reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

Hej wszystkim! Ja też mam dziś wizytę na 19.30, tak jak ty Ewelinka307 nie wiem jak wytrzymam do tej godziny, zwłaszcza ze siedzę w pracy gdzie kompletnie nic się nie dzieje.
A jak jest z ta przyziernością karkową? każdy lekarz powinien zrobić takie badanie czy to jest część badań prenatalnych? bo my z mężem zdecydowaliśmy się ich nie robić, teraz i tak już nic nie zmienimy. Zastanawia mnie tylko to czy lekarz pobierze za tą przyzierność 400 zł czy po prostu jest to rutynowe badanie, wliczone w wizytę z USG, które wykonuje się zawsze ok 14 tyg ciąży? Wiecie może jak to jest?
 
reklama
Cześć dziewczyny,
Ja też już kupiłam kołyskę, bardzo podobną zresztą :-D
Ja nic nie kupuję. NIC!! Tak sobie obiecałam:-) Jedyne co kupimy to malutkie buciki, żeby milusio obwieścić rodzicom. Już wymyśliłam że wsadzimy je do torebki świątecznej i położymy pod choinkę i powiemy żeby sobie wzięli spod choinki najlepszy prezent:-):-)

Witajcie, mam nadzieję, ze mnie jeszcze pamietacie, trochę sie to grono powiekszyło, ale niestety też trochę wykruszyło. Myslałam, że to juz koniec złych wieści, a tu czytam o Kamie, magdalence i Olapio, nadal zadnych wieści o Agnieszce (szkoda, że o niej troszeczkę zapomiałyscie), no a teraz tez niepokojący wynik u krakowianki - kolejnej czerwcóweczki. Oby to były tylko błedy pomiaru, a dzieciątka były zdrowe!
A ja poogladałam sobie z łezką w oku wasze brzuszki i zdjęcia pociech -są przecudne! Ja jak doczekam się takiego brzuszka, na pewno sie wam pochwalę.
Ale nie zaglądnęłam tu po to aby smęcić, wpadam tu do was, żeby wam już złożyć życzenia swiąteczne, bo pojutrze rano wyjeżdżam, więc jutro moge nie mieć czasu na BB.

Wszystkiego najlepszego dla was, waszych rodzin i tych maleństw, które rosną w waszych brzuszkach, oby zdrowo sie rozwijały i przysparzały swoim mamusiom jak najmniej dolegliwości ciążowych.

Witaj ewitka. Super że do nas zaglądasz:-)
Tobie też życzę wesołych świąt spędzonych wspólnie z najbliższymi. :-)
Co do Agnieszki to o niej nie zapomnieliśmy, nie dalej jak kilka dni temu rozmawiałyśmy że coś dziewczyna się nie odzywa. A nawet nie mamy numeru telefonu żeby do niej chociaż napisać:-(

Ja sie przed chwila wystraszylam omal w gacie nie narobilam. Pomylilam sie przy robieniu przelewu i przelalam na zly rachunek prawie 3500zl :szok: ale zadzwonilam szybko do banku i udalo sie to cofnac, uff

Kobiecie w ciąży nie takie rzeczy się wybacza:-)
Dobrze że udało się to jeszcze odkręcić:-)

witajcie :-)
ja dzisiaj rowniez mam wizyte,mam nadzieje ze jak namowie lekarza,to zrobi mi usg:D ostatnie miialam robione w 6tc jak sprawdzal czy w ogole w niej jestem,wtedy byl tylko pecherzyk,ale i tak sie poplakalam :tak:minelo juz od tego czasu 8tygodni,chcialabym zobaczyc co i jak sie tam wyprawia :-) lekarz raczej nie stosuje usg co mc:( normalnie robi 3 przez cala ciaze. musi sie udac:D wizyta na 17.pozdrawiam

Trzymam kciukasy żeby było wszystko pięknie widać:-)
 
Hej wszystkim! Ja też mam dziś wizytę na 19.30, tak jak ty Ewelinka307 nie wiem jak wytrzymam do tej godziny, zwłaszcza ze siedzę w pracy gdzie kompletnie nic się nie dzieje.
A jak jest z ta przyziernością karkową? każdy lekarz powinien zrobić takie badanie czy to jest część badań prenatalnych? bo my z mężem zdecydowaliśmy się ich nie robić, teraz i tak już nic nie zmienimy. Zastanawia mnie tylko to czy lekarz pobierze za tą przyzierność 400 zł czy po prostu jest to rutynowe badanie, wliczone w wizytę z USG, które wykonuje się zawsze ok 14 tyg ciąży? Wiecie może jak to jest?

