reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
U mnie po wizycie w miarę w porządku. Lekarka zleciła mi brać duphaston 2x1 tab. co ma mi pomóc na twardość brzucha, bierze któraś z was ten lek? Bo ja przyznam nie mam o nim pojęcia.

Witam. Ja mam podobny problem tzn. twardnieje mi brzuch i w związku z tym biorę luteinę. Podobne działanie ma tak mi się wydaje duphaston jest to po prostu progesteron albo raczej zawiera on dydrogesteron czyli substancję zbliżoną do progesteronu ( syntetyczny progesteron ) . Duphaston jest chyba silniejszy od luteiny która jest naturalnym progesteronem ,tak mi się wydajei jeżeli lekarz zalecił Ci go stosować to tak powinnaś zrobić :-) Pamiętaj , że brzucha nie powinno się też za często dotykać,jak mówi moja ginekolożka - macać :-) ( choć ja przyznam się nie mogę wyzbyć się tego odruchu ) macica to mięsień , który pod wpływem różnych bodźców się obkurcza(chyba tak się mówi ) stąd twardnienie brzuszka. Zresztą przyczyn może być kilka - nerwy też robią swoje.
Pozdrawiam i miłej nocki
 
Ostatnia edycja:
kreatorka ja jak trafiłam do szpitala zpowodu bólów brzucha to lekarka przepisała mi duphaston bo powiedziała ze jest lepszy niz luteina ktora wtedy brałam, poszłam pozniej do swojego lekarza i mowie mu ze biore ten duphaston a on ze nie poleca brania tego pacjentką bo jakaś czesc badan wykazała ze jesli dziecko jest plci zenskiej moze miec pozniej problemy z owłosieniem w wieku 16 lat, ale to nie sa badania potwierdzone bo duphaston nie ma jeszcze 16 lat,ja wróciłam na luteinę. Tak ci tylko pisze jakie ja mam doswiadczenia z duphastonem.
 
A ja wczorajtak sie wkurzyłam bo wracam do domu i wisi na drzwiach kartka z tekstem: panstwa pies wyje cały dzien,prosze cos z tym zrobic itd... A ja wiem ze nie wyje, wyje tylko jak sie wychodzi. Nie wiem co ztym zrobić, nie zamierzam sie go pozbyć adodam ze ta sąsiadka była juz u mnie kilka razy na skarge zebym przyciszyła muzyke i to w ciągu dnia! Macie jakieś pomysły co zrobić ? do biura zabrac go nie moge a siedzi raptem 8 godzin sam.
 
Witam się w sobotni poranek.

Super by było gdyby udało nam sie spotkać na kawusię, ja będę się kręcić w okolicach Szkoły Muzycznej na Dmowskiego a nocować w hotelu Gryf na Placu Solidarności, choć na razie nic mi to nie mówi...a Ty będziesz gdzieś w pobliżu?

będę w poblizu:-) po rugiej stronie ul. Dmowskiego w czwartki chodze na 16:30 z córka na basen:-) także jak będzie Ci pasowało to możemy się spotkać przed 16;30 w okolicach ul. Dmowskiego, lub ok godz. 18 w okolicach Twojego hotelu bo to znowu całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania:-)


krakowianka79 - najważniejsze, że Ty i maluch macie się dobrze, teraz dużo odpoczywajcie :-)
zdec - miałam nadzieję, że wszystko się wyjaśni pozytywnie:tak:

U mnie po wizycie w miarę w porządku. Lekarka zleciła mi brać duphaston 2x1 tab. co ma mi pomóc na twardość brzucha, bierze któraś z was ten lek? Bo ja przyznam nie mam o nim pojęcia. Poza tym no-spa, nie wiem czy to trochę nie za dużo :confused: ale w sumie ona się chyba na tym lepiej zna niż ja...
I jeszcze teraz stwierdziła, że ten polip, który mi sie na szyjce zrobił trzeba wyciąć, co mnie zdziwiło (tak w ciąży?!?) no, ale w końcu się jakoś zagadałyśmy i nic z tego tematu nie wynikło.:dry:
Poza tym dzidziuś duży jak na 18 tydzień, ginekolog twierdzi, że na jej oko to już będzie 20, ale ja tam trzymam się terminu liczonego od @. :-) no i na 90% będzie dziewczynka :-D:-D:-D


gratuluję dużej córci:-)
ja brałam duphaston od 7 tyg do 11 tyg a później luteinę. Lekarz z przychodni mi zmienił leki bo duphaston dostałam w szpitalu jak wylądowałam z krwawieniem ale dezycję zamiany tłumaczył tylko różnica w cenie między tymi lekami:-) no i luteine brałam do 16 tyg. Co do nospy to tez spokojnie, w pierwszej ciąży brałam ją od 6 tyg do końca:-)


Miłego dnia
 
Witam porankowo po kolejnej nieprzespanej nocy:-(do tego jakis katar mnie bierze:szok:a na dworze straszny wiatr + trochę śniegu
 
witam sie z rana
do mnie dzisiaj przyjeżdża kuzynka z córcią wiec raczej zajrze dopiero wieczorkiem.... mam nadzieje ze weekend to tak duzo nie naskrobiecie tych stron hi hi:-D:-D:-D
:-D
kreatorka- gratuluje córci

zycze Wam miłej soboty;-);-);-)
 
Witajcie,

jaka zimaa:szok::szok: my juz szykujemy się do salonu, poogladam sobie suknie:-) może uda mi się zajrzeć w ciągu dnia
kreatorka - gratuluje córeczki:-D, ja brałam duphaston od samego początku odstawiłam po 12 tyg, potem jak wylądowałam w szpitalu to dalej go brałam plus no-spe, odstawiłam dopiero w 17 tyg
 
reklama
Wiajcie brrrrr okropna zimnica, u was tez? Snieg po pachy, wichura jakby sie ktos powiesil :dry::dry: Jak tu z lozka wyjsc :confused::-p

Gosia*** powodzenia i wytrwalosci na pewno wkrotce bedziecie urzadzac nowe gniazdko, niestety na ludzka chciwosc nie ma zadnej rady...Mam nadzieje ze wam sie szybko uda dokonac zakupu! A forum nie zasmiecasz no cos ty wlasnie po to je mamy zeby sobie czasem ulzyc na wszelkie tematy :tak:

Agi78 a tobie powodzenia z przeprowadzka, nas tez niedlugo czeka, ale wizja nowego kacika przyslania ciezar noszenia kartonow :tak:

Kajdusia, Anik zycze baaardzo przyjemnego spotkania:-D, no ale inne nie moze ono byc znajac Kajdusie :tak:;-)

kreatorka gratuluje coreczki!!:-D Oj babiniec nam rosnie :tak::tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry