reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Witam serdecznie dziewczyny:-D

Witam. Ja mam podobny problem tzn. twardnieje mi brzuch i w związku z tym biorę luteinę. Podobne działanie ma tak mi się wydaje duphaston jest to po prostu progesteron albo raczej zawiera on dydrogesteron czyli substancję zbliżoną do progesteronu ( syntetyczny progesteron ) . Duphaston jest chyba silniejszy od luteiny która jest naturalnym progesteronem ,tak mi się wydajei jeżeli lekarz zalecił Ci go stosować to tak powinnaś zrobić :-) Pamiętaj , że brzucha nie powinno się też za często dotykać,jak mówi moja ginekolożka - macać :-) ( choć ja przyznam się nie mogę wyzbyć się tego odruchu ) macica to mięsień , który pod wpływem różnych bodźców się obkurcza(chyba tak się mówi ) stąd twardnienie brzuszka. Zresztą przyczyn może być kilka - nerwy też robią swoje.
Pozdrawiam i miłej nocki
Okej dziękuję, bardzo mnie uspokoiłaś :-) na początku też chciała mi dać luteinę, ale stwierdziła, że jednak ten duphaston będzie lepszy i mam go przez miesiąc brać, a brzucha staram się raczej nie dotykać:-D nooo chyba, że malutka sie tam rusza intensywnie to już nie mogę wytrzymać :-p

kreatorka ja jak trafiłam do szpitala zpowodu bólów brzucha to lekarka przepisała mi duphaston bo powiedziała ze jest lepszy niz luteina ktora wtedy brałam, poszłam pozniej do swojego lekarza i mowie mu ze biore ten duphaston a on ze nie poleca brania tego pacjentką bo jakaś czesc badan wykazała ze jesli dziecko jest plci zenskiej moze miec pozniej problemy z owłosieniem w wieku 16 lat, ale to nie sa badania potwierdzone bo duphaston nie ma jeszcze 16 lat,ja wróciłam na luteinę. Tak ci tylko pisze jakie ja mam doswiadczenia z duphastonem.
Skoro tyle osób to bierze to chyba nie jest jakoś specjalnie szkodliwy, mam go brać tylko przez miesiąc, więc myślę, że jednak ta lekarka wie co robi:-) ale dziekuję, że dzielisz sie swoim doświadczeniem :tak:

gratuluję dużej córci:-)
ja brałam duphaston od 7 tyg do 11 tyg a później luteinę. Lekarz z przychodni mi zmienił leki bo duphaston dostałam w szpitalu jak wylądowałam z krwawieniem ale dezycję zamiany tłumaczył tylko różnica w cenie między tymi lekami:-) no i luteine brałam do 16 tyg. Co do nospy to tez spokojnie, w pierwszej ciąży brałam ją od 6 tyg do końca:-)

Miłego dnia
Dzieki wielkie, a ile ten duphaston kosztuje? Mam nadzieję, ze to jednak nie są jakieś kosmiczne pieniądze :-p


Witajcie,

jaka zimaa:szok::szok: my juz szykujemy się do salonu, poogladam sobie suknie:-) może uda mi się zajrzeć w ciągu dnia
kreatorka - gratuluje córeczki:-D, ja brałam duphaston od samego początku odstawiłam po 12 tyg, potem jak wylądowałam w szpitalu to dalej go brałam plus no-spe, odstawiłam dopiero w 17 tyg
To skoro jednak nie jestem jedyna z czystym sumieniem będę brała zalecone lekarstwa :tak: chociaż jestem całkowicie przeciwna truciu sie tą chemią i wole medycynę naturalną to jak trzeba dla dziidzi to trzeba:tak:
 
reklama
Witam!
Ale zima naprawde zawieja taka że nie chce się wyjść wogóle na dwór:tak:
kreatorka-gratuluje córci,duphaston brałam w poprzedniej ciąży od 6 do 16tyg lekarka mówiła że jest bardzo dobry jest droższy od luteiny ale podobno lepszy a ceny niestety nie pamiętam to już prawie 4 lata temu.
 
kreatorka- zapomniałam pogratulować córci(późna noc już była :-))

Ja również jestem sceptyczna co do brania lekarstw ale dla maluszka wszystko
 
Witam się w sobotni poranek.



będę w poblizu:-) po rugiej stronie ul. Dmowskiego w czwartki chodze na 16:30 z córka na basen:-) także jak będzie Ci pasowało to możemy się spotkać przed 16;30 w okolicach ul. Dmowskiego, lub ok godz. 18 w okolicach Twojego hotelu bo to znowu całkiem niedaleko mojego miejsca zamieszkania:-)

Bardzo mi pasują obie wersje :-D, tylko muszę wiedzieć wcześniej jak zorganizować czas... A jak Tobie wygodniej? Może ktoś jeszcze się przyłączy? Spiszę sobie Twój nr telefonu, to będziemy w kontakcie- mój też już podałam :-) Ale fajowo

koriander- nie zawstydzaj mnie już ,dobra?:zawstydzona/y: U nas też zawieje, zamiecie, obiecałam Piotrusiowi dziś wypad na sanki jak będzie śnieg, śnieg jest, ale jak mu teraz wytłumaczyć, że nie nadaje się ani na sanki, ani na bałwana :baffled:

kreatorka- ja brałam duphaston do ok. 12 tygodnia, w poprzedniej ciąży tak samo... W tej ciąży nawet sama się o niego upomniałam, wolałam nie ryzykować... W bydgoszczy kosztuje ok. 40 zł...

Hefi- fajnie, że podałaś te linki, w ciąży z Piotrusiem oglądałam często i z zamiłowaniem, a teraz o nich zapomniałam- dzięki :-)

Mój mąż z kuzynką mają dziś zjazd na studiach, więc czeka mnie miły dzień cały z synkiem, no i oczywiście z Wami... Jest weekend to może za Wami nadążę ;-)Wam też życzę miłego dnia, ciepełka i słoneczka, choć dzisiaj o to trudno :baffled:
 
moz-screenshot-3.jpg
Witajcie Kochane u nas straszna zima!!!!Śniegu po kolana szok:)Jedziemy jakos zaraz po mału do teściów a tam same lasy jak uda mi się zrobic jakieś fotki to się podzielę z Wami:)
Kajdusia jestes szybsza o jeden dzień:)Masz 17t i 2 dni;)
 

Załączniki

  • zima.jpg
    zima.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 23
reklama
Bardzo mi pasują obie wersje :-D, tylko muszę wiedzieć wcześniej jak zorganizować czas... A jak Tobie wygodniej? Może ktoś jeszcze się przyłączy? Spiszę sobie Twój nr telefonu, to będziemy w kontakcie- mój też już podałam :-) Ale fajowo

mi tez pasują oby dwie propozycje:-) ale może najlepiej będzie ok 18 bo nie bedę ograniczona wogóle czasowo:-) może pójdziemy na kawke i cos się przy okazji pysznego przekąsi:-)telefonka tez spisze także będziemy w kontakcie a i miejsce na spotkanie dobre znajdziemy:-)
 
Do góry