reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

czarna wiedźmo ja śpię z różnych pozycjach, zalezy jak jest mi wygodnie.
Ale w ciąży nie śpię na brzuchu. Przeważnie na boku jednym lub drugim. Ostatnio spanie na plecach zaczęło być niewygodne, bo czuje już maluszka i czuje lekki ucisk właśnie na kręgosłup.
jak pamiętam w pierwszej ciąży miałam tak samo. Samoistnie przybierałam pozycje na boku, bo była najwygodniejsza.
Zresztą w czasie snu nie zawsze można kontrolować swoje ruchy, więc ciężko jest spać w jednej pozycji.
Ale na Twoim miejscu zdałabym się na intuicję.
 
reklama
A jak tam kochane u Was z odzieżą bo ja mam problem ze spodniami:)Szukam coś na allegro ale lipa:)Staram pytać znajomych ale wszystkie już powydawały:)
 
Zwasze spałam tylko na brzuchu, więc teraz to sie męczę strasznie. Na plecach jest mi źle spać, na prawym boku też więc siłą rzeczy śpię na lewym choc nie lubie:-(także nie pamiętam ostatnio całej przespanej nocy. Ale na szczęście teraz moge sie w dzieć przespać, co zresztą przed chwilą uczyniłam:-)Połozyłam się by poczytac książkę i niew iem kiedy usnęłam:-)


lena - pojawił się kiedyś tu na wątku taki link i wiem że ktoś tam kupował http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3714507
 
Ostatnia edycja:
Witam Was czerwcóweczki! tak was ciągle czytam i czytam, nic nie pisze ostatio bo nie mam czasu a dziś jestem taka zakręcona że nic do mnie nie dociera, spałam 12 godzin i chyba dlatego.
lenaDTR mnie też często boli brzuch, tak jak przed okresem zazwyczaj ale to podobno dlatego że macica sie rozciąga, potwierdziło mi to dwóch lekarzy a poza tym takie ciągnięcie też mam jak się poruszam za szybko albo coś podniose.
czarna wiedzma mam tak samo jak ty, zawsze spałam na boku czy na brzuchu a teraz czesto się budzę na plecach a słyszałam ze nie powinno się spac na plecach ale co zrobić przez sen się nie kontroluje tego co sie robi.

Jeśli chodzi o badania to ja na początku miałam zrobić cukier, mocz, morfologie, grupe krwi, toksoplazmoze, WR, cytomegalie, różyczkę, przeciwciała, hiv i progesteron. Też próbowałam isc panstwowo do lekarza zeby dostac skierowanie na nfz ale przepisał mi tylko te najtansze a za reszte musiałam zaplacic.
 
A jak tam kochane u Was z odzieżą bo ja mam problem ze spodniami:)Szukam coś na allegro ale lipa:)Staram pytać znajomych ale wszystkie już powydawały:)

Z bluzkami nie mam problemu, ale obecnie chodzę w jednych spodniach , drugie sa jeszcze ciutkę przyduże. Planuje kupić w styczniu jedne bardziej eleganckie, bo te co mam to dżinsy.
Kupiłam na allegro.
 
Ja też uwielbiam spać na brzuchu, teraz odpada, na plecach jakoś też mi niewygodnie, więc najcześciej przewracam się z prawego na lewy bok
 
Dzieki kochane za odpowiedzi :-) Mam nadzieję, że tym moim spaniem na plecach nie zaszkodzę jakoś maluszkowi, no ale to niestety dzieje się w czasie snu wiec poza moją kontrolą :-( tak czy owak chyba faktycznie tak jak pisze scorpioniczkaa nalezy się zdać na intuicję, bo restrykcyjne stosowanie się do tych wszystkich nakazów i zakazów o jakich tu i tam czytałam byłoby chyba fizycznie niewykonalne ;-)

A co do badań jeszcze to ja miałam na poczatku robioną morfologię i mocz, do tego glukozę, i elektrolity - magnez, żelazo, potas, sód. Poza tym jeszcze WR, grupę krwi + przeciwciała i oczywiście Toxo. To chyba tyle. Teraz co miesiąc powtarzam morfologię i mocz, i na własne życzenie robię też sobie co ok. 1-2 miesiące Toxo IgM bo niestety nie mam przeciwciał a mam w domu trzy wychodzące koty. Poza tym teraz jeszcze mam robić posiew moczu bo ciągle mam w nim liczne bakterie mimo kuracji uroseptem :-(
 
Ostatnia edycja:
witam mamusie
dopadlam sie do kompa u sasiadki i nadrabiam zaleglosci ale sie nie da!! tyle piszecie a ja mam tylko chwilke,u nas wszystko ok 11.stycznia idziemy na echo wiec mam nadzieje na dobre wiesci ,postaram sie wam napisac co i jak...
pozdrowienia i trzymajcie sie zdrowo :-):-)
 
reklama
Do góry