reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

reklama
ale wy wkręcacie z tymi brzuchami,najlepiej to chciałybyście przez 9 miesięcy chodzić z wielkim balonem przed sobą:-D,a jeszcze doczekamy się momentu jak będziemy narzekać,że ciężko,że gorąco,że stopy puchną,że plecy bolą:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam straszne bóle kręgosłupa w pierwszej ciąży i wiem, że w tej będzie jeszcze gorzej. Już jest źle, jak kłade się do łóżka to się na drugi bok przewrócić nie mogę. Chciałabym mieć możliwie najmniejszy brzuch.
A my czerwcówki mamy o tyle źle, że najgorsze ostatnie miesiące wypadają w porze letniej. Wtedy gorąco, duszno i okropnie ciężko
 
izabela34 a może się okazać że przez te pół roku nadrobi zaległości,dzieci idące swoim trybem czy rocznikami miewaja lepsze i gorsze okresy.
Moj ma do tej pory problemy z czytaniem,na początku był jednym z najwolniejszych w klasie ale miescil sie w normie.Teraz okazuje sie ze jest jednym z najszybszych ale gorzej jest ze zrozumieniem tekstu.Wie o co chodzi w tekscie ,ale zapytany o szczegóły już się gubi.

dubeltówka
ja myśle że sierpniówki maja jeszcze gorzej.
Pamietam jak rodziłam aleksandra 30 kwiecien to do szitala przyszlam w zimowej kurtce bo zimno bylo.Jak wychodziłam po czterech dniach to myślalam ze sie ugotuje bo lato ,raptem zrobiło sie 22 stopnie.
 
Tusen - może tak będzie, że dogoni inne dzieci, aczkolwiek wolimy się nastawić, że w przyszłym roku zacznie pierwszą klasę raz jeszcze.
Też jestem zdania, że my nie mamy jeszcze tak najgorzej z tym terminem. Ja urodziłam się w sierpniu :-) Urodzić np we wrześniu to dopiero ciężar - całe lato trzeba przechodzić. Igora miałam urodzić w połowie listopada a pamiętam jak mi było ciężko w lato i upały. Z drugiej strony było fanie, bo wystarczyło narzucić na siebie sukienkę i klapki i było się ubranym :-)
 
Setana, ja też chodzę co 4 tyg. Teraz tylko doszła dodatkowa wizyta- usg prenatalne w szpitalu, a tak to raz w m-cu. Kochana, ja też sie tu naczytałam o tych szyjkach i wczoraj zagadnęłąm lekarza o to, a on że przecież zawsze podczas badania ginekologicznego sprawdza i że pięknie trzyma. Więc niepotrzebnie się stresujemy- lekarz wszystko kontroluje i jakby było coś źle to by powiedział. Do tego powiem Ci , że ja też przestałam czuć, że jestem w ciąży- taki chyba urok drugiego trymestru:))
Ramari, Dubeltówka, ja też '86:)
 
Iza, może Ci się przyda dla Igora:

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service - ćwiczenia na koncentrację - łatwe
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service - ćwiczenia na koncentrację - średnie
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service - ćwiczenia na koncentrację - trudne

Wiem przez co przechodzisz, Wika też miała kłopoty z nauką. Miała kłopoty z koncentracją, z pisaniem (długo pisała odbicie lustrzane liter - robiliśmy nawet testy na dysleksję), na początku miała też kłopot z czytaniem, ale dostałam od mamy taką fajną książkę, w której wyrazy były pisane sylabami, teraz nie pamiętam tytułu, ale bardzo nam pomogła, literki były duże, a sylaba, na którą pada akcent była zaznaczona bodajże na czerwono. Teraz zostały tylko problemy z zapamiętywaniem, do tego stopnia, że np przychodzi do mnie z jakimś pytaniem, ja jej odpowiadam, wraca do biurka żeby zapisać i zaraz przynosi mi napisane zupełnie co innego... Tabliczka mnożenia, to była masakra, właściwie do teraz jest, bo nie mogę powiedzieć, żeby Wika dobrze ją znała...

Ale szczerze mówiąc dziękuję Bogu, że "tylko" tyle jej jest po tym co przeszła (wylewy, sepsa, podejrzenie porażenia mózgowego). W którym tygodniu ciąży urodził się Igor? Bo z tego co pamiętam też jest wcześniakiem... Mówiłaś o tym wychowawczyni i pani dyrektor? Może warto?
 
Dubeltówka, właśnie zauważyłam, że mój termin porodu pokrywa się z urodzinami Twojej Emilki (jeszcze całe 196 dni), a moja ciąża jest dokładnie o tydzień starsza od Twojej :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
dubeltówka86 wlasnie pomyslalam o tym samym:) bo ja tez w irlandii i z tego co pamietam to wlasnie maj jest bardzo cieply:)

 
Do góry