reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Możliwe, może kamień blokować Ci ujście moczowodu, nerka skórzasta i mało rozciągliwa, więc boli jak mocz nie może swobodnie odpływać. Ale w końcu wyniki moczu powinny się pogorszyć, bo wiadomo, że jak zastój, to bakterie mogą się rozwijać. A może to korzonki? nie wiem co to jest, ale też plecy bolą? A może Agaty naszej zapytaj?
 
reklama
Ale jak usg robiłaś i nie wyszły kamienie, to musiałyby być b. małe i raczej takich dolegliwości by nie dawały. Żeby kamień się przesunął trzeba poskakać, wtedy jest szansa. Ja po schodach skakałam
 
trasia zaraz mnie zbanuje:-D
ja dziś do ortopedy idę, ale mnie na pewno kręgosłup boli, obawiam się, że po zzo:-(bo najbardziej napieprza mnie krąg tam, gdzie mi się wkłuwali
 
mrsmoon, ja też po zoo i jak dotknę tego miejsca gdzie się wkłuwali, to boli.
Ja robiłam usg ale brzucha, nie nerki, tam byłoby widać kamienie? kurcze, a może u mnie też kręgosłup, może promieniować na brzuch, pachwiny? W sumie to mnie boli tak jak jajniki, ale już 3 razy byłam z tym u gina i wszystko ok!
 
no właśnie odszukałam to " nerki bez cech zastoju i złogów, warstwy korowe nerek zachowane, położenie i wielkość nerek w normie. Pola nadnerczy bez widocznych zmian ogniskowych. Pęcherz moczowy gładkościenny, bez złogów, zmian endofitycznych" Czyli nerki mogę zupełnie wykluczyć?
 
jeżeli już wtedy Cię bolało, to wydaje mi się, że tak, kamienie nie robią się w miesiąc, najpierw jest piasek, ktory się skleja i tworzy kamień, a skoro złogów brak, to to nie kamica nerkowa

jeżeli na usg nic Ci nie wyszło, to może to rzeczywiście nerwobóle? korzonki, rwa kulszowa? a jak się położysz i przyginasz prawą nogę do brzucha, to bardziej boli? bo to z kolei na wyrostek by wskazywało
 
Ostatnia edycja:
Maja śpi już 2 godziny:szok: w szoku jestem, tym bardziej, że do 8 rano spała.

Aestima kiedy szczepicie? My w następnym tyg chcemy, ale jak wyjdzie - zobaczymy. W tym tyg miejsc nie ma, a ja nie naciskam, bo jak ją zaszczepią, to ode mnie wirusa złapie i się pochoruje. A po co ma chorować...
 
Aestima
Z rwa kulszowa to moj kumpel miał w pracy problem ale jak go zlapało to nie mogł wstac z krzesła, dopiero po zastrzyku - jak pogotowie przyjechało - to ledwo wstał.
Ale to u ciebie jest bol przewlekły, a nie nagły.

mrsmoon
Korzonki to bol na dole plecow i promieniuje do posladków - miałam swego czasu

A moze kolka nerkowa - tylko nie wiem jak z wynikami moczu wtedy.
 
reklama
mgordon ale kolka nerkowa to właśnie od kamicy i to też raczej nagłe. I zaręczam, że Aestima nie czekalaby 4 m-ce, bo by z bólu padła. Kolka jest spowodowana zablokowaniem odpływu moczu z nerki
 
Do góry