reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Ja też do was zaglądam z doskoku :) Bo mimo że moja mama przyjechała i jest nas obecnie 3ka do opieki nad małą ;) to ja mam cyca i to jest główny powód pobudek Julki :p a że codziennie od rana do ok południa jest aktywna i nie chce spać tylko co pół godz cyc i zabawianie :) przysypia na 15-20 min i znowu cyc. Teraz poszła z tatusiem spać sobie a ja mam chwilę na zjedzenie obiadu i pogadanie z mama :) Później spacerek. Mam nadzieję że da nam pospać dzisiejszej nocy bo wczoraj obudziła się o 2 i już średnio jej szło spanie dłuższe niż godzinka.

Wasze maleństwa też mają godziny niespania w ciągu dnia?
 
reklama
indukcja ,calkiem mozliwe;p
a to nnie jest jakies pojecie z chemii czy fiizyki ?:-)

:-D:-D:-D tak, tak indukcja ma wiele znaczeń:-D fachowo indukcja porodu to sztuczne wywołanie porodu, mam nadzieje, ze cie chwyci z znienacka i nie będziesz musiała mieć wywoływanego:tak:

Wasze maleństwa też mają godziny niespania w ciągu dnia?

Moja mała tez często jest aktywna podczas dnia, średnio po jedzeniu nie śpi godzinę, półtorej, czasami się rozgląda, czasami marudzi:-D w nocy za to nie ma problemu, budzi się zje i śpi:-D
 
hefi- u nas najsłabiej ze spaniem od 9 do 11 rano, potem w zasadzie cały dzien spi z przerwami na cyca i kupe :) No i wieczorem po kapieli czasem z godzinke sie kokosi. Noce przesypia cale z 2 przerwami na karmienie o północy i koło 4 rano.

Ewus- Jagódce tez ropieje oczko. Do tej pory przemywałam solą a od dzisiaj zamierzam zielem świetlika. Trzeba zaparzyc i nasączony wacik przykładać do powieki. Jak nie pomoze to w poniedziałek do lekarza idziemy po skierowanie do ortopedy to i oczko obejrzy.

Cobra- tak indukcja :) Mam ją za sobą, a nawet dwie. Dopiero za drugim razem zadziałało i to po przebiciu pęcherza płodowego bo tak to było skurcze co 2 minuty ale szyjka sie nie rozwierała a skurcze nie przybierały na sile. Jak przebili wody to poszło szybko. Wczesniej miałam balonik w szyjce, jakies zele, czopki i wszystko to ***** dało... Trzymam kciuki za szybki rozwój akcji.

Kajdusia- no spisał sie mąż na medal! Moj niestety sie nie wykazał w tej kwestii...
 
A z ciekawosci - po terminie zglasza sie na izbe porodowa czy na patologie? Bo, zakladajac ze mojemu tak dobrze w brzuszku to sie musze zorientowac w temacie ... ;D a ja tez bede bez skierowania, bo ginka prywatnie ..


ewus - najlepiej idz do pediatry, oprocz soli fizjologicznej przepisze jakies kropelki do chorego oczka .. a jak nie pomoze to do okulisty da skierowanie - mi tlumaczyla przy Malgosi, ze czasami dzidzius ma kanaliki lzowe zatkane i to stad. Ale najpierw test z kropelkami - a potem dopiero jakies masaze oczka i inne akcje czyszczace kanalik ;)
Nie przemywaj rumiankiem - u nas mala byla na niego uczulona ogolnie - przeszlo jej dopiero potem;)


ja muszę się na IP zgłosić, potem niby na patologię ciąży mam iść, ale mam jeszcze resztki nadziei, że mnie zbadają i się okaże, że rodzę :p a doi gina ja też prywatnie chodziłam, ale mi dał skierowanie na ostatniej wizycie

a z oczkami to wiew, że nie można lekceważyć: kuzynki córeczka od początku miała bardzo ropiejące oba oczka, kuzynka troche to olała i herbata jakiś czas przemywała, potem były kropelki, ale za późno i trzeba było małej jakiś zabieg na przepchanie kanalików robić brrrrrrrrrrr także chyba lepiej za wczasu do lekarza z tym pójść
 
nierozpakowane dziewczyny nie przejmujcie sie tym ktg
mi caly dzien nic nie pokazywalo a wieczorem porod byl

Katarzynajanicka nie wmawiaj sobie ze cos jest nie tak skoro dziecko nie chce wyjsc, pewenie mialas pozno owulacje i dla niego to jest jak najbardziej odpowiedni czas
 
witajcie ja znowu tylko na chwilkę
i przyznam że znowu nie poczytałam co u Was, która się rozpakowała a która nadal narzeka
my z córcią nadal w szpitalu ale jest juz o niebo lepiej
jutro mają jej robić ponownie wszystkie badania i jak wyjdą dobrze to w piątek nas puszczą do domku, ale to i tak z uwagi na mój termin porodu
moja ginka jak się dowiedziała że leżę z małą na pediatrii to nakazała mi przychodzić do siebie na oddział codziennie na ktg, badanie gin i usg tak na wszelki wypadek
póki co skurczy żadnych nie zapisuje, rozwarcie nieznacznie się powiększyło ok 1,5 cm ale daje nam jeszcze czas
mam nadzieję że jednak junior poczeka do przyszłego tygodnia z pojawieniem się na świecie bo wolalabym żeby Asiuńka była już w domu

