reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

kurcze chyba jakis dzien ciezki dla maluchow po prostu. moj padl na spacerze, wrocilismy jak juz bylo ciemno prawie , wykapalam go szybko , po kapieli zwrocil :eek: nie wiem czemu, jadl ze dwie godziny wczesniej albo i wiecej... no ale potem zjadl bez zajakniecia, co prawda tylko 100 ale zawsze.

tez padam na twarz , ogarne butelki pranie i ide spac
do jutra!

PS zaza ja dzis poszlam na risotto w czasie spaceru i byla w nim papryka. jutro zamelduje co i jak :baffled:
 
reklama
Moja też dziś marudna okropnie... Cały czas musiałam przy niej być i gadać i pokazywać, bo jak tylko zniknęłam to od razu wrzask.. Chyba skok kolejny mamy..

W ogóle moje dziecię nie potrafi pić z butelki. Zawsze jak jej daję to połowę wylewa jej się bokiem :szok:. Mam nadzieję, że jej to przejdzie...




Ogólnie to niewielki wybór... Jem jeszcze drożdżówkę z kruszonką bo na to mała mi pozwala :-), chrupki kukurydziane lub inne kukurydziane produkty, i czasem Lu Go (teraz belVita)

dzięki za pomysł na chrupki kukurydziane, całkiem wyleciało mi z głowy, że coś takiego istnieje :)
muszę też zerknąc na skład tych Belvita może się nadadzą...
ja zajadam się takimi ciateczkami owsianymi (są w 3 smakach: zwykłe, korzenne i kokosowe) CIASTKA OWSIANE KORZENNE WIATRACZKI ZŁOTOKŁOSE SAN 171G | K&M Delikatesy

pytanie do mam karmiących UU
*czy jecie paprykę surową lub/i duszoną? NIE( niezly cyrk byl i po surowej i po gotowanej w zupie gulaszowej)
*czy jecie dżemy i jak tak, to jakie? morelowy, duszone jablka, po wisniowym bylo zle:/
*jakie surowe owoce jecie?brzoskwinie, nektarynki, maliny, jablka, winogrona,banany, cytryna do herbaty tez ok, nawet truskawki ok
*jakie surowe warzywa jecie? pomidory, ogorki, salata, rzodkiewka, kalarepa, marchew, seler, ogorki kiszone, malosolne,
*czy macie jakiś pomysł czym można zastąpić kanapki (nie mogę jeść nabiału)??? potrzebuję pomysłu na szybkie przekąski w ciągu dnia, bo moje dziecię rzadko daje mi czas na coś co wymaga przygotowania a z wedlina nie lubisz albo z jajkiem, ja ostatnio na pasztetowa mialam ochote i tez ok, wafle ryzowe, wasa, parowki ale uwazac na sklad bo dodaja rozne dziwne rzeczy ( ja tez nabialu nie moge),jajeszcze miele wolowine i smaze hamburgery i wtedy z bulka ogorkiem salata i pomidorem:)maly nie protestuje, aha no wlasnie ja wszystko smazone i pieczone jem i nie ma problemu.



Dzieci juz spia. Alan jednak znowu dzisiaj koncert dawal przy jedzeniu ale te 120 ml zjadl po kilkukrotnym uspokajaniu:/
ide spac niedlugo bo mnie dzisiaj w nocy wykonczyli

jajka i wołowiny nie mogę, zakazano mi, bo ma zbliżone białka do tych z mleka:-(
muszę spróbować kalarepy i rzodkiewek, w ostateczności zaopatrzę się w wafle ryżowe (choć są totalnie bez smaku)


nawet sucharków mi nie wolno bo są z serwatką:baffled:
 
Zaza mi tez kazali sprobowac z 1 jajkiem bo nie wiedzieli czy zle nie bedzie i po jajku nic nie bylo, po wolowinie tez nie. z sucharkami to pojecia nie mialam, ja ciasta drozdzowego nie moge bo i mleko i maslo i maly wyjatkowo cierpial po tym:/
 
Zaza sprawdź też te ciastka bo mogą być z masłem a masło wiadomo z czego...

Co do papryki to ja jadam i duszoną i surową i jest ok.
Dżemy jadłam brzoskwiniowy, wiśniowy, jabłka z brzoskwinią, morelowy.
Owoce jadam wszystkie oprócz cytrusów a i węgierek jeszcze nie próbowałam.
Warzywa jem wszystkie łącznie z brokułami, kapustą itp. jeszcze kiszonek nie próbowałam ale pewno też by przeszły.
Chleb normalnie możesz jeść więc dodatki to np. ogórek, pomidor, sałata, pieczony schab lub jakieś inne dozwolone mięsiwo itd.
W sumie to mam krótką pamięć bo zapomniałam, że ja przez pierwsze 3 miesiące baardzo uważałam na to co jem i przez pewien okres nabiał był be ale po 3 miesiącu wszystko jak ręką odjął i jem naprawdę wszystko oprócz smażonego w panierce, a przedwczoraj spróbowałam miodu i była wysypka więc miód skreślam z listy...

