reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Dziewczyny Lila ma 39,4 stopni goraczki dalam Eferalgan na zbicie zo robic jak w nocy nie spadnie albo jeszcze podskoczy????
Czy robilyscie jakies zimne oklady przy goraczce??
Nie chce od razu panikowac ale nie miala jeszcze nigdy tak wysokiej temperatury
:-:)-(
 
reklama
Mam jeszcze pytanie do Was! Czy Wasze maluchy oprocz mleka piją coś jeszcze?
Basia dostaje w nocy i rano cycka, a oprocz tego, kaszke (ze 3 razy) i obiadek, ale za cholere nie chce nic pic! Ani herbatki, ani wody, ani marchwianki.... Mało pije.... czy to normalne????
Mój mały też za chiny nie chce pić...czasami uda mi się mu dac trochę Kubusia albo Vitaminiki Hortexu ale tylko góra 30ml i to nie codziennie i to na dodatek pod warunkiem że dam mu to z butelki, ale takiej w której jest napój (nie ze smoczkiem).
Koriander ja jeszcze takiej gorączki nie miałam...jak mały miał 38,5 i katar (i nie udało mi się zbić gorączki Ibumem) to pojechałam do lekarza
 
39,4 to sporo. Najlepiej rozbrac czy to do bodow czy samego pampka, mozesz przykladac zimny reczniczek najlepiej czolo i kark, lub zrobic kapiel w letniej wodzie. A jesli nie spadnie to najlepiej udaj sie do szpitala. malenstwu zycze zdrowka.
 
Ostatnia edycja:
koriander - ja robiłam chłodny okład z pieluchy tetrowej na czoło

niby dzisiaj urlop, a zmęczona jestem bardziej niż jakbym była w pracy. Jak wyszłam o 9:40 tak wrócilam o 15. Mały na szczęście grzecznie w wózku siedział, a że piękna pogoda to się dotlenił

Lilanko, Zuziu - wszystkiego najlepszego!

eagle - faktycznie kochające sie rodzeństwo to piękny widok, mam nadzieje że tak im zostanie:)zdjęć jeszcze nie odzyskałam, zleciłam to mężowi:)
lena - zdrówka!
katarzynajanicka - i jak po rozmowie?

co do Lidla -to u nas były pampersy - 2 i 3 więc my sie nie załapaliśmy

obowiazki matczyne wzywają - życząc spokojnego wieczorku - uciekam
 
Koriander - zrób Liluni kąpiel o stopień nizszą temperaturką. Okłądy też pomoga tylko nie za zimne a chłodne.
Aisa - Mój Jasiek pije soczki bobo fruit ale to na deser bo gęste oraz gerbera "jabłko" , "gruszka" i "jabłko z gruszką" i herbatkę rumiankową .Myślę że te "wodniste"soczki gerbera powinny Basi zasmakować.
Lenka - przytulam Zdrowiej szybko!!!
 
Ostatnia edycja:
Mam jeszcze pytanie do Was! Czy Wasze maluchy oprocz mleka piją coś jeszcze?
Basia dostaje w nocy i rano cycka, a oprocz tego, kaszke (ze 3 razy) i obiadek, ale za cholere nie chce nic pic! Ani herbatki, ani wody, ani marchwianki.... Mało pije.... czy to normalne????

Jula też nie zawsze chce pić :) Ostatnio wymyślam jej nowe sposoby picia i jakoś da się trochę przemycić wody czy wody z soczkiem lub herbatki :) - dzisiaj np. dałam jej pić z kubka który ma dziubek ale nie jest niekapkiem (niekapka gryzie i bawi sie zamiast pić) więc pewnie z 2-3 dni da się nabrać na przemyt picia i później znowu będzie protest :p

Dziewczyny Lila ma 39,4 stopni goraczki dalam Eferalgan na zbicie zo robic jak w nocy nie spadnie albo jeszcze podskoczy????
Czy robilyscie jakies zimne oklady przy goraczce??
Nie chce od razu panikowac ale nie miala jeszcze nigdy tak wysokiej temperatury
:-:)-(

koriander - jeżeli chłodne to okłady tak jak dziewczyny piszą czoło i kark, a kąpiel to w wodzie niewiele niższej niż temp. dziecka. Jak przeciwgorączkowe nie pomogą to jedź do szpitala. U styczniówek dziecko ma podejrzenie sepsy :/ więc hgw skąd to cholerstwo się wzięło. Ja bym nie czekała długo bo zawsze lepiej podnieść alarm bez sensu niż zareagować za późno.

