reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

WItajcie
BButterfly - a co to za masc? sterydowa? my mamy elocom, w sumie dwa razy ja smarowalam nia, ale nie chce wiecej pisze na niej ze moze zaburzac rozwoj wiec boje sie troche

My tez walczymy ze skaza, tzrymam diete a jednak caly czas pojawiaja sie zmiany, poz tym mala nie chce pic z butelki mleka, podaje jej nutramigen lyzeczka ale tylko 30 ml przed karmieniem, bo przeciez wiecej to bym ja z godzine karmila.

Myslicie ze jest szansa by zuzka nauczyla sie pic jeszcze z butelki?

ta maść to PROTOPIC 0,03% Protopic (ulotka) - Atopowe Zapalenie Skóry smaruję nią kilka dni i ładnie się goją zmiany na skórze ale w zasadzie nie wiem czy to ona działa czy to może skutek podawania nowego mleczka i tylko mleczka? :/ Martwi mnie to, że mały dość niechętnie je nutramigen, dotąd jadł małymi porcjami 120-150ml co 4 godziny ale zjadał w ciągu kilku minut, a teraz glima smoczek z 40minut a później w chwilkę zjada całość- biedaczek pewnie mu to okropne mleko nie smakuje... boje się że będzie mi teraz źle przybierał na wadze... dotąd był pulchniutki a odkąd je pepti glizdka się z niego zrobiła a teraz na nutramigenie to już żeberka pewnie będą na wierzchu :(

Spróbuj może żeby butlą karmił ją ktoś inny niż Ty, gdzieś czytałam że dzieciom mama kojarzy się z piersią i dlatego nie chcą jeść z butli (choć u nas to i tak nie działało), a masz lateksowe smoczki zamiast silikonowych? I dość sporą dziurę? Może dodaj kleiku? Nasz też nie chciał jeść z butli ale pomogła butla nuk z lateksowym smoczkiem, całe szczęście bo źródło w piersiach wysychało :)

trzymam kciuki
 
reklama
ta maść to PROTOPIC 0,03% Protopic (ulotka) - Atopowe Zapalenie Skóry smaruję nią kilka dni i ładnie się goją zmiany na skórze ale w zasadzie nie wiem czy to ona działa czy to może skutek podawania nowego mleczka i tylko mleczka? :/ Martwi mnie to, że mały dość niechętnie je nutramigen, dotąd jadł małymi porcjami 120-150ml co 4 godziny ale zjadał w ciągu kilku minut, a teraz glima smoczek z 40minut a później w chwilkę zjada całość- biedaczek pewnie mu to okropne mleko nie smakuje... boje się że będzie mi teraz źle przybierał na wadze... dotąd był pulchniutki a odkąd je pepti glizdka się z niego zrobiła a teraz na nutramigenie to już żeberka pewnie będą na wierzchu :(

Spróbuj może żeby butlą karmił ją ktoś inny niż Ty, gdzieś czytałam że dzieciom mama kojarzy się z piersią i dlatego nie chcą jeść z butli (choć u nas to i tak nie działało), a masz lateksowe smoczki zamiast silikonowych? I dość sporą dziurę? Może dodaj kleiku? Nasz też nie chciał jeść z butli ale pomogła butla nuk z lateksowym smoczkiem, całe szczęście bo źródło w piersiach wysychało :)

trzymam kciuki

ja dzisiaj spróbowałam pierwszy raz podać małemu Nutramigen i słabe rezultaty, nie chce pić ale się nie dziwie bo jak ja spróbowałam to mleko to mi się cofnęło, nawet dosłodzenie glukozą nie pomaga, w sumie muszę próbować. A to mleko Pepti jest lepsze w smaku? czym sie one różnią?
Nie wiem jak to będzie mam go dokarmiać by przybrał na wadze ale jak to zrobic przy tak nie dobrym mleku? ://
 
Ostatnia edycja:
My dzisiaj nie śpimy od 5. Mały po wczorajszym lekarzu jak zasnął o 19 w aucie tak obudził się dopiero na jedzenie ok 22 i spał dalej.
Dzisiaj męczymy sie z Nutramigenem, już nie wiem co zrobić by zaczął pić to okropne mleko.:-:)-(
 
kurde dziewczyny ale mi apetyt narobiliscie na te wszystkie dania.. salatki gyros to chyba rok nie jadlam..teraz bede musiala zrobic bo nie dam rady...:tak:

katarzynajanicka - wspolczuje i jesli cie to pocieszy to wiem co czujesz, u mnie jest to samo. rodzina m na okolo chwali sie ze jaka to zuzia slodka i ze jak to ja kochaja-a guwno prawda- a od czasu jak wrocilismy z pl bedzie juz 4 tyg ani razu nie zadzwonili/napisali zeby zapytac co u niej/nas, nawet w taki dzien jak dzis nic-pewnie w siwieta bedzie to samo, wogle to jest tak ze jak my nie zadzwonimy to oni tym bardziej. Internet maja, komputer maja, skype maja -rozmowa nic nie kosztuje procz glupich pare minut ale widac to zbyt wiele. Moi rodzice i siostra co tydzien dzwonia(skype) pytaja sie interesuja nawet o glupie szczepienia czy wizyty kontrolne a oni..madrzy sa w slowach gorzej w czynach. ja wiem ze nie maja zbutnio kasy, ale mi nie chodzi by malej prezenty kupowali- tylko by do cholipki sie zainteresowali...eh szkoda gadac..teraz to i ja sie wyzalilam...
ciesze sie tylko ze moi za zuze to by w ogien weszli i ze kazda balchostka z nia zwiazana jest dla nich wazna ot co i za to ich kocham :)

mykam ogladac chirurgow a potem spac :)
spokojnej nocy
no mi teżnie choci o kupowanie mercedesów ale o jakiś gest zainteresowania, kurde soczek 2 zł kosztuje to by mogły dać albo zadzwonić i zapytać jak się czuje, jak z przybieraniem na wadze itp

też się cieszę, że moim to by sobie głowy dali poobcinać za Filipka :) eh koniec stękania :)
 
ja dzisiaj spróbowałam pierwszy raz podać małemu Nutramigen i słabe rezultaty, nie chce pić ale się nie dziwie bo jak ja spróbowałam to mleko to mi się cofnęło, nawet dosłodzenie glukozą nie pomaga, w sumie muszę próbować. A to mleko Pepti jest lepsze w smaku? czym sie one różnią?
Nie wiem jak to będzie mam go dokarmiać by przybrał na wadze ale jak to zrobic przy tak nie dobrym mleku? ://

bebilon pepti tez jest przepisywany dla dzieci ze skazą ale zawiera laktozę -my po nim niestety mieliśmy zielone kupy i to co 3 dni, i w dodatku nie wiemy czy mały też nie jest uczulony na laktozę więc lekarka przepisała nam nutramigen, na razie go tylko dodajemy do pepti ale kupy już są częściej tylko paskudne to mleko w smaku strasznie :(
 
Witam kochane!!!

Lena - zagłosowane!!! Nie dość że pichci to jeszcze pazurki robi... podziwiam!!! ;)

Perfecta, Nadika - macie jakieś sprawdzone leki lub inne sposoby na te bóle głowy? Ja muszę brać leki bo inaczej umierałabym przez kilka dni, przy tym wymioty i zawroty głowy :( na mnie działają tylko jedne leki, jest to Espidifen 600mg, niestety nie dostępny w polsce tylko hiszpani

KasiaJ.
- rozumiem Cię... u mnie to samo... mały dostał od teściowej czekoladkę... hmmm... ciekawe kiedy ją zje. Chrzestny nawet nie odwiedził a mieszka 200m od nas... chrzestna w hiszpani, więc rozumiem... a ja też nic nie dostałam! trudno, widocznie nie byłam grzeczna w tym roku!!! ;)

Nie pamiętam już co reszta z Was pisała, przepraszam najmocniej... cierpię na sklerozę!!! hehe ;)

Miłego dnia!!! :)
 
lena zagłosowane
emalia oj przykro mi bardzo z powodu psiaka:-(
izia_tcz super zapowiada się takie wyjście do Aquaparku
Klemantinka kochana współczuję przeżyć u lekarza, ja nie wiem jak można w taki sposób mówić do rodziców, tym bardziej że w sumie to bez powodu a wstęp jak do jakiejś tragedii
zgodzę się z tym że każde dziecko jest inne, w swoim własnym tempie sie rozwija, przybiera na wadze, rośnie, śpi, je itd
kasiajanicka ach te teściowe znowu, moja u nas była i niby o mikołajkach pamiętała ale cała jej wizyta to %$#@^&)
napisze później na zamkniętym
nadika atrakcji dla Natanka rzeczywiście dużo, ale trzymam kciuki żeby udało się wprowadzić butle z Nutramigenem
co do zupek hmm...ja bym wprowadzała stopniowo, bo jak zje od razu zupke z kilku produktów i gdyby znow pojawiła się jakaś wysypka to nie wiadomo od czego
gosiagro gratulujemy Majusi ząbka
liliti oby u Was szybko sie ząbek pojawił a Sonia juz tak się nie męczyła
zdec super Natalcia jeździ a króliku
Perfecta super że udało się tak z ekspresem, a przepis na ciasteczka wrzuć może na wątek kuchenny co by nie zginął:-)

a wszystkie fotki dzieciaków świąteczno-mikołajowe cudne

i to na razie tyle bo dzieciaki wzywają
 
reklama
Do góry