reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Wpadłam powiedzieć HEJ:-)

Kolejna wizyta u dentysty za mną i jestem mega szczęśliwa, bo dentystka powiedziała, że tragedii nie ma, a ja już myślałam, że po ciąży zęby mi zaczną wypadać ;-)

no i z gardłem w końcu coraz lepiej:-)

No i mam hiciora...;-) mój małżonek liczył chyba na przytulanie wczoraj wieczorem ;-) ale niestety nic w tym kierunku (według mnie! ;-)) nie zrobił - nie popracował w żaden sposób nad atmosferą i mu to wypomniałam...no co on: "No jak to???!!! przecież wziąłem cię za rękę na spacerze!!! :szok::-):wściekła/y::-):-D

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 
reklama
hej dziewczynki,

Widzę, że tema pracy się pojawił. Ja niestety od stycznie też muszę zacząć czegoś szukać. Na rozmowie nigdy nie byłam więc już mam stresa. Pierwszą pracę dostałam bo znałam ze stażu w banku mojego pracodawcę. Pracowałam u niego prawie 8 lat. Całą pierwszą ciąże miałam zgrożoną więc sobie znalazł na moje moejsce ( swoją kuzynkę). Później pracowałam w firmie rodzinnej mojego męża, ale umowę dostałam do dnia porodu bo na moje miejsce przyszła żona szefa ( swoją drogą pielęgniarka prowadzi księgowośc i kadry, która nie potrafiła komputera włączyć):szok:

A mojemu Bąbelkowi idą ząbki. Od niedzieli mamy ślinotok, marudzenie, rzadkie kupki, obuchniete dziąsełka i obie łapki w buziaki. U Marcela sprawdziła się szczoteczka silikonowa na palec do masowania, ale Gracjan nie bardzo chce. Woli jak palec owinę pieluszką i wtedy sobie gryzie i ciamka. Nie wiem jak często można ten dentinox stosować. Na ulotce jest 2-3 razy dziennie, ale czy mozna częsciej? Widzę że mu ulge przynosi...

Lecę obiadek zjeść ( w końcu)
 
Julek właśnie sobie podsypia, lekcje z Kornelem odrobione, obiad zjedzony.

Za oknem deszcz, więc typowo jesienno-melancholijnie. Czasem lubię taki klimat - na dworze szaro i mokro, a w domku ciepło, rodzinnie, bezpiecznie :blink: Jeśli dodać do tego kubek ciepłej herbaty z sokiem z malin i kruche ciasteczka domowej roboty, które wczoraj zrobiliśmy ze starszakiem, to już w ogóle bajka ;-)


Jakie macie plany na wieczór? Ja wreszcie zmierzyłam się ze stertą prasowania, mam wszystko gotowe, posegregowane i startuję o godz. 21-szej razem z serialami w TV ;) Dzisiaj Hotel 52 i Przyjaciółki, aaa i jeszcze zahaczę o kawałek Kuchenych rewolucji :-)


Monika życzę Ci/Wam szybkiego i bezbolesnego ząbkowania :)
 
Witam,
bylismy dzisiaj w przychodni i maly zaszczepiony po raz drugi, nawet nie pisnal jedynie lekko sie skrzywil. Jestem z niego dumna!
Jak na razie zadnej reakcji na szczepienie nie ma, nawet spiacy nie jest a malo dzisiaj spal. Zobaczymy co bedzie dalej.

Ogolnie to od tego kataru to maly sie wyregulowal i przesypia cale noce.
Nasza doba wyglada juz od dluzszego czasu tak:
7:30 pobudka
8:00 jedzonko
ok 9:30 drzemka 30-40 minut
w miedzyczasie spacer i zabawa
12:00 jedzonko
12:30-15:30 sen
16:30 jedzonko
do 18:30 zabawa i czasami spacer
20:00 kapiel
20:45 jedzonko i sen
Teraz juz spi do rana a wczesniej pobudka byla o 2 jedzonko i sen.

Macku masz prawdopodobnie racje ze maly ma te wysypke od moich kosmetykow bo z reguly tym bokiem go trzymam jak karmie i ogolnie jakos na tej stronie on woli byc jak jest na rekach. To samo powiedziala pediatra. Kazala stosowac czesto w ciagu dnia krem Cutibaza. A zeby bylo weselej to dzisiaj to zaczelo znikac bo ja wlasnie ten krem tylko stosuje u Szymka.

Co do bioderek to powiedziala ze ortopeda czasami dluzej trzyma pod kontrola i nie kazala sie martwic.
Oczywiscie zadnych wskazowek w sprawie zywienia nie dostalam. Mam sobie radzic sama i juz.

No i maly zwazony - 7380g. Przybiera wiec ksiazkowo jak to polozna okreslila, dokladnie posrodku norm jest :)

Przyszla reszta ubranek - listonosz dla mnie samej mial cala torbe :)))))
Powiem Wam ze ten kombinezon niby zimowy ale dla mnie to strasznie cienki.

edek iwon super piosenka, sluchalam wczoraj kilka razy :)

Moje plany na wieczor - po kapieli malego jade do kolezanki focic malutka kotke ktora znalazla. Potem bedziemy jej robic ogloszenia bo szukamy jej domku :)
 
Ostatnia edycja:
Wow, Młodak, ale macie modelowy rytm, zwłaszcza tego spania od 12.30 do 15.30 to Ci zazdroszczę i pewnie nie tylko ja ;-)
 
Nie powiem ze mi sie to nie podoba. Owszem zdarzaja sie dni ze nie pospi tyle ale rzadko. Z reguly ma ku temu powod jak dzisiaj np. szczepienie o 12:45. Pospal tyle co w wozku jak szlam w jedna i druga strone czyli w sumie ok 50 minut bo celowo wolno wracalam, a potem na podworku ja zbieralam orzechy a ten sobie kimal w wozku do 14:30. Nie spal do teraz i wlasnie zasypia.
 
Jak fajnie mieć sporo starsze dziecko - właśnie mały się obudził i zaczął marudzić, a chcę go przetrzymać do 19-tej do kąpieli. Pozwoliłam Kornelowi oglądać bajki w zamian za bujanie małego w leżaczku ;) :-p Teraz obaj spokojni, a ja mogę sobie jeszcze trochę odsapnąć :cool2:

!cid__IMG-20121004-00228.jpg
 
Ostatnia edycja:
witajcie

hatszept - małż pojechał tam, żeby kupić sobie buty, bo ostatnia para jest juz taka SE, nie wiedzieliśmy wcześniej, że jest wyprzedaż (więc za mało kasy wziął), a kupił sobie 4 pary adidasów - 2 pary z Reebok-a, 1 para Pumy i jedna easic (czy jakoś tak), za wszystkie dał około 60 funtów, a oprócz tego sobie 2 kurtki (jedna cieńsza, druga trochę grubszą), a dla mnie bluzę i bezrękawnik

Kuba dziś skończył 4 miesiące - byliśmy sie zważyć i zmierzyć - 8200g i 65cm.
 
Jak fajnie mieć sporo starsze dziecko - właśnie mały się obudził i zaczął marudzić, a chcę go przetrzymać do 19-tej do kąpieli. Pozwoliłam Kornelowi oglądać bajki w zamian za bujanie małego w leżaczku ;) :-p Teraz obaj spokojni, a ja mogę sobie jeszcze trochę odsapnąć :cool2:

Zobacz załącznik 504667
trzeba sobie radzić :-D



ostatnio zamiast Lecha Free wzięłam sobie Żywca i strasznie mi posmakował, bo ten Lech to taki sobie... jakiś czas później poprosiłam m żeby kupił buteleczkę. w domu się mnie pyta czy jestem pewna że takie piwo mogę pić, ja się dziwię o co mu biega, a tu się okazuje, że to piwko ma nie 0,5%, a 1,1%... nie dziwota czemu mi się smaczniejsze wydało :-D:-D:-D
 
reklama
A my po szczepieniu. Mała waży 7700g, mierzy 70cm. W sumie przez 6tyg przybrała 1kg, także trochę zwolniła tempo (wcześniej przybrała w 3tyg 1100g) :-) Szczepionkę też dzielnie zniosła, po 10sekundach od ukłucia krzyknęła sobie orientując się, że coś jest nie tak.. :sorry:

U nas rytm przewidywalny dość. Pobudka koło 6-7 potem jedzonko, mycie, przebieranie, zabawa i po około 2h drzemka. Potem to już jedzonko, zabawa (wszystko około 1.5h) i drzemka (około 0.5h). No w czasie spaceru to śpi dłużej :-)). Tak mamy do 19-19.30 kiedy to po karmieniu myka spać.

Ja też jestem zakupoholiczka allegrowo-internetowa (chociaż ciuchów raczej nie kupuję, jakoś wolę polować na wyprzedażach w sklepach, ale wszystko poza ciuchami to internet). Ostatnio zły adres na paczce był napisany, a kurier i tak widział gdzie dostarczyć :sorry:

hatszept tekst męża powalił mnie na łopatki! Ale po dłuższej chwili stwierdziłam, że mój ma podobne zagrywki :sorry:

veritaserum71 trzymam kciuki za pracę &. Ja na studiach sobie dorabiałam na zleceniu i 'ktoś' mnie zauważył polecił gdzie trzeba jak otwierali nową komórkę w korporacji i nie narzekam, nawet podwyżkę dostałam jak byłam na L4 (a byłam od grudnia do porodu, bo szef powiedział mi, że mam odpoczywać, a się nie stresować)!!! ;-)

mlodak my na bioderkach byliśmy w 5tyg życia Lenki, a teraz idziemy jutro czyli po troszkę ponad 2miesiącach, a też niby wszystko ok bo oba bioderka miała Ib. Dodam, że my prywatnie poszliśmy, więc może dlatego.

Iwon ja jak chcę przetrzymać małą (albo mieć chwilę dla siebie :-p) to podrzucę babci, ona zawsze chętna. Niestety jak się wyprowadzimy to już nie będzie tak łatwo, więc przy drugim pewnie będę stosować Twoją technikę wykorzystując Lenkę ;-)

Kurcze coś Lenka zasnąć nie umie po tym szczepieniu :wściekła/y:
 
Do góry