reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

reklama
Coś mi się wydaje, że teraz czerwcowi tatusiowie masowo na zwolnieniu lekarskim będą :-) Mój stwierdził że jeśli dostanie takie zwolnienie to urlop sobie zachowa na potem, może na wrzesień żeby się gdzieś wyrwać jeśli będzie kasa.


Muszę się wam pochwalić, jestem z siebie dumna dziś po raz pierwszy wykorzystałam swój brzuszek żeby wejść bez kolejki :-) Fakt że miły pan mnie przepuścił ale i tak jestem z siebie dumna. Lepiej późno niż wcale :-)


Mam jakiegoś nerwa przed dzisiejszą wizytą, nie wiem czemu ale to pewnie hormony :-)


Postanowiłam, że dziś spakuję torbę w końcu :-) skoro nawet suwaczek mi to sugeruje :-)
 
Witam dziewczynki,

a ja zaczynam się martwić, pisałam że w piątek po badaniu pojawił się rzadki śluz z niteczkami krwi (tylko przy podcieraniu), w sumie to było go mało i jeszcze w sobote i niedziele się pojawił.
Wczoraj był spokój, a dzisiaj po lekkim wysiłku (jak schylanie się po miskę psa i wsypanie mu karmy) po wizycie w toalecie znów się coś takiego pojawiło. Mały się rusza a ja nie wiem co robić. W tym tyg mojego gina nie ma, nie wiem czy się tym martwić. Poczekam na męża jak wróci z pracy i może podjedziemy do szpitala.
A czy KTG wykryje jakieś nieprawidłowości czy musi być badanie od środka??
 
od dzisiaj według lekarzy ciąża uważana jest za donoszoną
icon_wink.gif
na szczęście Zuzka jeszcze sie nie śpieszy i rośnie sobie w maminym brzuszku
icon_smile.gif
niech siedzi sobie najdłużej. szyjka zamknięta chociaż troszkę skrócona co mamusia czuje podczas chodzenia
icon_smile.gif
mam wrażenie że brzuszek sie obniżył. Zuzia waży ok 2700.
torba dzisiaj zostanie spakowana, ciuszki poprasowane i czekamy
icon_smile.gif


u nas dzisiaj zaczęło mocno padać. ale to co dzieje się na południu jest przerażające.
też miałam wczoraj pobierany wymaz na paciorkowca. na wyniki czeka się ok 4 dni.
 
myślę że to czop może powoli odchodzić i jeśli nie jest to typowo krwista wydzielina to nie ma sie czym przejmować
 
co do urlopu tacierzyńskiego to ojciec dziecka nie musi brać go zaraz po porodzie, ma na jego wykorzystanie 12 miesięcy, więc ok ale szczerze mówiąc to głupie że komuś się nnie należy bo ma taki zawód, a co za różnica? izia dowiedzcie się czy to rzeczywiście prawda,szczerze mówiąc nie słyszałam że jakiemus ojcu się nie należy; to jest podstawa prawna kodeksu pracy chyba że mundurowi mają swój kodeks pracy, jakis specjalny

Zgodnie z przepisami art. 182(3) Kodeksu pracy, w brzmieniu nadanym ustawą z dnia 6 grudnia 2008 r. oraz zgodnie z art. 14 tej ustawy, pracownik – ojciec wychowujący dziecko ma prawo od 1 stycznia 2010 r. do urlopu ojcowskiego w wymiarze:
1) od 1 stycznia 2010 r. do 31 grudnia 2011 r. - 1 tygodnia,
2) od 1 stycznia 2012 r. - 2 tygodni,
nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12 miesięcy życia.
Urlop ojcowski przysługuje niezależnie od urlopu macierzyńskiego przysługującego pracownicy oraz ewentualnego korzystania przez pracownika – ojca wychowującego dziecko z urlopu macierzyńskiego lub dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Urlopu ojcowskiego udziela pracodawca na pisemny wniosek pracownika – ojca wychowującego dziecko, złożony w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu.
Otrzyma zasiłek odpowiadający macierzyńskiemu, a więc obliczany w ten sam sposób (100% podstawy wymiaru zasiłku, którym jest średnie wynagrodzenie z ostatnich 12 miesięcy, pomniejszone o 13,71% składek finansowanych przez ubezpieczonego).
 
Cześć dziewczyny!
W Gdańsku pogoda nie najgorsza - słoneczka wprawdzie nie ma, ale póki co przynajmniej nie pada;-)

Ja za wymaz płaciłam 50zł, a wynik ma być w przeciągu 3-5 dni - zobaczymy jak będzie w rzeczywistości.

Co do dentysty w ciąży to znieczulać można, aczkolwiek w III trymestrze zazwyczaj nie stosuje się kompleksowego leczenia głębokiej próchnicy, tylko zakłada fleczery z lekiem, które mają zabezpieczyć do czasu rozwiązania.

Te 2 tygodnie opieki - jest to 14 dni opieki nad chorym członkiem rodziny, wystawia to "chyba" lekarz zajmujący się osobą "chorą" czyli nami:happy2:. Płatne jest z tego co wiem 80%.

katarzynajanicka - jak się czujesz? wszystko OK?
izia_tcz - mundurowym nie przysługuje? gdzieś czytałam, że np. policjanci biorą "tacierzyński"...

Dzisiaj muszę się wybrać z psem do Veta - wypadałoby ją odrobaczyć przed pojawieniem się maluszka.
 
reklama
nadika ktg wykrywa tylko skurcze macicy i ruchy płodu , nie da odpowiedzi co sie dzieje z szyjką
myslę ,że dzidzia sie obniża i może pękają Ci drobne naczynka, może zaczyna odchodzić powoli czop; jesli czujesz jak dzidzia sie rusza to nie ma powodu do paniki

zdec wiem że jeszcze sporo czasu ale w moim przypadku tylko 2-3 tyg, potem rodzice zabieraja mnie do siebie i tam będę rodzić więc muszę tu wszystko przygotować jak wrócę; nie chcę u rodziców robić prania bo będzie zamieszanie ze slubem mojego brata więc nie będę się wcinac z praniem ciuszków dla małej :-)
 
Do góry