Ja uciekam już spać bo ledwo na oczy widzę, mała dała mi tej nocy nieźle popalić i nie miałam kiedy w dzień odespać.
Dobranoc.
 
Mam jeszcze pytanie do Was! Czy Wasze maluchy oprocz mleka piją coś jeszcze?
Basia dostaje w nocy i rano cycka, a oprocz tego, kaszke (ze 3 razy) i obiadek, ale za cholere nie chce nic pic! Ani herbatki, ani wody, ani marchwianki.... Mało pije.... czy to normalne????

Widać, małe poznanianki tak mają bo Hania też tylko cycek i cycek. A jak w nią dzisiaj "wlałam" trochę soczku śliwkowego łyżeczką, to zarzygała siebie, mnie i leżaczek :-D
 
Mam jeszcze pytanie do Was! Czy Wasze maluchy oprocz mleka piją coś jeszcze?
Basia dostaje w nocy i rano cycka, a oprocz tego, kaszke (ze 3 razy) i obiadek, ale za cholere nie chce nic pic! Ani herbatki, ani wody, ani marchwianki.... Mało pije.... czy to normalne????

gratuluję nurków, mój Mały nie chce nic pić, czasami uda sie kilka łyczków wody przemycić na śpiocha, a tak tylko mleko

Dziewczyny Lila ma 39,4 stopni goraczki dalam Eferalgan na zbicie zo robic jak w nocy nie spadnie albo jeszcze podskoczy????
Czy robilyscie jakies zimne oklady przy goraczce??
Nie chce od razu panikowac ale nie miala jeszcze nigdy tak wysokiej temperatury
:-:)-(

życzę zdrówka, mam nadzieję, że temperatura już spadła
 
nadika - życze zdrówka Natankowi i oby chorubsko jak najszybciej przeszło
megida - gratuluje ząbka
katarzynajanicka - kciuki byly :)
eagle - powiedz coś więcej jak sobie radzisz z dwoma dziecmi, gdzie jest mala różnica wieku! Jak chodzisz na spacerki? Jak wytłomaczyłaś Joasi, że bedzie miała brata? Nosiłaś Joasię do końca ciąży? Dzieki za każdą wskazówkę :)
Jak Ty masz jeszcze czas na forum?
czas na forum mam albo i nie z tym to różnie bywa, ale staram się w końcu mi też się jakieś przyjemności należą:-D
co do reszty spacery wyglądają tak że młody w wózku a Asia na nóżkach, nie nosiłam jej pod koniec ciąży bo nie było takiej potrzeby
dośc wcześnie zaczęła chodzić sama ok 10 miesiąca a teściora robiłam w dniu kiedy świętowaliśmy jej roczek, a ona sama juz była wtedy samodzielna i nie chciała siedzieć juz w wózku ani na rączkach ( na szczęście), zimą korzystaliśmy z sanek a wiosną spacerówkę zabieraliśmy ze sobą głównie jako transport zabawek lub zakupów i na dłuższe trasy,
co do tłumaczenia to gdzieś od połowy jak juz brzuszek był bardziej widoczny to opowiadaliśmy że będzie miała braciszka itp.( ale z tego to chyba niewiele kumała), dopiero po jakimś czasie załapała że w brzuszku "mieszka" dzidzia, i przychodziła głaskała, dawała buziaki brzuszkowi
najgorsze było dla mnie pójście do szpitala i bycie tam 3 dni po porodzie- masakra
po wyjściu najpierw był okres zachwycenia małym i niestety czas zazdrości, wtedy kiedy robiłam coś przy Tomku - karmienie, przebieranie, zmiana pieluchy to Asia miała najwięcej problemów - jeść, pić, siku i tysiąc innych ( póżniej starałam się to przewidywać i na czas np. karmienia przygotowywać wszystko o co mogłaby wołać gdzieś po ręką) tu sprawdziło się poświęcanie dużej uwagi tak żeby nie czuła sie zaniedbana, a teraz to jedno uwielbia drugie i sie razem bawią
dużo można by pisać....jak chcesz coś wiedzieć to pisz
Dziewczyny ja umieram~~!!!
Gaja mnie zaraził▲a mam zapalenie gardła!!!Antybiotyk dostałąm!!Na szczescie zbadała mnie pediatra i nigdzie nie musiałam łazić ani czekać!!!
Co do pampersów biedronka wypuściła nową serie pampersów DADA z hipciami ponoć kopia pampersa!!
jak juz pisałam kuruj się i szybko do nas wracaj DUŻO ZDRÓWKA
Lena wiaj w klubie , bosze kiedy ta grypa minie, bo czuje sie juz wyczerpana :-(

