reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Cześć dziewczyny
Dopiero wróciłam z pracy:-( Ale po drodze byłam też na plotach u bratowej:-(
Kaszasza na pewno sobie poradzisz z tą toxo. W sumie za wiele się na tym nie znam, ale wierzę że będzie dobrze.
Agast to nie za ciekawie z tym wypadkiem samochodowym:-( W poprzedniej ciąży też przeżyłam, boczne uderzenie, ale podobno mieliśmy dużo szczęścia że nic nam się nie stało.
Zapalam światełko dla Stasia(*)(*) Ijutro modlitwą przy nim pozostaję....
 
reklama
Witajcie, byłam w piątek na usg i dowiedziałam się, że będzie chłopiec:-). Cieszę się, bo razem z mężem byliśmy przekonani,że to będzie chłopiec. Ale dowiedziałam się jeszcze, że mój maluszek ma prawdopodobnie okręconą pępowinę wokół szyi, a jakby tego było mało, jest ułożony pośladkowo:-(. Bardzo się boję, że jeśli będzie chciał sie przekręcić, bardziej zakręci pępowinę. Jakby tego było mało, mój lekarz jest na urlopie do 3 marca. Co mam robić? Może któraś z Was była w podobnej sytuacji??

Moja corka miala 3 razy zawinieta pępowine, lekarze mówili ze sobie korale z niej zrobila i oczywiscie ulozona posladkowo byla. Mialam z tego powodu cc bo sama sie z tej pepowiny nie odwinela a przy porodzie moglaby sie poddusic. Pewnie zatem bedziesz miala cesarskie cięcie.
 
Eagle - mycie okien to sobie daruj - Twój mąż dobrze robi, że Ci to chce wybić z głowy:sorry:
Andzia jeden mialam robiony ale nie wiem jakie wyniki i czy na to tez
pogadam na wizycie
czytalam ze na te steptokkoki to kolo 30 tc bierze sie posiew wiec jest troche czasu
Własnie czytałam, co pisałaś i inne dziewczyny też (dzięki Sealet;-)) i teraz juz jestem spokojna, że pewnie po 30 tygodniu i mi to zrobią:tak:

Ania - ja mam wizytę w poniedziałek - jak na razie usg miałam na każdej, więc liczę, że i na tej też - w sumie teraz z tą cukrzycą to pewnie i tak by mi robili za każdym razem:sorry:
Kaszasa - mój lekarz mówił, że toxo w ciąży się leczy, więc jakby co, to dostaniesz leki i będzie dobrze - ja miałam wcześniej badane przeciwciała i nie chorowałam, więc dziś też musiałam je powtórzyć na wizytę poniedziałkową
Agala - maluszek ma jeszcze czas, by się przekręcić, więc może zmienić ułożenie - a co do pępowiny też ma jeszcze duzo miejsca, więc nawet jak sie wierci to Mu ona jeszcze nie zagraża:sorry:
 
Wiecie co tak sobie popijam ziółka wieczorkiem raz mięte raz lipe raz melise i parze to w takim półlitrowym kubku i sobie skojarzyłam że przed ciążą to też popijałam pół litra ziółek wieczorkiem chmielowych he he przecierz nic się prawie nie zmieniło i to ziółka i to:-D
 
Wiecie co tak sobie popijam ziółka wieczorkiem raz mięte raz lipe raz melise i parze to w takim półlitrowym kubku i sobie skojarzyłam że przed ciążą to też popijałam pół litra ziółek wieczorkiem chmielowych he he przecierz nic się prawie nie zmieniło i to ziółka i to:-D


oj też bym się napiła chmielowych ziółek z pianką :)
 
reklama
Agala - nie martw się na pewno będzie wszystko ok.


Kochana ja mniej więcej tak robie:)
Mięso opłukać. Włoszczyznę oczyścić, umyć. Jedną marchewkę odłożyć, resztę warzyw pokroić na kawałki.
Mięso i warzywa włożyć do rondla, zalać 1,75 l wody. Wsypać nieco soli, pieprz i listek laurowy. Gotować na małym ogniu 20 min.
Ziemniaki obrać, pokroić w kostkę. Kaszę wypłukać na sicie. Odłożoną marchewkę zetrzeć na tarce o dużych oczkach.Ścieram też pietruszkę.

Do zupy dodać ziemniaki, kaszę i marchewkę, gotować jeszcze około 30 minut. Doprawić do smaku solą oraz pieprzem.

Lena wielkie dzięki :-). A kaszę wsypać odrazu do zupy czy w odziellnym ugotować???
 
Do góry