reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
Witam. Wildze ,że każda z nas ma inny kalendarz ciąży ( nie odbierz tego kochana ,że podważam twoją wiedzę ) bo ja też jestem w 26 tyg , ale według mojej literatury to III trymestr zaczyna się od 28 t.c.:sorry:

Mam też pytanko co do planowanych terminów USG. Po połówkowym jakie teraz jest? Doczytałam się ,że między 28 a 30 t.c.:nerd:
Emalia ma rację III trymestr zaczyna się od 28 t.c
Podaje mniej więcej tygodnie z miesiącami od położnej może Wam się też przyda dla porównania:)
Miesiące Tygodnie
I 1-4
II 5-8
III 9-13
IV 14-17
V 18-22
VI 23-27
VII 28-31
VIII 32-35
IX 36-40
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
Emalia ma rację III trymestr zaczyna się od 28 t.c
Podaje mniej więcej tygodnie z miesiącami od położnej może Wam się też przyda dla porównania:)
Miesiące Tygodnie
I 1-4
II 5-8
III 9-13
IV 14-17
V 18-22
VI 23-27
VII 28-31
VIII 32-35
IX 36-40
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Oj to tylko 14 dni :-) internet wprowadził mnie w błąd (ale pewnie jest dużo szkół na ten temat tak samo jak z liczeniem tygodni ciąży :-) ) jednak pozwólcie już mi być ze świadomością że jestem w III trymestrze (no przynajmniej jedną nogą) i bezkarnie "rosnąć" :-)
 
Ostatnia edycja:
Oj to tylko 14 dni :-) internet wprowadził mnie w błąd (ale pewnie jest dużo szkół na ten temat tak samo jak z liczeniem tygodni ciąży :-) ) jednak pozwólcie już mi być ze świadomością że jestem w III trymestrze (no przynajmniej jedną nogą) i bezkarnie "rosnąć" :-)
Ok jak tak wolisz:)Ja pocieszam się tym, że koleżanka jest w 4 m-cu i przytyła 6 kg a ja w 6 m-cu i też przytyłam 6 kg:):-)
 
Witajcie, byłam w piątek na usg i dowiedziałam się, że będzie chłopiec:-). Cieszę się, bo razem z mężem byliśmy przekonani,że to będzie chłopiec. Ale dowiedziałam się jeszcze, że mój maluszek ma prawdopodobnie okręconą pępowinę wokół szyi, a jakby tego było mało, jest ułożony pośladkowo:-(. Bardzo się boję, że jeśli będzie chciał sie przekręcić, bardziej zakręci pępowinę. Jakby tego było mało, mój lekarz jest na urlopie do 3 marca. Co mam robić? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji??


Nie musisz się martwić, moja malutka też była obwiązana pępowiną i jest ułożona pośladkowo i powiedziano mi, że maleństwo ma jeszcze dużo czasu do prawidłowego ułożenia się a teraz to sobie bryka i bawi się pępowiną bo ma jeszcze sporo miejsca.
 
Witajcie, byłam w piątek na usg i dowiedziałam się, że będzie chłopiec:-). Cieszę się, bo razem z mężem byliśmy przekonani,że to będzie chłopiec. Ale dowiedziałam się jeszcze, że mój maluszek ma prawdopodobnie okręconą pępowinę wokół szyi, a jakby tego było mało, jest ułożony pośladkowo:-(. Bardzo się boję, że jeśli będzie chciał sie przekręcić, bardziej zakręci pępowinę. Jakby tego było mało, mój lekarz jest na urlopie do 3 marca. Co mam robić? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji??
Mój syn był okręcony dwukrotnie był pępowiną, to było przyczyną mojego długiego porodu, dlatego też trafił do inkubatora a dziś rozrabia ile tylko ma sił:tak:
Jedyne co to obserwuj ruchy dziecka, możesz też zakupić przyrząd do słuchania tętna dziecka, jak chcesz być spokojna. I jak Cię tylko coś zaniepokoi to jescze jest szpital.
trzymam kciuki i myśl pozytywnie
 
reklama
Kochane, dziękuję za ciepłe słowa od Was! odnośnie toxo to muszę jeszcze zrobić tzw awidność- to badanie ma wykazać kiedy nastąpiło zakażenie. Lepiej by było gdyby nastąpiło przed ciążą bo to mniejsze zagrożenie dla dziecka no i od tego też zależy leczenie. I mam kategoryczny zakaz czytania bzdur w necie na temat toksoplazmozy żeby nie popadać w paranoje :happy: Pozytywne myślenie!!! :happy: to ważne dla nas wszystkich niezależnie czy ciąża rozwija się prawidłowo czy z małymi wybojami. pozdrawiam Was serdecznie
 
Do góry