jednej połowie a ona na drugiej. Poprzestawiało jej się wszystko przez te 3 nocki z gorączką. Dziś z rana wstała z godzinkę była aktywna i na nowo marudzenie położyłam ją na łóżku u nas i sama zasnęła w 2 min. i śpi do teraz. A już ze 2 msce mała przesypiała całe nocki, ach....

Wy tu o smakołykach a ja musze trzymać ścisła dietę ze względu na kupki malej, akysz mi stąd na odpowiedni wątek bo mi jęzor do d..p ucieknie :crazy::rofl2:;-)

Klusia trzymamy kciuki za pozytywne wyniki badań, ślę tulaski
 
Ostatnia edycja:
Do góry