reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

Agast - w uchu nie odejmuje się :) pomiar w uchu to najbardziej dokładny pomiar - temperatura jest identyczna z temperaturą ciała:)
Ja prasuję i prasuję i prasuje i prasuję i chyba już z 1000 kalorii wyprasowałam:) Pewnie szczuplejsza od tego prasowania jestem o jakieś 2 milimetry :)
Idę prasować - mam zamiar dobic dzisiaj do 2000 kalorii
ahahahahahaha
 
reklama
Perfekta- jak skończysz u siebie , to i u mnie będzie do "sprasowania" jakieś 3000 kalorii:-D

Co do odstawiania od piersi to u mnie było bardzo stopniowo. Po kolei wypadały kolejne karmienia aż zostało wieczorne, potem to wieczorne przeszło na nocne ( wieczorem była kasza) a potem na ranne, aż w końcu i rano nie chciał.
Ja nie jestem zwolennikiem drastycznego odstawiania i to nie ze względu na dziecko ale na nasze piersi. Laktator to nie dziecko, i powinno to wyglądac jak najbardziej naturalnie. Żeby Wam się nie zrobiły guzy jak mi. Po Olce nie byłam tego świadoma i skończyło się dwiema operacjami. Teraz było stopniowo a i tak coś tam jest nie tak. We wtorek mam USG piersi i się dowiem czy to wina pokarmu, czy nie. ALe stresa mam Mega!!!!!!! Zrobicie jak uważacie ale ja zdecydowania odradzam drastycznego końca.
 
Perfekta- jak skończysz u siebie , to i u mnie będzie do "sprasowania" jakieś 3000 kalorii:-D

Co do odstawiania od piersi to u mnie było bardzo stopniowo. Po kolei wypadały kolejne karmienia aż zostało wieczorne, potem to wieczorne przeszło na nocne ( wieczorem była kasza) a potem na ranne, aż w końcu i rano nie chciał.
Ja nie jestem zwolennikiem drastycznego odstawiania i to nie ze względu na dziecko ale na nasze piersi. Laktator to nie dziecko, i powinno to wyglądac jak najbardziej naturalnie. Żeby Wam się nie zrobiły guzy jak mi. Po Olce nie byłam tego świadoma i skończyło się dwiema operacjami. Teraz było stopniowo a i tak coś tam jest nie tak. We wtorek mam USG piersi i się dowiem czy to wina pokarmu, czy nie. ALe stresa mam Mega!!!!!!! Zrobicie jak uważacie ale ja zdecydowania odradzam drastycznego końca.

A mi sie wydaje, że najpierw psychicznie trzeba sie nastawic jak nie chiałam juz karmic i z dnia na dzien odstawiła i nic mi sie nie działo:)
 
kasiulka Współczuję. Jeśli to 3dniówka, to na szczęście szybko się skończy.
agast Mam nadzieję, że Jagódka ma się lepiej niż w nocy.
zyrraffka Ja w nocy nie karmię, ale też chodzę niewyspana:-( W nocy mała się przebudza, bo chce smoczka, a wstaje o 6. A ja nie mam kiedy odsypiać, bo mam ostatnio dużo na głowie.
U nas chyba nie będzie problemów z odstawieniem od piersi, bo Emilka raczej nie rzuca się na cyca. Pije, jak jej dam, ale jak nie dam, to nie tęskni:-( Bardzo lubię karmić i jakoś mi nie spieszno z odstawianiem. Poza tym dzięki temu mogę troszkę później do pracy wychodzić;-)
agast Straż miejska? To ładny koncercik musiał być;-):-D
Dziewczyny, a chcecie koniecznie przyzwyczajać do mm? Jak odstawię małą od piersi, to nie po to, żeby przejść na mm. Mała dostaje kaszkę na mm, jogurcik lub twarożek. Do picia dostaje rozcieńczone soki. Cyc jest 2, max.4 razy na dobę. Jak zrezygnuję z cyca, może dodam do menu jakiś posiłek mleczny, ale możliwe, że już na mleku krowim. Szczerze mówiąc, nie wiem, jakie są obecne zalecenia, ile i do kiedy podawać mleko poza posiłkami głównymi. Ale chyba roczne dziecko już nie musi pić dodatkowo mleka, jeśli dostaje je w mlecznych posiłkach?

