reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

asiia - mi kazali sie zgłosić po usg (juz po terminie) w środę wieczorem, w czwartek od rana wywoływali mi poród (dwa żele z oksytocyna dostałam pierwszy o 7.30 drugi o 15.30), potem pod wieczó lekarz przebił mi pęcherz, żeby przyspieszyć. Około 1 w nocy zaprowadzili mnie na porodówkę i juz o 6.02 mała sie urodziła.
To był piątek. Ponieważ wszystko było OK, to mogłabym wyjść juz w sobotę, ale raz, tu maja przesąd, że ja w sobote wyjdziesz, to jeszcze wrócisz, a poza tym, chciałam mieć pewność, że mała nie bedzie miała żółtaczki itd. i wyszłam w niedzielę. Jak nie masz w domu dzieci, które czekaja, to spokojnie 2 dni, czasami 3 mogą Cię przetrzymać, chyba, ze maluch ma mocna żółtaczkę, to dłużej wiadomo, ale jak Ci sie spieszy to juz nastepnego dnia wychodzisz, jak jest wszystko OK. Tylko po cesarce to chyba 5 dni dziewczyny były w szpitalu.

Nie wiem jakie masz wspomnienia ze szpitala w Pl, ale ja tu po pobycie jestem bardzo miło zaskoczona.
Sale porodowe na jedną rodzącą - może byc z Tobą osoba towarzysząca np. mąż - ja nie chciałam, masz do dyspozycji cały czas swoja położną, która cały czas Cię monitoruje, potem przyszły chyba jeszcze dwie - juz na końcu, żeby pomóc przy dzidzi. I to jest tutaj standard.
 
reklama
asiia - poza tym, te pielęgniarki w szpitalu są na prawde bardzo miłe, przyzwyczajeni są wszyscy do tego, że jest dużo imigrantów i na prawdę podchodzą bardzo po ludzku, nawet jak ich nie rozumiesz, co do Ciebie mówią - pokażą o co im chodzi, a Ty juz jedno dziecko urodziłaś to zrozumiesz o co chodzi, spokojnie dasz radę!!
 
asiia.. bylas moze u polskiej ginekolog na Terrylandzie? Albo moze cos slyszalas? Zastanawiam sie czy sie tam nie wybrac,bo niestety moja wizyta w polskiej klinice w limerick to byla straszna porazka. Moze tam maja lepszy sprzet,chyba musza ,bo robia juz usg 3d/4d,po tu u mnie to tylko pecherzyk bylo widac,a wedlug om to byl 7 tydz,wiec chyba cos nie tak.Czytalam opinie,ze tam jest fajna babka,bo ona pracuje normalnie w polsce tylko przylatuje co 2 weekendy do tej kliniki.
 
Asiia ja 4 lata temu rodziłam w Uk miałam cesarkę ( pośladkowe ułożenie) mąż był cały czas przy mnie mała od razu po przewiezieniu z sali operacyjnej była przy piersi, personel bardzo miły ja super wspominam ten czas. W poniedziałek rano miałam cesarke a w środę w południe byłam w domu bo wszystko było ok.

Pozdrawiam was seredcznie

Mnie dziś strasznie głowa boli ciśnienie 112/60
 
hello
nie wiem jak Wy, ale mam problem ze spaniem .... no nie mogę spać, już mnie to wkurza! w nocy albo zasnąć nie mogę, albo się budzę - tak jak dziś o 3 w nocy - i spać nie moge :(
w dzień też nie mogę się zdrzemnąć - wsześniej nie miałam z tym problemu.
zbliża sie godzina 0 - zauważyłam że tak między 14-15 zaczyna mnie mdlić :no: I jak tu obiad zrobić? hehe
ratuje się gorzką herbatą, musze mieć pod ręką miętowe cukierki. woda z kiszonej kaspusty tesz pomaga :)
kupiłam sobie herbatę z imbirem, ale odrzuca mnie od zapachu .... synek za to ze smakiem ją pije:-)
jutro powrót do pracy - a tak mi się nie chce ....
do lekarza z a tydzien, a ja dziś zgłupiałam w którym jestem tyg - okres miałam 14.09, cykle co 29 dni - w jednych kalkulatorach wychodzi 6 tygodni, w innych 7. jak to jest?

miłej niedzieli zyczę :)
 
zbliża sie godzina 0 - zauważyłam że tak między 14-15 zaczyna mnie mdlić :no: I jak tu obiad zrobić?

cześć dziewczynki

A mnie od półtora tygodnia mdli całymi dniami i nocami :(
Dodatkowo napady ssacego głodu, otwieram lodówke i na nic nie mam ochoty. Juz nie wiem co jeść. Jednego dnia coś mi smakuje, a drugiego patrzeć nie moge. I wszystko mi śmierdzi :(
 
Ja na razie nie mam żadnych mdłości, ale też mam problem ze snem. Na początku to jeszcze było gorzej, bo nie tylko wcześnie się budziłam i już nie mogłam zasnąć, ale też w nocy nagle się budziłam i tylko przewracałam się z boku na bok, aż w końcu udawało mi się zasnąć, teraz to tylko wcześnie wstaje.
A w ciągu dnia jestem mega zmęczona, oczy mnie szczypią i marzę aby się położyć, ale jak to zrobię to może zdrzemnę się na 30 min i już nie mogę dłużej, szkoda aż się kłaść:crazy:
 
Witajcie,
gosikk ja za to spałabym cały czas:tak:
Ciężko mi rano zwlec się z łóżka:zawstydzona/y:

asiia ja pierwsze dziecko rodziłam w UK i z moim jezykiem wtedy było tak sobie, mąż był ze mną cały czas, w sobote rano miałam wywoływanie porodu a urodziłam w poniedziałek nad ranem przez cc, synus uparty był:-D mąż przy cc był ze mną, On na szczeście bardzo dobrze mówi po ang.:tak: wyszłam w środę popołudniu do domku.
Pobyt w szpitalu (już po urodzeniu się synka) nie wspominam za dobrze ale to tylko z powodu tego, że nie mialam pokarmu i płakałam caly czas z Mlodym:-( ale ogólnie nie było żle, dasz radę;-)

Dziewczyny współczuję tych mdłości:-(
Oby szybko przezły:-)

KamilaLublin udanej imprezki urodzinewej synka:tak:
Mój za tydzien i 3 dni konczy dwa latka:tak: a dzien po jego urodzinkach lecimy do Polski i tam będzie miał imprezkę :)
 
reklama
wlasnie wrocilam z godzinnego speewalka, 7km zaliczone ;}
staram sie byc w formie. Ciagle zgrzytam zebami w nocy kurde, dzis sama sie az obudzilam tak jechalam ostro.

dieta na dzisiaj:

sniadanie- bulka z szynka , plasterkiem sera, jajkiem na twardo salata do tego szklanka kefiru i jablko
obiad 70g ryzu+piers+winogrona w majonezie
po maslanka truskawkowa+chleb chrupki+winogrona
Kolacja - omlet z dorsza z serem

dodam ze sa to glownie rzeczy ktore mi pasuje ugotowac i zjesc, czyli zrobione podemnie ;P
 
Do góry