reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

dziewczyny, czy dajecie Maluchom smoczki? ja wczoraj się poddałam, i dałam smoczek, Mały usnął w minutę, dziś znów dałam, i na razie śpi
ja uśnie na dobre to mu wyjmuję z buzi smoka
ale się zastanawiam, czy dobrze robię
z drugiej strony inaczej by na cycu wisiał non stop...........

nasza też wypluwa chociaż wczoraj jakimś cudem udało jej się zasnąć ze smokiem 2 razy :)
A wolę żeby ssała smoczka niż palce :) bo jej się to czasem zdarza.
 
reklama
Ja niestety poddałam się ze smoczkiem w sumie w pierwszej dobie życia:((((
Mała zawisła mi na cycku, a dokładnie na jednym, bo drugi ma wklęsłą brodawkę i nie chce łapać i się od razu denerwuje....
Mojego cycka traktowała jak smoczek, najlepiej cały czas w buzi... więc daliśmy smoczek... jest trochę lepiej, ale nie powiem że łatwo:((( Nasza Natalka strasznie charakterna...
 
Ja niestety poddałam się ze smoczkiem w sumie w pierwszej dobie życia:((((
Mała zawisła mi na cycku, a dokładnie na jednym, bo drugi ma wklęsłą brodawkę i nie chce łapać i się od razu denerwuje....
Mojego cycka traktowała jak smoczek, najlepiej cały czas w buzi... więc daliśmy smoczek... jest trochę lepiej, ale nie powiem że łatwo:((( Nasza Natalka strasznie charakterna...

Musisz jej podawać tą drugą pierś, to Ci tą brodawkę "wyrobi"

Jak nie będziesz podawać, to może Ci się zrobić stan zapalny
 
Ja niestety poddałam się ze smoczkiem w sumie w pierwszej dobie życia:((((
Mała zawisła mi na cycku, a dokładnie na jednym, bo drugi ma wklęsłą brodawkę i nie chce łapać i się od razu denerwuje....
Mojego cycka traktowała jak smoczek, najlepiej cały czas w buzi... więc daliśmy smoczek... jest trochę lepiej, ale nie powiem że łatwo:((( Nasza Natalka strasznie charakterna...

mój też na początku tylko by chciał z prawego pić, przy lewym się strasznie denerwował, ale nie poddawaliśmy się i wciskałam mu też lewego i wkońcu sobie z nim poradził i teraz już głodomorek z każdej chętnie je, czasem nawet trzeci by sie przydał:)
 
Dzisiaj mąż kupuje laktator i mam nadzieję że nim "wyciągniemy" brodawkę... a jak nie to z lewego cyca będzie dostawać z butelki a z prawego z miejsca;-)
W ogóle jest strasznie nie spokojna... prawie w ogóle nie śpi:(
Najdłużej to chyba godzinę...:( A tak w ciągu dnia to góra po 15minut...:(

W sumie powoli tracę nadzieję że będę karmić... bo jest coraz ciężej:(
Pewnie skończy się na laktatorze i butelce, ale jeżeli to będzie miało zakończyć męczenie się małej przy łapaniu piersi to sama nie wiem co lepsze...
 
Ostatnia edycja:
Witajcie:-D
ja wczoraj zaliczyłam wieczór panieński siostry:-D:-D za tydzień wesele, wybawiłyśmy się dzisiaj spałam tylko 2 godziny, nie wiem jak ja jeszcze funkcjonuje:szok::szok: małą zajmowali się moi rodzice, a ja nie pamiętam kiedy ostatnio byłam na dyskotece, najpierw była domówka a potem balety:-D trochę oczywiście się o nią martwiłam, w końcu to pierwsza rozłąka, ale dziadkowie poradzili sobie świetnie:-)

My też już zaliczyliśmy pierwsze wyjście, fakt że krócej bo tylko do kina ale zawsze coś :-) Myślałam że będzie gorzej ale tylko raz napisałam sms czy wszystko ok :-) Chyba strasznie beztroscy rodzice z nas :-) Do łóżeczka też nie biegamy na każdy dźwięk :-)
Wiem jedno takie wyście są potrzebne, nawet na parę godzin człowiek całkiem inaczej się czuje po powrocie do malucha.

dziewczyny, czy dajecie Maluchom smoczki? ja wczoraj się poddałam, i dałam smoczek, Mały usnął w minutę, dziś znów dałam, i na razie śpi
ja uśnie na dobre to mu wyjmuję z buzi smoka
ale się zastanawiam, czy dobrze robię
z drugiej strony inaczej by na cycu wisiał non stop...........