Kreatorka Ładna średnia:tak: Gratuluję:-)
emalia Przypomnij mi jeszcze o kciukach przed wtorkiem. Mam nadzieję, że to znowu nic poważnego.
koriander A ten twój fotelik też ma możliwość montowania z przodu i z tyłu? Patrzyłam na te foteliki i przynajmniej te modele maxi + są od 9kg, przy tych mniejszych było tylko że od 9 miesiąca. Muszę w sklepie popytać.
cobra Duży już jest Kubuś, moja to przy nim kruszynka;-)

Wszystkiego najlepszego dla Hani i Mikiego!!!!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
a ile dni miałaś uderzeniowki? u mnie było 5; I jak efekty? no i jak tam chipsy, w stanie nienaruszonym pozostały?:-D:-D
Dziś mam 5 dzień uderzeniowej, jutro dołączam warzywa i jutro rano się zważę, jak ważyłam się w środę to było 1,5 kg mniej :-) mam nadzieję więc, że chociaż te 2 kg mi polecą w 1 fazie :-) chipsy zjada mąż i jego siostra, która często mnie odwiedza jak mąż w pracy, żebym sama nie siedziała, ma 12 lat, więc bardzooo lubi chipsy :-D a ja ślinkę dziś łykałam jak mąż jadł orzeszki w czekoladzie, ale nie dałam się skusić :-D

Hej!
Dajecie swoim maluchom na obiad II dania? ja na razie daje zupe z miesem i zoltkiem....jakos nie mam pomyslu na II danie...a w szczegolnosci sos do miesa czy ryzu/ziemniaków...zrobilam kilka podejsc do II dania ale Filip nie chce jesc...woli swoje papko-zupki :(
Ja daję tylko 2 dania, ale z racji tego, ze nie gotuję wszystko słoiczkowe :-)

Pytanko do dziewczyn, które mają rozstępy po ciąży. Walczycie jakoś z nimi? bo ja już na siebie patrzeć nie mogę dość, że mam nadwagę to jeszcze to dziadostwo :-( a chciałabym na lipiec wyglądać super, bo bierzemy ślub kościelny i będzie chrzest Niny... wolałabym wyglądać ładnie...
 
kreatorka Rozstępów pod suknią raczej nie będzie widać ;-) Ja niby używam cały czas kremów na rozstępy i ujędrniających, ale ostatnio jakby mniej regularnie ;-) Odkąd wróciłam do pracy, to ciężko mi się za siebie zabrać :dry: Zaczęłam się objadać i przestałam ćwiczyć, i na efekt w postaci niedopinających się spodnie nie musiałam długo czekać.:dry: Ale ciężko powstrzymać się od słodyczy, skoro po dawce glukozy mam więcej energii i mniejsze zapotrzebowanie na sen.
 
Robicie jakies sosy do II dania dla maluchów? warzywko, mieso i weglowodzany ( ryz, ziemniaki, kasza) troche to suche... :( podajcie jakis przepis na sosik :) plizzz
I jeszcze czym Wasze dzieci teraz najchetniej sie bawia ? Chce mlodemu kupic jakies zabawki i nie bardzo wiem co wybrac...
ma pchacz, 2 sortery, bebenek, telefon, grajace kluczyki, grajace zwierzatka...to z tych wiekszych ktorymi sie interesuje bop "drobnica" juz nie bardzo ...
 
emalia - kciuki za usg już trzymam!

Dziś mam 5 dzień uderzeniowej, jutro dołączam warzywa i jutro rano się zważę, jak ważyłam się w środę to było 1,5 kg mniej :-) mam nadzieję więc, że chociaż te 2 kg mi polecą w 1 fazie :-) chipsy zjada mąż i jego siostra, która często mnie odwiedza jak mąż w pracy, żebym sama nie siedziała, ma 12 lat, więc bardzooo lubi chipsy :-D a ja ślinkę dziś łykałam jak mąż jadł orzeszki w czekoladzie, ale nie dałam się skusić :-D

brawo za silną wole!!! ja na uderzeniowce schudłam 2,3 kg, ciekawa jestem jutro twojego wyniku:tak:
 
reklama
katarzynajanicka-w moim nie ma wymiennych nakładek do mierzenia w uchu jest tylko nakładka zmienna do czoła:baffled:
Zjadłam całą czekolade i popiłam kawką niezbyt fajnie się po tym czuje:nerd:
 
Do góry