reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Tak się zastanawiam, pierwszy trymestr kończy się po 12 tygodni ciąży, ale to jest 12 tydzień od ostatniej miesiączki czy od dnia zapłodnienia??
 
reklama
Tak się zastanawiam, pierwszy trymestr kończy się po 12 tygodni ciąży, ale to jest 12 tydzień od ostatniej miesiączki czy od dnia zapłodnienia??


to się liczy raczej od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, bo tak nawet obliczają termin porodu, bo dzień zapłodnienia w przypadku kobiet z nieregularnym cyklem jest nie możliwy do obliczenia:-)
 
Nie wiem czy was to pocieszy ale od kilku dni samopoczucie u mnie sie wyraznie zmienia, mdlosci przeszly, jeszcze chwilka i zakonczy sie 1-szy trymestr i rzeczywiscie zupelnie jak w ksiazkach opisane: wszystko powoli wraca do normy. Czyli trzymajcie sie mocno! Jest szansa ze mdlosci mina :tak::tak::tak:

A w którym jesteś tygodniu?
 
Witajcie skowronki :-D

Nie wiem czy was to pocieszy ale od kilku dni samopoczucie u mnie sie wyraznie zmienia, mdlosci przeszly, jeszcze chwilka i zakonczy sie 1-szy trymestr i rzeczywiscie zupelnie jak w ksiazkach opisane: wszystko powoli wraca do normy. Czyli trzymajcie sie mocno! Jest szansa ze mdlosci mina :tak::tak::tak:
Przez to wszystko wiecej energii i mniej czasu na czytanie forum :-D I zauwazylam zmiane w wygladzie brzuszka: powoli zaczyna wypychac sie do przodu, juz nawet rano nie jest zupelnie plaski

No i w czwartek badanie prenatalne na przeziernosc, juz gryze paznokcie z nerwow :confused2:[/QUO

ja w 1 i w 2 ciazy wmiotowalam do 7 miesiaca ciazy no i teraz nadal mdlosci mnie mecza,kazdy organizm jest inny,niestety to nie jest tak ksiazkowo
 
A w którym jesteś tygodniu?
kasiulka 11tc2d

ja w 1 i w 2 ciazy wmiotowalam do 7 miesiaca ciazy no i teraz nadal mdlosci mnie mecza,kazdy organizm jest inny,niestety to nie jest tak ksiazkowo
wiem pati dlatego nie wiem czy to dla was jakies pocieszenie ;-);-) kazda z nas bedzie inaczej reagowala. Najwazniejsze by nam fasolki zdrowo rosly, prawda?
 
najgorej jest wtedy kiedy starszego syna musze wyszykowc do szkoly,mlodzszym tez trzeba sie zajac a tu mdlosci!ale jutro tato do mnie przylatuje na prawie 2 tygodie wiec zawsze jakas pomoc;-)
 
Witajcie w koncu udało mi sie wstac!:-)

korinader to u ciebie podobnie jak u mnie:-), wczoraj od niepamiętnych czasów nie wymiotowałam, mam nadzieję, że i dzisiaj tak będzie, juz wyczekuje końca tego tygodnia, żeby pierwszy trymestr sie skończyl, a na badanie przezierności idę za tydzien we wtorek:-)

Co do palenia ja nigdy nie paliłam, męzulek popalał, ale rzucił jakies 2 lata temu, więc problem z głowy:-)

trzeba isc jakieś sniadanko szykowac:-)
 
reklama
paulka :-) ta druga noga jeszcze dynda w pierwszym

mam pytanie do mam, mialyscie w poprzednich ciazach robione badanie prenatalne? to na przeziernosc karkowa, nie wiem dokladnie co jeszcze. troche mnie to stresuje, nie wiem czego sie spodziewac, o co pytac. chociaz pewnie wszystko powiedza sami..
Moze ktoras z was podzieli sie wspomnieniami?
 
Do góry