Widzę, że wy dziś narzekacie na dzieci a mój jak aniołek. Nie pamiętam kiedy tyle spał w ciągu dnia...
 
Ostatnia edycja:
Rysica mam pytanie
a za szpitalem kolejowym? niedaleko sa podobno glinianki pruszkowskie - co to za okolica? tez jakies nowe osiedle zamkniete ale nie wiem co poza ogrodzeniem...

Dziewczyny czy ktoras z Was mieszka na Ochocie? Bo mam fajna oferte na ul. Zadumanej. Podobno ladna okolica przy parku Szczesliwickim. Da sie tam wyjsc na spacer z wozkiem?

Nie znam tej okolicy za szpitalem kolejowym... Chyba nawet nigdy tam nie byłam...

A co do Ochoty - no chodziłabyś do Parku Szczęśliwickiego :D Fajny jest. Ale nie wiem czy są tam jakieś place zabaw... A to bardziej przydatne niż parkowe alejki!

Zdjęcia z tego samego okresu - Szymek i Monika nieco ponad 2 miesiące. No i Szymek już miał tu niebieściutkie oczy, a Monika alej ma grafitowe ;P i dalej mnie ciekawość zżera jakie będzie miała ;P brązowe czy jakieś jasne znaczy się ;P
Sz-M porównanie 3.jpg
 
Ostatnia edycja:
Dziecko zasnęło o 19.30, po godzinie budzi się i drze się już godzinę...czy to normalne??? Jak jej pomóc???
Co jej jest? Tatuś się wykazuje, ja tylko obserwuję, bo on chyba bardziej cierpliwy jak nie ma tego non stop...
Nie mogę skupić sie by nawet poczytać...:-(
 
Klusia tak jakby ja brzuszek meczyl ze spac nie moze?bo normalnie by sama z siebie pewnie sie tak nie obudzila...?

a ja chcialam juz spoac ale moj sasiad jeszcze wierci!!!!jak byk na klatce jest wywieszony regulamin naszej spoldzielni i cisza nocna tu jest od 20-8 . a niektorzy sa slepi i maja to gdzies. czekam az sie tym idiotom dzieci urodza, moje beda juz duze to tez im niezle imprezy bede urzadzac zeby nie mogli spac:crazy:
 
Iwon- wspolczuje z tymi piersiami, ja po miesiacu gdzies mialam zastoj, nie wiem czy pisalam, jako, iz wieksza czesc dnia i tak spedzalam wtedy w szpitalu, poszlam na oddzial polozniczy i pokazalam tam swoj biust, jak mi gin go doktnal, myslalam ze w powietrze wystrzele i walnelam go w lape :eek: taki odruch bezwarunkowy, nie przypuszczalam, ze cycki TAAAAAAK moga bolec

My juz po wygraniu bitwy :tak:
Maly dzis byl fajny taki, pospał nawet 3godzinki, a kolo 19 znow diabelek w niego wstapil :eek: walczylismy dzielnie, skypnelam do rodzicow, zaniemowili, mowili, ze nie slyszeli jeszcze czegos takiego, bo ja i moja siostra gadalysmy i tyle...:baffled:
Potem wykonalam polaczenie do siostry i w ten sposob zalatwilam Julciowi na dluuuugo brak wakacji chyba zarowno u matki chrzestnej jak i u dziadkow ;-);-)
Panike zasial :tak:

Teraz spi jak ksiaze rozwalony u nas w lozku

Ehhh a tak sie czlowiek zarzeka, ze to i tamto, ze on nigdy... :tak:;-) a potem przychodzi na swiat takie malenstwo i rzadzi nami hihihi
Jeszcze pamietam jak w szpitalu nam mowili co robic, jak sie zachowywac, by wiedzial, kto w domu rzadzi a my kiwalismy glowami, ze to przeciez takie logiczne hihihihihi :confused2:

Ide sie wykapac i usne przy moim szkrabku o ile mi zostawil gdzies kawaleczek miejsca :sorry:
Potem po jedzonku o polnocy przenosimy go do lozeczka polaczonego z naszym, gdzie ma czujnik oddechu, bo zawsze to strach...

Milej i dlugiej nocy dziewczyny!
 
Witajcie,

kasiulka 3mam za Ciebie mocno kciuki, wszystko będzie dobrze:tak:
Nie ma innej opcji. Walcz!!

Rysica podobni do siebie, co nie?

klusia biedna Nadia:-( cześto Ci biedulka płacze


i to tyle co nadrobiłam:zawstydzona/y:

U nas przepiękna pogoda była dzisiaj, nomalnie lato na całego, weekend ma też być ładny:tak: aż się wierzyć nie chce, że tutaj taka pogoda:-D
 
reklama
Kasiula trzymam kciuki- musi być dobrze!!!

December widać, ze z Was zwariowana rodzinka- lubię to :)

Iwon mam nadzieje, ze Twoje przepuszczenia się nie potwierdzą.

Pamka podpisuję się pod Tobą paprykę jem w leczu i surową też tylko jabłek gotowanych mały nie toleruje i fasolki szparagowej no i nabiał w ograniczonych ilościach, a na przekąski sucharku ciemne.
 
Do góry