reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

heheh:)
Polecam Ci zrobić samej peeling , ja robię od zawsze i maseczki i peelingi sama
Peeling kawowy właśnie robię albo z solą albo z cynanomen jak gdzieś np wychodzę bo pachnie rewelacyjnie. Do tego dodaję oliwy z oliwek lun pestek winogron Można także samą kawą się wypeelingować i też będzie dobrze:)
Potem sobie serwuje maseczkę z papai (ostatnio nigdzie nie mogę jej znaleść) lub avokado i się cieszę ze swojej skóry jak dziecko:)

jak dokładnie robisz ten peeling?? Chodzi mi o proporcje, chętnie sprawdzę na sobie :-) znasz jakieś receptury na maseczki nawilżające??

Jeden to z rodzicami którzy ciągle traktują mnie jak dziecko i non stop mają pretensje do mnie. Jak do nich jade to czuje się jak 12latka która dostanie zaraz opieprz bo ma złe oceny w szkole ;/ powiedzcie mi czy Wasi rodzice też wymagają od Was żeby zadzwonić w Sylwestra pare minut po półnopcy? Bo moi tak i sie śmiertelnie obraźili że nie zadzwoniłam eh ... szkoda gadać.
Anecznik ja to nawet nie myśle o dyskotece chociaż nie powiem pobawiła bym się ale mój mąż jest typem domownika tak więc niestety ;D a sama jakoś nie potrafiła bym iść na pół nocy :D[/


Jeśli chodzi o rodziców to ja prawie codziennie do nich dzwonie lub oni do mnie :-) Czasem jak z nimi rozmawiam to też się czuje jak 12latka :-) Jak dziecko które zrobiło sobie dziecko :-) ale my pewnie będziemy takie same :-)
Co do tej dyskoteki to ja tylko dużo mówię, przychodzi co do czego to mi się nie chce nigdzie iść, a jak jeszcze spojrzę na siebie w lusterku :-( zresztą nie mam białych kozaczków :-D

Moje dziecko chyba chce dać mamie przykład i przeszło na dietę, ostatnio nie zje więcej jak 100ml mleka na raz (do tej pory jadł po 180-210). Wczoraj ostatni raz zjadł o 19 i tylko 100ml, przespał na tym całą noc i ok 7 zjadł znowu tylko 100 ml i dopiero po 10 udało mu się wcisnąć 150 kaszki.

Udało nam się dziś w końcu zacząć A6W :-) doszłam do wniosku że w ogóle nie mam mięśni brzucha :-) a mój kiedy zobaczył ile serii jest później to już mi marudzi że ona raczej nie będzie miał czasu na tyle powtórzeń :-)

a od poniedziałku niedzieli koniec ze słodyczami :-) tzn ograniczę je do jednego dnia w tygodniu :-)
 
reklama
Wystroimy się na pewno. Tonę tapety nałoże żeby jakoś wyglądać :)

Mój syn mnie ciągle zaskakuje. Jak nigdy pospał 3 godziny!!!! Własnie wstał, pieluszka suchutka, no to na nocniczek i od razu się załatwił. A jaka radość. On chyba czuję ,że mam się cieszy jak nasika :) Kurcze, matkę to nawet siki cieszą :)
 
Witam się porannie
Kolberger nie żyje :(:(:( Straszna szkoda , wielki człowiek , wielki aktor :(:(:(
Wstałam rano z bólem głowy , na szczęście nie migrenowy tylko od tych zmian temperatur. godzinkę dochodziłam do siebie a Jaś grzecznie w łóżeczku koło mamuni się bawił.
Alusia , Avena - Przepis na peeling jest łatwy bardzo:) - Kawę zaparzyć i ostudzić. Ja zbieram kawkę do słoika:) , Do fusów z kawy dodaję troszke cynamonu , i oliwy i tym szoruje się:) Można też dodac soli lub można samą kawę z dodatkiem żelu pod prysznic:)
Anecznik - z proporcjami gorzej bo robię od lat na oko...:) Ale gdzieś na 6 łyżeczek kawy pół łyżeczki cynamonu i 1-2 łyżki oliwy
Maseczkę polecam z avokado - nawilża , wygładza i świetnie usuwa zmęczenie z twarzy
dojrzały owoc avokado (dojrzały jest lekko miękki nie za miękki ani nie twardy) jedno zółtko i kilka kropli cytryny. Miksujemy lub rozgniatamy na ciape i na 20 minut na buzię. Zamiast żółtka dla odmiany można podać łyżeczkę lub 2 śmietany.
 
