reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

hej dziewczynki,
paulka proszę o dodanie mnie do grupy ;-)
dziękuję wszystkim za wsparcie i dobre słowo dla mojego Taty, jutro bedzie operowany, jest w dobrych rękach także wierzę ze bedzie dobrze......
mój kochany mąż chcia mi poprawić humor wiec zabrał mnie na zakupki dla naszej Niuni.........kupilismy całą wyprawkę :-) :
- wanienkę z wyrofilowanym leżaczkiem dla niemowlaka a jak bedzie siedzieć już to ma siedzisko z drugiej strony z oparciem
- myjki i okrycia kąpielowe
- kosmetyki i pierwsze pampersy
- mięciutki kocyk
- nożyczki do paznokci, szczoteczkę do glówki,gruszke i smoczek uspokajający, taki przypominający cycusia ;-) (dla karmionych piersią )
-laktator i buteleczki
- no i oczywiście koszulki, kaftaniki, śpioszki i pajacyki - wszystko mięciutkie i w slicznych pastelowych kolorkach :happy:

oj jak na to patrze to ciesze sie na myśl ze za 4 miesiące to maleństwo cudownie pachnące bedzie już z nami.....:tak:

czy wam też brzuszek rośnie z dnia na dzień??? ja mierze na wysokości pępka i przybywa po cm co chwila :eek:
 
reklama
Witam. Wildze ,że każda z nas ma inny kalendarz ciąży ( nie odbierz tego kochana ,że podważam twoją wiedzę ) bo ja też jestem w 26 tyg , ale według mojej literatury to III trymestr zaczyna się od 28 t.c.:sorry:

Mam też pytanko co do planowanych terminów USG. Po połówkowym jakie teraz jest? Doczytałam się ,że między 28 a 30 t.c.:nerd:
ja usg mam na każdej wizycie tj co miesiąc, wg mojej ginki to najlepszy sposób żeby sprawdzić czy z maluchem wszystko ok

Witajcie, byłam w piątek na usg i dowiedziałam się, że będzie chłopiec:-). Cieszę się, bo razem z mężem byliśmy przekonani,że to będzie chłopiec. Ale dowiedziałam się jeszcze, że mój maluszek ma prawdopodobnie okręconą pępowinę wokół szyi, a jakby tego było mało, jest ułożony pośladkowo:-(. Bardzo się boję, że jeśli będzie chciał sie przekręcić, bardziej zakręci pępowinę. Jakby tego było mało, mój lekarz jest na urlopie do 3 marca. Co mam robić? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji??
gratki kolejny chłopaczek zasili szeregi czerwcówkowych maluchów, co do pępowiny tak jak dziewczyny piszą maluch ma jeszcze sporo miejsca na zabawy, obracanie, jeszcze nie raz zmieni pozycję tak że i ta pępowina może się odkręcic

Wiecie co tak sobie popijam ziółka wieczorkiem raz mięte raz lipe raz melise i parze to w takim półlitrowym kubku i sobie skojarzyłam że przed ciążą to też popijałam pół litra ziółek wieczorkiem chmielowych he he przecierz nic się prawie nie zmieniło i to ziółka i to:-D
hahah no tak prawie nic się nie zmieniło:-D:-D:-D
ja jakiś czas temu wspominałam z przyjaciółka dawne czasy kiedy to urządzałyśmy u którejs z nas "zlot czarownic" z odpowiednim zapasem alkoholowym, do tego dużo dobrego jedzonka i cała noc na ploty:sorry:
póżniej po kolei byłyśmy w ciąży, karmiłysmy, teraz ja znowu ciężarówka więc przerwa nadal trwa
ale juz planujemy że nadejdzie kiedyś taki czas że znowu nadrobimy:-D:-D
 
Witam was dziewczyny ja dzisiaj padnięta dopadła mnie jakaś infekcja i leżę w łóżeczku ale byłam też na wizycie u położnej i jestem zadowolona bo namówiła mnie bratówka bynajmiej wypytałam ją o to co mnie niepokoiło dostałam jej nr tel w razie jakis pytań mam dzwonić no i dowiedziałam sie że w ramach nfz mamy prawo do 6 wizyt domowych w ciągu 6 tyg po porodzie więc dobrze wybrać jakąś konkretną odpowiednią babkę z do której będziemy mieć zaufanie no i jeśli się ma ochote to może być przy porodzie ale to chyba za opłatą dobra spadam bo przyjechała do nas bratanica co jest dla mnie szokiem bo do tej pory to rzadko bywała a tu dzisiaj dzwoni czy może przyjechać i zostać na parę dni szok:szok::szok::szok:idę trochę z nimi posiedzieć narazie i miłych snów zajrzę jutro
światełko dla Stasia
[*] jutro będzie się palić.
 
Dziewczyny ja zmykam do łóżka, jakoś mi się tak spać chce. Dobranoc śpijcie
dobrze;-)Najlepiej bez przerw na toaletę:tak: bo ja zazwyczam mam ze trzy:szok: w nocy
papatki
 
reklama
dziewczyny, czy Wy też już chodzicie jak kaczki? :cool:

no ja jeszcze jak kaczka nie chodzę:-D wczoraj właśnie debatowałam z moją mamą na ten temat:-p chodzę całkiem normalnie tylko z "plecakiem" z przodu:-)

Agi78 ja miewam bóle ale od kręgosłupa po pośladek-zawsze prawy, oj boli, ale do ud mi nie schodzi, coś takie jak Gosia*** też miewa:eek:

agast22 oj wypadek w ciąży:no: nieciekawie:-( ważne że skończyło się tak jak skończyło, bez obrażeń. uważaj na siebie!!!

Ola_fasola ten paciorkowiec to GBS? ja żadnych badań w tym kierunku nie miałam, bynajmniej do tej pory, ale chyba warto zrobić. w grudniu bratowa rodziła, i miała to.tak jak pisałaś wiąże się to z podaniem antybiotyku matce i dziecku. a podobno wieeele z nas maa tego GBSa w sobie:szok:

właśnie odebrałam wyniki badań- białko w moczu i zakażenie toksoplazmozą!!!!:-( za pół godziny idę do lekarza ale to co wyczytałam w necie już mnie przeraziło- mało- lub wodogłowie u płodu, niedorozwój umysłowy... tak bardzo się boje....:no::no::no:
tą toxoplazmozą to nie przejmuj się aż tak, grunt to ją leczyć.znam osobę któa jeden raz w ciąży pozwoliła sobie na metkę(surowa) i niestety zachorowała, ale co się okazało synek urodził się zdrowy jak ryba:-) a więc głowa do góry
 
Do góry