reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Jak u was z praniem i prasowaniem i ogólnym przygotowaniem się na przyjście maleństwa? Macie już wszystko zrobione?
Mi zostało prasowanie połowy upranych rzeczy i jeszcze 1 pranie. Muszę się jakoś zorganizować :)

Ja już mam poprane i poprasowane. W niedzielę chcieliśmy juz łóżeczko ustawić i przygotować, ale okazało się, ze łóżeczko jakieś niewymiarowe i się materacyk nie mieści 2 cm. Więc muszę kupić dzisiaj kołki i drugie łóżeczko skręcać będziemy.

Mój M. też nie skorzysta z tych wolnych dni przysługujących na żonę, bo nie jesteśmy małżeństwem, a poza tym prowadzi swoją działalność, więc wolne ma kiedy chce jeśli tylko mu praca na to pozwala, chociaz powiem wam, ze czasami mam wrażenie, że sama bedę rodziła, bo M. ma tyle zleceń, ze do domu wraca praktycznie tylko po to , żeby spać.
 
reklama
właśnie w tym sęk że mają odręne przepisy i kolega ktury składał podanie o ten urlop miesiąc temu dostał odmowe poczytałam w necie i właśnie tak jest podobno mają to zmienić tylko nikt nie pisze kiedy czy mój M się jeszcze załapie do 12 miesiąca
 
Witam wszystkie ciężaróweczki:)
widze ze wszytskie nadal ładnie zapakowane:)

Gratuluje udanych wizytek, a wszystkim wizytującym dzisiaj życze samych pomyślnych wieści:)

ja równiez dziisaj wizytuje i juz sie nie moge doczekac:)

mam sporo roboty diziaj wiec zmykam i zycze Wam spokojnego i udanego dnia:)
 
sealet tacierzyński a ojcowski to dwa różne pojęcia ojcowski należy się nawet jeśli matka jest na macierzyńskim a tacierzyński może wziąć ojciec w zamian za mamę po chyba 16 tyg macierzyńskiego
 
Cześć dziewczyny:-)

Cieszę się że nasze maleństwa nadal w brzuszkach choć widzę że niektóre to już chciałyby urodzić. Ciesze się z udanych wczorajszych wizyt i trzymam kciuki za dzisiejsze.

U nas wstrętna pogoda i też tak czekam na słońce zeby poprać ciuszki bo narazie tylko białe udało mi się wyprać i sama nie wiem co robić (wolałabym żeby schły na słoneczku a nie w mieszkanku). Niby mam jeszcze trochę czasu ale wolałaby zrobic to teraz bo z dnia nadzień troszkę mi ciężej;-).

Torby też nie mam jeszcze zapakowanej ale w sumie większość rzeczy mam tylko brakuje mi torby.hihih

zmykam na zakupy ale tak mi sie nie chce przez ta pogodę .
 
ten czop może odchodzić stopniowo?? ta wydzielina to śluz ale rzadki zabarwiony krwią, ja myślałam że to będzie bardziej gęste

Czop może odchodzic stopniowo:tak:u mnie tak było (wlaściwie jeszcze jest) Tyle że u mnie to bardzo gęsty śluz podbarwiony krwią (krew jest z naczynek które pękają przy rozwieraniu się szyjki). Moja ginka mówila ostatnio, że robi się rozwarcie więc może pojawiac się śluz z pasemkami krwi:tak: niepokoić powinno krwawienie
 
Dzięki dziewczyny, trochę się uspokoiłam. Mi się rozwarcie powiększa, w piątek miałam 1,5cm więc pewnie to od tego. Krwawienia nie mam tylko tak jak pisałam trochę śluzu z nitkami krwi.
 
Witam pochmurno i ja!Ale mnie dziś w nocy skurcz obudził ale nie taki przepowiadający czy porodowy tylko taki jak łapie w noge złapał mnie w pachwine chyba żle leżałam ale jaki to ból wytrzymac nie mogłam dopiero po 5 min przeszło i zaczełam się bać porodu przecierz to będzie bolało jeszcze bardziej niż ten skurcz ja nie wytrzymam:szok:im bliżej tym wiecej strachu.
Gratuluję wczorajszych udanych wizyt i życzę powodzenia na dzisiejszych bo trochę ich dziś jest eagle oby mały się obrócił trzymam kciuki:tak:
agast-nie tylko z ciebie zdzierają ja płace za wymaz 80zł i za tydz będe miała na paciorkowca i też 80 zdzierstwo:wściekła/y:
nadika-nie masz się co martwić to szyjka się rozwiera najlepiej to gosia zresztą opisała powyżej.
 
reklama
urlop tacierzyński i ojcowski to to samo, jak zwał tak zwał;
formalnie nazywa się urlopem ojcowskim, potocznie tacierzyński, i jest to tylko 7 dni w tym roku
ojciec może wziąć opieke na kobietę ciężarną, to jest 2 tyg i 2 dni urlopu okloicznościowego, poza tym sówj normalny urlop w pracy

nie ma innych form; może natomiast przejąć urlop macierzyński od matki, tzn matka przebywa na urlopie macierzyńskim i chce szybciej wrócic do pracy to wtedy ojciec może przejąć resztę tego urlopu w takim samym wymiarze płacowym, moga byc razem w domu bodajrze przeztydzień ale potem matka musi wrócić do pracy; to jest warunek by ojciec mógł przejąć ten urlop
 
Do góry