trzymajcie jutro mocno kciuki za moją małą
pozdrawiam wszystkie mamy serdecznie i maleństwa także
Kasia
 
witajcie ja znowu tylko na chwilkę
i przyznam że znowu nie poczytałam co u Was, która się rozpakowała a która nadal narzeka
my z córcią nadal w szpitalu ale jest juz o niebo lepiej
jutro mają jej robić ponownie wszystkie badania i jak wyjdą dobrze to w piątek nas puszczą do domku, ale to i tak z uwagi na mój termin porodu
moja ginka jak się dowiedziała że leżę z małą na pediatrii to nakazała mi przychodzić do siebie na oddział codziennie na ktg, badanie gin i usg tak na wszelki wypadek
póki co skurczy żadnych nie zapisuje, rozwarcie nieznacznie się powiększyło ok 1,5 cm ale daje nam jeszcze czas
mam nadzieję że jednak junior poczeka do przyszłego tygodnia z pojawieniem się na świecie bo wolalabym żeby Asiuńka była już w domu

trzymajcie jutro mocno kciuki za moją małą
pozdrawiam wszystkie mamy serdecznie i maleństwa także
Kasia

Trzymamy kciukasy:)
Fajną masz lekarkę, że tak bezinteresownie (czytaj za darmo) ci to wszystko zrobi:)))))

Dziewczyny, podobno pełnia się zbliża, a jak jest pełnia to i pełne porodówki, więc nasz czas chyba nadchodzi :)

To kiedy ta pełnia?
 
Trzymamy kciukasy:)
Fajną masz lekarkę, że tak bezinteresownie (czytaj za darmo) ci to wszystko zrobi:)
dziękuję kochana
co do lekarki to i tak miałam planowane ktg 2 razy w tygodniu ale że wyszło tak jak jest to woli dmuchać na zimne

wracam do małej do szpitala

trzymajcie sie wszystkie ciepło
odezwę sie jak wyjdziemy
 
reklama
Witajcie, ja rowniez jak hefi z doskoku bo przyjechala do nas moja mama (i juz sie zabrala za gotowanie mmmm :-)) wiec bedzie mniej czasu na BB ..
A u nas pogoda wspaniala, wlasnie wrocilismy ze spacerku, Lili w pajacyku bez kocyka spala jak zabita, zreszta jak tylko wkladam ja do wozka to zasypia, co za wygoda :tak: A teraz po cycu lezy i patrzy na swoje paluszki od raczki, po raz pierwszy je zauwazyla.



Wasze maleństwa też mają godziny niespania w ciągu dnia?
Lili potrafi nie spac caly dzien, wczoraj od 9 do 17 nie spala, noce za to ladnie przesypia

Kubusiowi nie wiem od czego ciągle topnieje oczko:zawstydzona/y:przemywam solą fizjologiczną ale tylko tyle że zmyje a za chwilę znowu to samo:/może wiecie od czego to może być i czym mogę skutecznie się tego pozbyć???
tak jak paulinkakr pisala, to sie czesto maluszkom zdarza, u nas tez jest, zatkane kanaliki lzowe, pomaga masaz (wzdluz noska), rumianek Lili uczulil wiec przemywamy albo sola albo przegotowana woda, ale jeszcze nie przeszlo... Ewus ciekawa jestem waszych zdjec, pochwal sie kiedys!:-);-)

no i bardzo dobrze ja tez po malu staram sie wcinac wszystko probowałam nawet kawałek arbuza i tez nic nie bylo małej:)
na poczatku jadłam tylko bulki maślane i piłam wode masakra bo bałam sie zeby małej nic nie bylo ale teraz juz przestałam fisiować hihi bpo padne z głodu

u nas z dieta jest tak: probuje powoli wszystkiego, na razie nie widze zmian wiec po co z siebie robic meczennice :-) Pomoidory i ogorki przeszly, czeresnie tez, ogolnie owoce chyba wszystkie oprocz cytrusow...

Mam pytanie do mam karmiących Czy Wy też tak dużo jecie?:confused: ja mam wrażenie,że cały czas jestem głodna i cos przekąszam a myślałam,że w ciąży dużo jadłam.
jem non stop i pije jak smok :-)

Waszym mężom i partnerom- wszystkiego najlepszego z okazji dnia taty!

Dopiero wczoraj wrociliśmy ze szpitala, miałam jakieś bóle kręgosłupa i głowy po znieczuleniu i zakładali mi łatę na kręgosłup... Do tego miałam nawał w piersiach, baby blues, hemoroidy do tego wyskoczyły i cała byłam na nieeee! Teraz na szczęście jest lepiej, choć piersi nadal gigantyczne, obrzmiałe i bolące- wszystkie położne przychodziły oglądać, bo takiego biustu jeszcze chyba nie widziały :szok:- każda jedna pierś jest dużo większa od główki Małgosi
w koncu sie odzywasz! Ciesze sie ze juz w domku, ale Radek sie wykazal!! Super!! :-) no i swietnie ze Piotrus nie jest zazdrosny, a cyce u mnie tez jak melony...na szczescie troche mniejsze od arbuza chociaz i tak jakas taczka by sie do nich przydala ufffff....
Pozdrawiamy serdecznie i chetnie bym zdjecia zobaczyla Malgosi.... ;-)
 
Do góry