reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Jestem juz po wizycie i zaraz się porycze. Wszystko ok poza przeziernością - 3mm, dostałam skierowanie na badania na Polną do poradni patologii. To jest 13 tc i 4 dni. Nie mogła uchwycić maluszka bo ruszał się jak oszalały. Potem zmierzyła i serce mi zamarło. Może uda mi się w środę wcisnąć na te badania bo potem bedzie to już 14 tc i będzie za późno. MAM DOŚĆ ŚWIĄT I WSZYSTKIEGO.:-(

kochana, dziewczyny mają rację- nie denerwuj się na zapas... Ja przed swoim badaniem przezierności ( a też nie wyszło zachwycające bo 2,39) dużo na ten temat czytałam i rozmawiałam też z lekarzem o tym... Można mieć w usg przezierność, 3,6 a mieć zdrowego dzidziusia-naprawde. Te dane są jedynie wskazaniem do badania. Większość kobiet, u których przezierność jest wysoka i które nawet mają kiepski wynik testu PAPPA, podczas amniopunkcji dowiadują się że ich dzieci sa zupełnie zdrowe!!! Także...nie dziwie się ze jestes zestresowana...ale to naprawde nie oznacza jeszcze niczego złego...Poza tym dla prawidłowego badania przezierności istotne jest dobre uchwycenie obrazu i odpowiedniej pozycji ciała dziecka... Trzymam za Was mocno kciuki. Będzie wszystko dobrze.
 
reklama
Ja się witam :-D
Wyspaliśmy się dzisiaj z mężem i zrobiłam pycha śniadanko Pancakes - Ciasta i Desery - Smaker.pl - dieta i przepisy kulinarne: ciasto na pizze, sałatka grecka oraz przepisy na domowe ciasta i desery naprawdę polecam :-D
Teraz odpoczywamy bo mąż na 14tą do pracy a ja mam ambitny plan zabrać się za pisanie pracy.
Miłego dnia.
Ja akurat wiem jak jest się ciężko zabrać do pisania pracy:-);-)
Chociaż powiem Ci że od kiedy jestem u mamy i nie mam tu internetu to jest fajnie, bo nie mam co robić, nic nie zajmuje mi czasu i wygląda na to że mam już 15stron pracy, pomimo tego że podchodziłam do jej pisania 2 razy i 2razy podchodziłam do jej pisania.:-)

Krakowianka trzymamy wszystkie mocno kciuki więc na pewno musi być dobrze.
Pamiętaj to jeszcze nie wyrok, wszystko może się skończyć dobrze. Pewnie musisz zrobić dodatkowe badania, ale wierzę że wszystko będzie dobrze i trzymam strasznie strasznie mooooocno kciukasy!!!!

Lena odważna kracja ślubna:-) Taka ognista:-)
A ja tak sobie dzisiaj od rana rozmyślam i doszłam do wniosku że nie będziemy kupować na razie żadnych mebelków dla niuni, tylko kupimy samą kołyskę
Ta mi się strasznie podoba: http://www.allegro.pl/item854030754_promocja_ss_first_years_kolyska_lozeczko_przewijak.html
Będzie w niej też przewijak:)
Jeszcze się zastanawiam nad potrzebą bujaczka w takim wypadku ale to się okaże później:)
 
Ostatnia edycja:
Krakowianka, wiem, że nie da się nie stresować...trzymam kciuki, żeby wszystko było OK.
Ja nie pisałam od piątku bo nie chciałam siać paniki....W sobotę rano dostałam potwornych bóli brzucha (tak w dole jakby skórcze od lewej do prawej przechodziły) i biegunki. Było to jedno z drugim bardzo związane, po skurczu musiałam lecieć do łazienki. Pojechałam na pogotowie i Pan doktor (nikomu nie polecam) zbadał mnie i stwierdził zgładzenie szyjki i że jak nie zostane w szpitalu do do poniedziałku poronie (nie robił USG tylko zbadał) (był nieprzyjemny, po tym jak zobaczył kto prowadzi moją ciąże) oczywiście na włase życzeie nie zostałam dał mi leki kazał się podpisać że nie wyrażam zgody i sam swoją diagnozę napisał na skierowaniu(na biegunkę nawet nie zareagował)...zadzwoniłam do swojego lekarza i on dopiero kazał mi wziąć stoperan i jak będzie źle to dzwonić albo jechać do W-wy na Żelazną. Dziś miałam wizytę i.....szyjka jest (miałam badanie i USG) 3 cm więc wszystko OK z dzidziusiem też wszystko jest ok. Szlag mnie trafia przez takich lekarzy.

