reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Zapomniałas tylko dopisać że tylkow 2 słoiczkach jest MOM i jest to napisane. Dlatego też zadzwoniłam. Nie tylko Bobovita przechodzi rygorystyczne normy ale chyba każda firma produkująca dania dla dzieci hipp czy gerber, musi je przejśc , by ich produkty mogły się znaleśc na naszych półkach. Fakt jest taki że maja słoiki z MOMem ale jak Pani mi powiedziała są to tylko 2 (kurczak i indyk) , natomiast reszta jest z normalnego mięsa. Ja bym nie robiła afery aż takiej bo oprócz hippa zarówno gerber miał afery jak również bobovita je miała. Moje zdanie jest takie Popełnili bardzo duży błąd i dla dobrego imienia Firmy powinni to wycofać... Myślę że juz odpowiednie "organa" sprawdzają jakosć i zawartość pozostałych słoików gerbera. Natomiast ja nie zamierzam rezygnowac z gerbera bo np w Hipp po 7 miesiącu wszystkie słoiki mają sól...

generalnie wydaje mi sie,ze rzeznik mi mowil ze mom moze byc tylko z drobiu,nie idzie mechanicznie podzielic miesa na swini ,krowie etc
w agrobiznesie tez to bylo
 
reklama
perfecta nie w dwóch słoiczkach tylko w dwóch rodzajach miesa: kurczak i indyk a dan jest kilka.....a jak wiadomo dania z kurczakiem i indykiem na poczatku sa najpopularniejsze, dzieci mniej jedza wołowiny czy szynki
co do zaufania to ja mam ograniczone, wiele razy przeprowadzalam analize w laboratorium i wiem jak sie preparuje zywnosć.....
np cudowne ciastko jabłkowe ze znanego sieciowego fastfooda;-) mało kto wie ze nie lezało nawet koło jabłka a to co w srodku to ziemniak.....z branżą dziecinna jest mniej afer ale nie znaczy ze ich nie ma i tam nie przycinaja na kosztach.....
 
dodam jeszcze ze normy polskie sa do dupy skoro dopusciły słoiki z MOM a w pozostałe kraje unii nie

MOM (mięso odkostnione mechaniczne) mrożone w bloku 20kg CENA 1,40zł/kg dopstepne 20 ton tygodniowo
Pomyśl - czy 1,4 PLN za kilogram tych pyszność wskazuje na towar "najwyższej jakości"? Gerber twierdzi że tak. Na szczęście
z SGGW myślą zupełnie inaczej.

Powiedzmy, że słoiczek zawiera 200 gram. 25% słoiczka to MOM więc to ok. 50 gram czyli 1/20 kilograma. 1/20 ze 1,4 zł za kilogram to ok 7 groszy na słoiczek. Liczmy dla równego rachunku 10 groszy na słoiczek MOM. No i teraz cena na półce 5 PLN! zostaje co najmniej 4 zety ze słoiczka na dobrego prawnika. Smacznego
 
dodam jeszcze ze normy polskie sa do dupy skoro dopusciły słoiki z MOM a w pozostałe kraje unii nie

MOM (mięso odkostnione mechaniczne) mrożone w bloku 20kg CENA 1,40zł/kg dopstepne 20 ton tygodniowo
Pomyśl - czy 1,4 PLN za kilogram tych pyszność wskazuje na towar "najwyższej jakości"? Gerber twierdzi że tak. Na szczęście
z SGGW myślą zupełnie inaczej.

Powiedzmy, że słoiczek zawiera 200 gram. 25% słoiczka to MOM więc to ok. 50 gram czyli 1/20 kilograma. 1/20 ze 1,4 zł za kilogram to ok 7 groszy na słoiczek. Liczmy dla równego rachunku 10 groszy na słoiczek MOM. No i teraz cena na półce 5 PLN! zostaje co najmniej 4 zety ze słoiczka na dobrego prawnika. Smacznego

ja kupuje za 1.30zl:D
 
perfecta nie w dwóch słoiczkach tylko w dwóch rodzajach miesa: kurczak i indyk a dan jest kilka.....a jak wiadomo dania z kurczakiem i indykiem na poczatku sa najpopularniejsze, dzieci mniej jedza wołowiny czy szynki
co do zaufania to ja mam ograniczone, wiele razy przeprowadzalam analize w laboratorium i wiem jak sie preparuje zywnosć.....
np cudowne ciastko jabłkowe ze znanego sieciowego fastfooda;-) mało kto wie ze nie lezało nawet koło jabłka a to co w srodku to ziemniak.....z branżą dziecinna jest mniej afer ale nie znaczy ze ich nie ma i tam nie przycinaja na kosztach.....

