reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest z tym ojcowskim czy tacierzyńskim dla męża...?:confused: Z jednych źródeł słyszę że on sie wyklucza z macierzyńskim a z innych że ojciec dziecka może wziąść tydzień ojcowskiego bez względu na to że matka jest na macierzyńskim. Zakręciłam się... :nerd: może któraś z Was mnie oświeci...:happy2: bo już nic nie wiem... a może ojcowski to co innego niz tacierzyński...

Magdalena tacierzynski - czyli 1 tydzien przysluguje tatusiowi i moze go wziac w ciagu roku od dnia urodzenia dzidzi. W zaden sposob nie koliduje z macierzynskim mamy. Ten urlop nie wykorzystany w ciagu roku przepada. Nie wiem tez czy ten tydzien to 5 dni roboczych czy 7 dni roboczych - ale raczej 7 bo przeciez niektorzy pracuja rowniez w sobote i niedziele.
Jesli chodzi "macierzynski" ktory bierze tata to wtedy koliduje - kobieta chyba ma obowiazek byc na macierzynskim do 14 tygodnia (albo do 6 - czyli do konca pologu) ale tego nie jestem pewna. Po uplywie tego czasu moze wrocic do pracy a tatus wtedy zostaje w domu na "macierzyńskim"
 
reklama
Witam się i ja! u mnie niestety bez zmian, za to noc miałam chyba najgorszą z całej ciąży..niesamowicie bolą mnie stopy:dry::wściekła/y:chyba od opuchlizny, było mi niesamowicie gorąco, do tego pobolewał mnie brzuch i jeszcze miałam zgage:wściekła/y: od miesiaca jej nie miałam hmm:dry: a i jeszcze bolą mnie piersi tak jak na początku ciąży czyli mocno...jej jak ja chce już urodzić:angry::no: a tak poza tym była wczoraj u mnie koleżanka, cały dzien przegadałyśmy a dziś upał jak cholera a ja musze niestety wyjsc z domu i tak się zastanawiam.... w co ja mam sie na taką spiekotę ubrać???? Tak w ogóle to mam doła, nic mi sie nie chce nawet nie mam weny na sprzątanie... po prostu chce miec już moją córcię na świecie :-p:angry: Miłego dnia wszystkim!!!
 
A własnie czy was tez tak pieka stopy jak dłuzej chodzicie? I dretwieja kończyny?

Do tego wszystkiego ząb mi sie rusza,co przed switami go robiłam ,bo mi sie zlamał - wkur...jestem na maxa tyle kasy poszło na niego .Najgorsze,ze zdjecia nie moge zrobic,moze cos sie z korzeniem dzieje dlatego tak z nim zle.

A mnie brzuch jak na okresa tak jak mowilam od wczoraj pobolewa, dzisiaj troche rano mnie bolal,narazie nie,ale moze to jakis zwiastun hmm ...

Tak sobie mysle,ze w tym tyg mogłabym sie wypakowac,bo mojego Bartosza w 38tyg urodzilam wiec by pasowalo.

U nas juz cieplo sie robi , dobrze,ze ja mam pokoj na parterze od morza i nad takim jakby daszkiem ,bo u gory sa schody od mojej mamy,wiec w tym pokoju nigdy słonce nie zagląda :-)
 
gratulacje dla rozpakowanych

cobra czy ty sie dobrze czujesz? kreci_.gif
 
reklama
Do góry