Dobrze że już wszystko w porządku:-):-):-) Obyło się na strachu na całe szczęście.... Co do lekarzy to temat był już wielokrotnie poruszany i niestety wychodzi z tego że najlepiej z nimi nie mieć do czynienia.:wściekła/y::wściekła/y: Ale co człowiek zrobi jak musi do niego iść:wściekła/y:
 
krakowianka79 - po pierwsze nie zamartwiaj się na zapas, taki wynik jeszcze niczego złego nie oznacza - zrób kolejne badania!, moja gina nas ostrzegała, żeby nie wspadać w panikę nawet jeśli będzie powyżej 4mm - to jest tylko szacunkowe ryzyko a nie wynik, że Twój dzidziuś ma wady!
czekaj na kolejne wyniki - one w większości wypadków są już dobre ;)
a dzidziuś nie potrzebuje Twoich nerwów ... i zamiast nie lubić Świąt pomyśl życzenie i wyślij do nieba

a my będziemy trzymały za Was kciuki ... tak jest dziewczyny???[/QUOTE]
krakowianka nie denerwuj się na zapas napewno po następnych wynikach okarze się ze wszystko jest ok zobaczysz tymbardziej ze dzidzia taka ruchliwa może żle zmierzona u mnie tez na ostatnim USG lekarz nie mógł zmierzyć maleństwa co mierzył to inna długość wychodziła bo dzidzia sie wierciła wkońcu odpuścił i wpisał średnią u ciebie tez tak mogło być ze sie ruszyła poczekaj na reszte badań a zobaczysz ze bedzie dobrze .I oczywiście trzymamy za to kciuki!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja akurat wiem jak jest się ciężko zabrać do pisania pracy:-);-)
Chociaż powiem Ci że od kiedy jestem u mamy i nie mam tu internetu to jest fajnie, bo nie mam co robić, nic nie zajmuje mi czasu i wygląda na to że mam już 15stron pracy, pomimo tego że podchodziłam do jej pisania 2 razy i 2razy podchodziłam do jej pisania.:-)

Ja mam ok 45 stron :cool2: ale problem mam taki że nie wiem co więcej mogę napisać :-p dzisiaj napisałam ostatni teoretyczny rozdział, jeszcze poprawki i rozdział praktyczny. Mam nadzieję że jakoś z tego zrobię 60 - 70 stron :confused2:

A kołyska śliczna :-):-):-)
 
Ja mam ok 45 stron :cool2: ale problem mam taki że nie wiem co więcej mogę napisać :-p dzisiaj napisałam ostatni teoretyczny rozdział, jeszcze poprawki i rozdział praktyczny. Mam nadzieję że jakoś z tego zrobię 60 - 70 stron :confused2:

A kołyska śliczna :-):-):-)

Na pewno zrobisz, w końcu zostało Ci już tylko 15-25 stron.:-):-)
Jak zaczyłam to też się zastanawiałam jak zrobić z tego 50-60 stron a teraz im dalej piszę tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy mi ta norma wystarczy:-)
 
zdec - kołyska prześliczna ... bardzo mi też się podoba ... ;)
ja tylko się zastanawiam czy dzidziusiowi nie jest ciasno w takiej kołysce??? mam wrażenie, że zaraz będzie za mała i zakup rozpatrywałam raczej w kategoriach dodatku do łóżeczka ....

athena - cieszę się, że wszystko dobrze skończyło i z dzidziusiem wszystko ok. ..
ach Ci lekarze ...
 
reklama
zdec - kołyska prześliczna ... bardzo mi też się podoba ... ;)
ja tylko się zastanawiam czy dzidziusiowi nie jest ciasno w takiej kołysce??? mam wrażenie, że zaraz będzie za mała i zakup rozpatrywałam raczej w kategoriach dodatku do łóżeczka ....

athena - cieszę się, że wszystko dobrze skończyło i z dzidziusiem wszystko ok. ..
ach Ci lekarze ...

Nie właśnie ponoć kołyski są najlepsze dla niemowlaków, bo są małe i jest mu tak "przytulnie" tak jak u mamy, bo w łóżeczku to "ginie" bo jest ono szerokie i długie. W takiej kołysce może spać dziecko maksymalnie do 6 miesiąca, bo potem po pierwsze jest za ciężkie, a po drugie zaczyna samo siadać, a wtedy taka kołyska robi się niebezpieczna.
 
Do góry