Kochana to w takim razie pani przez telefon wprowadziła mnie w błąd! Cytuję "tak MOM mamy w 2 słoiczkach , jest to kuczak i indyk , reszta dań gerber jest z normalnego mięsa" Dodam że rzeczywiście sprawdziłam że słoiki "kurczak" i "indyk" mają zawartość MOM a te które kupuję Dania z warzywami i z mięsem drobiowym NIE MAJĄ NAPISU MOM tylko mięso np z kurczaka 30% W tamtych dwóch słoiczkach jest samo mięso bez warzyw więc słowa tej kobiety pokryły się z tym co jest na etykietach...
Masz wiarygodne żródło gdzie jest napisane że są to wszystkie dania drobiowe? Ja gdzieś tutaj mam Metro gdzie także jest napisane że tylko w tych 2 słoiczkach.
Generalnie to nie długo zwariuję:p Słoiczki nie , mięso - nie mam wiarygodnego żródła... Co My mamy dawać naszym dzieciom?
 
Kochana to w takim razie pani przez telefon wprowadziła mnie w błąd! Cytuję "tak MOM mamy w 2 słoiczkach , jest to kuczak i indyk , reszta dań gerber jest z normalnego mięsa" Dodam że rzeczywiście sprawdziłam że słoiki "kurczak" i "indyk" mają zawartość MOM a te które kupuję Dania z warzywami i z mięsem drobiowym NIE MAJĄ NAPISU MOM tylko mięso np z kurczaka 30% W tamtych dwóch słoiczkach jest samo mięso bez warzyw więc słowa tej kobiety pokryły się z tym co jest na etykietach...
Masz wiarygodne żródło gdzie jest napisane że są to wszystkie dania drobiowe? Ja gdzieś tutaj mam Metro gdzie także jest napisane że tylko w tych 2 słoiczkach.
Generalnie to nie długo zwariuję:p Słoiczki nie , mięso - nie mam wiarygodnego żródła... Co My mamy dawać naszym dzieciom?

z tego wynika ze w akurat tych dwoch sloikach jest mom.ale znajac przewrotnosc firm,moze byc takze w reszcie:D teoria spiskowa:D
 
No więc własnie nie wiadomo na 100% Po poście Liliti już nie wiem czy wierzyć Gerberowi na słowo:(
Kurcze najgorsze jest to że Bobovita Jaskowi nie pasuje , poza tym słyszałam że może uczulać, hippem pluje plus sól w hippie , nie mam dobrej masarni gdzie mogłabym mięsko kupowac i mam pat:(
 
pZRESTAŃCE JUŻ Z TYM mom CZY NIE mom I TAK WSZYSTKO NA JEDNO IDZIE!!!!cZYLI G..NO!!!
kAŻDA wie co podaje dziecku i tyle!!A po drugie gdyby to nie wyszło na światło dzienne zapewne co druga z nas by dalej dawła a dziecko by się zajadało!!!
 
reklama
Dziewczyny pamiętacie co jutra nas czeka;(
25 stycznia Wiktoria ma znó operację:(:(:(
Mamo siedzę i się modłę, to dopiero jest koszmar!!!Siedząć i myśląc czy się uda:(Ale musi się udać!!Nie widzę innej opcji!!!Dzwoniła własnie do mnie taka smieszka z niej a pomysły ma nieziemskie!!Właśnie pisze teraz jej tatuś, że w ogóle miała negocjacje z anastezjologiem dotyczącym usypiania i powiedziała tak:"...Panie doktorze musimy znależć tzn dojść do porozumienia ja niechcę maski z tym świństwem..no i anastezjolog zgodził się na welflon:)
 
Do góry