Mój po kilku chwilach wypluwa smoczek widać nie chce tracić czasu na ssanie czegoś co nie daje mleka :-D

nasza też wypluwa chociaż wczoraj jakimś cudem udało jej się zasnąć ze smokiem 2 razy :)
A wolę żeby ssała smoczka niż palce :) bo jej się to czasem zdarza.


Mój też uwielbia brać rączki do buzi :-) położna mówi że to normalne bo maluch się uczy swojego ciała, więc mu nie przeszkadzam :-) Chce trzymać to niech trzyma :-)




Dziewczyny jak długo wasze maluchy leżą na brzuszkach?? U mnie to jest kwestia kilkudziesięciu sekund zanim nie zacznie się awantura mimo że już ładnie potrafi utrzymywać główkę :-)
 
zdec kobito , przemeczysz sie troche,ale dasz rade. Mały sam ci ta brodawke wyciagnie z czasem. Pij duzo wody, herbatke laktacyjna dwa razy dziennie i mleczarnia ruszy . Trzymaj sie kochana :-)
 
My też już zaliczyliśmy pierwsze wyjście, fakt że krócej bo tylko do kina ale zawsze coś :-) Myślałam że będzie gorzej ale tylko raz napisałam sms czy wszystko ok :-) Chyba strasznie beztroscy rodzice z nas :-) Do łóżeczka też nie biegamy na każdy dźwięk :-)
Wiem jedno takie wyście są potrzebne, nawet na parę godzin człowiek całkiem inaczej się czuje po powrocie do malucha.



Mój po kilku chwilach wypluwa smoczek widać nie chce tracić czasu na ssanie czegoś co nie daje mleka :-D




Mój też uwielbia brać rączki do buzi :-) położna mówi że to normalne bo maluch się uczy swojego ciała, więc mu nie przeszkadzam :-) Chce trzymać to niech trzyma :-)




Dziewczyny jak długo wasze maluchy leżą na brzuszkach?? U mnie to jest kwestia kilkudziesięciu sekund zanim nie zacznie się awantura mimo że już ładnie potrafi utrzymywać główkę :-)

jak dobrze macie z tymi wyjściami, ja karmię tylko cycem i moje najdłuższe wyjście to 300m na pocztę.


Mój Łukaszek śpi na brzuszka, bardzo ostatnio to lubi. Jeżeli chodzi o trzymanie główki to króciutko, tylko żeby przełożyć głowke z lewej na prawa lub odwrotnie
 
reklama
dziewczyny, czy dajecie Maluchom smoczki? ja wczoraj się poddałam, i dałam smoczek, Mały usnął w minutę, dziś znów dałam, i na razie śpi
ja uśnie na dobre to mu wyjmuję z buzi smoka
ale się zastanawiam, czy dobrze robię
z drugiej strony inaczej by na cycu wisiał non stop...........

spokojnie, ja też małemu podaje smoczek choć na początku miałam obawy. Co prawda nie dostaje go często bo może ze dwa razy na dzień, ale go to uspokaja, inaczej non stop siedział by przy cycku :)

Zdec ja na początku małemu podawałam często lewą pierś i ona mu tak przypasowała że z prawej nie chciał ciągnąć, niestety prawa mnie później strasznie bolała i była bardzo nabrzmiała ale mimo to podawalam ją małemu i teraz już ciągnie z obu :) musicie się przemęczyć i jak najczęściej podawaj mu tą pierś to Ci wyciągnie.
 
Do góry