Ostatnia edycja:
Mój syn mnie ciągle zaskakuje. Jak nigdy pospał 3 godziny!!!! Własnie wstał, pieluszka suchutka, no to na nocniczek i od razu się załatwił. A jaka radość. On chyba czuję ,że mam się cieszy jak nasika :) Kurcze, matkę to nawet siki cieszą :)

Mówisz o swoim sześciomiesięczniaku? ...:szok::szok:
 
Pomocy głowa wróciła i kompletnie nic mi się nie chce do tego. Czy może mnie któraś kopnąć z tyłek żebym się wzięła do roboty...
Trafić nie będzie trudno bo jak szafa 3 drzwiowa...
 
wróciliśmy, na szczepieniu syncio jak zwykle dzielny, dziś mieliśmy żółtaczkę. waży 8220g czyli jak na swoje 7,5 miesiąca wcale nie tak dużo. martwiłam się bo na buźce ma suche plamki, myślalam że może jakieś uczulenie, ale to podobno jakieś liszaje od mrozu, wiatru i śliny

niestety z jednej złej wiadomości się nie otrząsnęłam, a jakąś godzinę temu dowiedziałam się że kuzyn mojej przyjaciółki nie żyje , wpadł wczoraj pod tira(*)(*)(*) nie znałam Go dobrze, ale poznałam, super facet, 31lat, zawsze uśmiechnięty, pomocny i naprawdę dobry człowiek:-(

emalia przyjedź do mnie :)
a jak będziesz już u Kasi to i do mnie zapraszam:-)
Pomocy głowa wróciła i kompletnie nic mi się nie chce do tego. Czy może mnie któraś kopnąć z tyłek żebym się wzięła do roboty...
Trafić nie będzie trudno bo jak szafa 3 drzwiowa...
poczułaś ;-)?? kopnęłam i to mocno.

uciekam pranie powiesić i obiad odgrzać, jak zdąże zdam relacje na zamkniętym

aaa miałam Wam opisać mojego sylwestra....
tak więc mieszkam w wieżowcu i przed 22 na jakiś balkon wpadła petarda, balkon zaczął się palić, potem mieszkanie, zajął się sąsiedni balkon...ajć mówię Wam nic przyjemnego.a wszystko działo się nad mieszkaniem mojego brata-po skosie, ten drugi balkon był typowo nad nimi, a oni mają 13miesięczniaka

więc było 6jednostek straży, pełno dymu ewakuacja na mróz...jeszcze wczoraj na klatce czuć było smród spalenizny
paliło się mieszkanie bardzo młodych ludzi którzy dopiero co wyremontowali je...
jakoś od sylwestra tragedia goni tragedię...
 
reklama
Koniczynka - jak jest obraza na obiadki spróbuj pośpiewać przy jedzeniu emilce , u mnie zadziałało i od tamtej pory Jasiek zjada po całym słoiczku. A może nie odpowiada jej smak? Mój Jasiek miał okres że nie znosił dań hippa i tylko gerber mu podchodził. Najbardziej lubi danie z indyka czy kurczaka z kluseczkami , groszek z marchewką i indykiem i szynkę z marchewką. A i jeszcze zasmakował mu teraz kurczak w potrawce , chyba lubi koperek jak mama bo wcina bez spiewania :p A ulubiona rymowanka do obiadku jest Siała mama mak , nie wiedziała jak , Jasiek wiedział nie powiedział a to było tak :p
Wolałabym po dobroci, a nie groźbą: jak nie zjesz, to będę śpiewać :-D:-D:-D 2 dni wcześniej jadła tę samą zupkę ze smakiem, chyba zaczyna się po prostu robić wybredna:dry: Dziś idę do Rossmanna na słoiczkowe zakupy, zobaczymy czy coś nowego jej zasmakuje. Mam nadzieję, bo godzina na obiadek (łyżeczka zupki, piłowanie ząbków o oparcie krzesełka, łyżeczka zupki, piłowanie...) to za dużo dla mojej cierpliwości :dry: A potem jeszcze godzina sprzątania:dry:
Lena A ja się do rodziców wybieram, bo nie chce mi się gotować ;-)
A propos siadania i opinii lekarzy: zastanawiam się, co oni uważają za siadanie, a co za sadzanie:confused: Jeśli dziecko samo podciąga się do siadu, chwytając nasze ręce, to chyba można to uznać za samodzielne siadanie? Jakby chwyciło cokolwiek innego i usiadło, to byłoby w porządku, ale jak nasze ręce, to nagle się mówi, że niepotrzebnie sadza się dziecko:confused: I sobie przypomniałam, że na wizycie u neurologa lekarka sama podawała swoje ręce, żeby sprawdzić jak się Emilka podciąga do siadu (a wtedy jeszcze nie siadała).
Wszystkiego najsłodszego dla Krzysia i Kacperka!!!!!!!!!!!!!!!
ita Moja to chyba nawet 7kg jeszcze nie ma:tak:
[*] A sylwester niezaciekawy, m.in. dlatego nie lubię petard:no:

Miałam iść dzisiaj załatwiać sobie pracę, a mała tymczasem postanowiła uciąć sobie ponad 2h drzemkę i mnie uziemiła w domu :-( I teraz to pewnie dopiero we wtorek znajdę czas :dry: A tymczasem już mi się zachciało wrócić do pracy :tak:
 
Do góry