Tak. Przyzierność to rutynowe badanie przy USG. Nie trzeba za nie dodatkowo płacić. Być może dalsze badania kosztują 400zł, w razie jak ta przyzierność jest za wysoka.
 
Zdec dziękuję za odp. Pytam bo na ostatniej wizycie zapytałam lekarza o badania prenatalne a on tak za miesiąc można je zrobić, bada się wtedy przyzierność karkową itd więc zapytałam jaki jest koszt a on 400 zł, razem z badaniem krwi. Więc już sama nie wiem, może mój lekarz tak sobie za to liczy...już sama nie wiem.
 
Witajcie,
wróciłam właśnie z pracy, byłam tam ostatni dzień:-) myślałam że się nie wyrobię ze swoimi sprawami ale byłam dzielna i dałam rade:-) teraz o 13 wizyta:-) ale się denerwuje:-) zaraz wyjeżdzam, jak wrócę to się odezwę. mam nadzieję na same pozytywne wiadomości. No i mam nadzieję że lekarz uspokoi mnie co do tego rumienia zakaźnego.
 
Witajcie- dziekuję za miłe słowa wsparcia. Mam naprawdę doła. Zaraz jadę na 14 do dr.hab. nauk med. D. Szpurka - prywatnie. Ma podobno super sprzęt i jeszcze raz zmierzy tą przezierność, bo reszta jest ok maluch jest nawet o 3 dni większy niż powinien. Mam skierowanie co prawda na Polną na badania prenatalne ale kto mi je zrobi przed świętami, a moja gin jescze kazała mi to zrobić do wigilli bo potem będzie 14 tc. Ona chyba na głowę upadła, niby jak w dwa dni mam to zrobić,mogła ona mi to badanie wykonać tydzień temu w 12 tc. wtedy miałbym więcej czasu a nie na ostatni moment. To badanie wykonuje się max do 13 tc i 6 dni a ja mam 13 tc i 4 dni, poprostu super mnie urządziła. Nic jestem w stanie strasznym, głowa od płaczu mnie boli, atmosfera w domu okropna, za 2 h może dowiem się więcej szczegółów, może sprzęt w przychodni na NFZ nie jest zaciekawy, więc mam nadzieję, że skoro dzisiaj wybulę to przynajmniej na konkretnej maszynie będzie to badanie. Wstępnie ją widziałam na stronie internetowej tego lekarza i wygląda naprawdę w deche. Do usłyszenia.
 
Witajcie- dziekuję za miłe słowa wsparcia. Mam naprawdę doła. Zaraz jadę na 14 do dr.hab. nauk med. D. Szpurka - prywatnie. Ma podobno super sprzęt i jeszcze raz zmierzy tą przezierność, bo reszta jest ok maluch jest nawet o 3 dni większy niż powinien. Mam skierowanie co prawda na Polną na badania prenatalne ale kto mi je zrobi przed świętami, a moja gin jescze kazała mi to zrobić do wigilli bo potem będzie 14 tc. Ona chyba na głowę upadła, niby jak w dwa dni mam to zrobić,mogła ona mi to badanie wykonać tydzień temu w 12 tc. wtedy miałbym więcej czasu a nie na ostatni moment. To badanie wykonuje się max do 13 tc i 6 dni a ja mam 13 tc i 4 dni, poprostu super mnie urządziła. Nic jestem w stanie strasznym, głowa od płaczu mnie boli, atmosfera w domu okropna, za 2 h może dowiem się więcej szczegółów, może sprzęt w przychodni na NFZ nie jest zaciekawy, więc mam nadzieję, że skoro dzisiaj wybulę to przynajmniej na konkretnej maszynie będzie to badanie. Wstępnie ją widziałam na stronie internetowej tego lekarza i wygląda naprawdę w deche. Do usłyszenia.

Baaardz trzymamy kciuki!!!
 
reklama
Do góry