reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
ja siemdziesiąta piąta mój Michał obudził się dziś przed 5 i nie chce zasnąć a marudzi ile wlezie w łóżeczku mam nadzieje ze go w końcu zmorzy
emalia u mnie niestety nie ocalały więc zamówiłam już idzie a jasiek wymiata pudzian będzie miał następce widzę
 
wrrrr napisałam pół posta i wyłączyli mi prąd na chwilkę:(
Jasiek śpi może uda się troszke nadrobić:)
Aisa- Jak sie robi placki według 5 przemian?
Izia- gratuluję ząbka!!!!!
Koriander - Nie dawno własnie myślałam że nasze gusta kulinarne są bardzo podobne:):):) Co do owoców morza to nie przepadam , krewetki zjem ale juz osmiorniczki czy kalmara nie ruszę , może dlatego że u nas nie ma świerzych tylko mrożone i tez nie trafiłam na dobrze przyrządzone:)
Ja też nie uzywam gotowych rzeczy , nawet mieszanek przypraw (typu przyprawa do grila) nie kupuję. Przyprawy kupuję pojedyncze ale większośc właśnie mam z ogródka (mojej mamy) lub doniczki:) W mieszankach przypraw też są dziwne "udziwniacze"
To takie moje zboczenie "odziedziczone" po mamie:)
Lenka- Zgadzam się że w marketach można pomarzyć o eko warzywach , ziołach itp , jednak uważam że jest to mniejsze zło. U nas tez mozna kupic nasionka podstawowych bez chemii i poprostu je wysiac w doniczce na oknie:)
IWO - bardzo ładne imię:)
Co do fixów mam nadzieję że nikogo nie uraziłam swoimi wypowiedziami ale jak wyżej mam fioła na tym punkcie i uważam że walory smakowe nie są porównywalne z tym samym daniem przygotowanym bez ulepszaczy:) Ja np zawsze wyczuję w żurku proszek:) bleee
Kasiek - Cieszę się że udało się danie:) Powiedz co masz dzisiaj w lodówce to zarraz Ci cos wymyślę:)
Sealet - gratuluję gadulenia i stania:) Ja zaczęłam się martwić bo Jasiu wcześniej gadał baba , mama , gugu gaagaga a od jakichś 3 tygodni przestał i tylko mmmmmmmmmmm i takie plujące "dzzziiiiidzziiiiuu" , może wróci jak u Agatki:)
Kajdusia - Jakie to słodkie!!:) Pierwsza miłosć:)
Koleżanka ma synka też tak mniej wiecej 4 lataka i uwielbiam słuchac co on mówi:)
Kiedyś siedzi z babcią i mówi "Babciu ty to jesteś taka stara a dinozaury pamiętasz???" - spadłam z krzesła- mały a taki bystry:) Już się nie moge doczekac aż jasiek zacznie takie rzeczy mówić:):p
Zdec - powodzenai w pracy!
Milka - BRAVO dla Ercia!!!
Emalia - Jasiek SUPER , jak pięknie stoi:)
Ufffff troszke się udało!!!! 2 razy chciałam zaznaczyć:p
 
Perfecta - na dziś są udka... mam też pieczarki, ryż... i coś chcę z tego wykombinować... ;) włoszczyzna... zioła mam tylko takie Kamisowskie, ale nie mieszanki tylko pojedyncze ;)
 
Witam i ja.
U nas śniegu naprószyło (myślałam ,że już nie będzie w tym roku, wrrrrr).
Dzisiaj pospaliśmy do 9-ej:-D
Perfekta- co do fixów to się zgadzam choc sie przyznam ,że zdarza mi się korzystać. Ostatnio próbowałam "pomysł na karkówkę i skrzydełka" ale tylko po to żeby zobaczyc czy dobre. Już od jakiegoś czasu robię sama, kupiłam kilka metrów rękawa i sypie swoje przyprawy i jest to samo. A co do przypraw to od lat używamy "Prymata", a z ziół to bazylie świeżą kupujemy i czasem sobie mrozimy, tony oregano u nas idzie, majeranek, i zioła prowansalskie:)
Chyba mój synuś coś produkuje do pieluszki:-D Lece sprawdzić.
Miłego dzionka kochaniutkie:cool:
 
Perfecta - na dziś są udka... mam też pieczarki, ryż... i coś chcę z tego wykombinować... ;) włoszczyzna... zioła mam tylko takie Kamisowskie, ale nie mieszanki tylko pojedyncze ;)
Proponuję ryż pomidorowy i udka pieczonez pieczarkami:):)
Ryż ugotuj
Na patelni usmaż pół średniej cebulki do tego dodaj pół słoiczka koncentratu pomidorowego i zalej połową szklanki wody lub bulionu. pogotuj troszkę 2-5 minut i wlej to do ugotowanego ryzu. wymieszaj:)
Pieczarki podsmaż na masełku , kurczaka naprzyprawuj:p:) i pieczarki razem z kurakiem do piekarnika na 180% na godzinkę
I palce lizac:)

edit: aaa do tego pomidorowego "sosu" do ryzu sól (jak bez bulionu) , pieprz i może być zabek czosnku jak kto lubi:)
 
Ostatnia edycja:
Perfecta - jesteś kochana! problem tylko w tym, że ja nie mam piekarnika :( udka zawsze smażę albo gotuje, smażone mało zdrowe ale stary uwielbia...

Damian się śmieje za każdym razem jak widzi te nasze ząbkowe suwaczki ;) myśli że to on ;)
 
Witam się i ja.....
Polcia przespła wprawdzie całą noc od 20.00 ale wstała o 7.00 zjadła i już spać nie chciała...No ale nie mogę narzekać...
emalia - WOW, ale masz świetnego strongmana w domu, świetnego następcę ma Pudzian....
perfecta - ja chyba się do Ciebie też usmiechnę po jakis przepis...tylko wiesz ja mam mega lewe dwie ręce jeśli chodzi o kuchnię....MEGA LEWE......
 
a wy znowu od rana o jedzeniu jesteście niesamowite u mnie też dużo ziół idzie a przyprawy kupuję na giełdzie takie swojskie czasami owszem mieszanki ale one nie umywają aię do tych ze sklepu
emalia też myślałam że śniegu nie będzie ale tej zimy bo na to że w tym roku nie będzie to nie liczę :-D;-):tak:
 
reklama
Do góry