Jesli chodzi o dzinksa to az zal na niego patrzec, biedaczek placze za kazdym razem kiedys kaszlnie,a ja padam juz na pysk ze zmeczenia :szok:
kochana także zdrowiejcie szybko a jak starszak jeszcze się trzyma
Wszystkim chorowitką życze zdrowia...u mnie mały już wyzdrowiał...niestety od kilku dni za nic nie chce mi jeść, nic mu nie pasuje, nie wiem co robić...a mnie nap...ierdziela ząb więc nie mam siły na forum
a może to od ząbków
Baśka robi coraz lepsze NURKI w wodzie :) Jak tylko sie wynurza to juz nie ma zadnej wiksy, nie jest juz nic wystraszona, tylko jest tak jakby tak mialo byc i tyle :)

Mam jeszcze pytanie do Was! Czy Wasze maluchy oprocz mleka piją coś jeszcze?
Basia dostaje w nocy i rano cycka, a oprocz tego, kaszke (ze 3 razy) i obiadek, ale za cholere nie chce nic pic! Ani herbatki, ani wody, ani marchwianki.... Mało pije.... czy to normalne????
super gratulujemy, a co do picia to wydaje mi się że mój mały też pija za mało
w nocy cyc raz lub dwa, 2 x mleko mm, kaszka, obiadek, deserek a w ciągu dnia wypija soczek i herbatkę razem ok 300-350 ml
Dziewczyny Lila ma 39,4 stopni goraczki dalam Eferalgan na zbicie zo robic jak w nocy nie spadnie albo jeszcze podskoczy????
Czy robilyscie jakies zimne oklady przy goraczce??
Nie chce od razu panikowac ale nie miala jeszcze nigdy tak wysokiej temperatury
:-:)-(
ło matko jaka wysoka
ja Asi kiedys dawałam na zmianę Nurofen i czopki paracetamol co 3-4 godz i robiłam zimne okłady z tetrówki na czoło, można zrobic jeszcze kąpiel ( w temp niższej od temp ciała o 1 stopień) a jak będzie się nadal utrzymywac taka wysoka to jednak wybrałabym sie do lekarza
kasiaj. i jak?????????? babo odezwij się wreszcie bo mnie tu ciekawość zżera ogromnie
Anik79 Tobie także miłego wieczoru i spokojniej nocy
 
reklama
Zbijaj jej tą gorączke czym tylko się da.Taka temp u małych dzieci jest niebezpieczna!
Jak podasz lek z ibuprofenem to za jakiś czas jak nie ma spadku temp podaj lek który zawiera Paracetamol i kap ją w letniej wodzie,nie przykrywaj i porozbieraj do body z krótkim rekawem żeby jak najszybciej schłodzic ciałko.Niech ma gołe stopy jak beda zimne imokre to znaczy że zaczyna sie chłodzic.
To sa metody jakie stosowali u mnie jak byłam z Filipem we wrześniu w szpitalu bomiał własnie taką wysoka goraczke a ja swoimi lekami nie mogłam jej zbic
 
Do góry