reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie gąbek wynika że większość z was jest przeciwna wiec też nie będe się kusiła na wygode, ja bede chciała mojego męża wmanewrować w codzienne kąpiele dziecka niech się czuje potrzebny maleństwu hihi. Tyle że on mówi że się będzie bał nawet trzymać dziecka czy mu nie zrobi krzywdy a co dopiero kąpać.
A wy zamierzacie kąpać dziecko codziennie? czytałam gdzieś artykuł że teraz sie od tego odchodzi, że to dla skóry niedobrze, chociaż ja uważam ze dziecko będzie spokojniejsze jak będzie miało taki codzienny rytuał kąpielowy. Jeszcze się tylko zastanawiam nad tym czy smarować oliwką po kąpieli czy do wody wlewać olejek...

w temacie gabek mam zdanie tak jak wiekszosc - bez niej, mi bylo po prostu z tym niewygodnie ;) i szybko zaczelo smierdziec "szmata". Moja siostra uzywala z powodzeniem - dlatego kupila i mi, ale sie po prostu nie sprawdzilo. Pieluszka tetrowa byla wygodniejsza ;)
Co do kapieli - my rodzimy w takiej porze roku, ze codziennie jest zdecydowanie lepiej ;) I dla pocacej sie skory (w gorace dni zobaczysz, jak cialo malca natychmiast pokrywa sie potowkami - wlacznie w z raczka, ktora zgial na spacerze na 5 minut snu ;>). W zime mozna troche odpuscic - ale to juz sama zobaczysz jak "podrosniety" malec reaguje na wode i czy ewentualny brak rytualu zbytnio mu nie przeszkadza.
Wciaganie tatusia do kapieli to super sprawa - zwykle jest to na poczatku jedyna okazja, zeby w ciagu dnia zapracowany tatus mial kontakt z maluszkiem (oprocz tulenia w nocy ofc ;) ); takze imho jest to bardzo wazne. Nawet jak to nie on bedzie trzymal od poczatku - to szybko sie w to wdrozy;)
 
reklama
Dziewczyny przeżywam załamanie....wszystko słysze i widzę jak na dłoni;(
Korowód motorów będzie go żegnał.....
.....Z Tobą odeszły anioły......."

przykro mi bardzo z powodu kolegi :(trzymaj sie dzielnie
[*]


ewuś- trzymam kciuki za chlopaki
karo-nie denerwuj sie napewno wszystko bedzie oki zobaczysz a jesli trzeba bedzie do szpitala to napewno na lepsze to wyjdzie jak czasem trzeba to trzeba dla dobra malucha
 
Dziewczyny a co sądzicie o wanience Fisher price? Zastanawiam się nad nią ale nie wiem czy to czasem nie będzie niehigieniczne , bo mam wrażenie że ta nakładka będzie zbierać brud i pot i jeśli chciałabym jej używac to musze prać codziennie wanienka na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro

jak dla mnie przesadzona, ja bym takiej nie kupila mamy zwykła i mysle ze bardziej sie sprawdzi niż taka, tak jak Ci sie wydaje takie z tymi roznymi wkladkami i innymi rzeczami są niehigieniczne a prac codzieniie???? zastanów sie czy bedziesz miała az tyle czasu zeby codziennie prac to w natłoku obowiązkow związanych z maluszkiem
przemyśl to jeszcze wiem ze taka cieszy oko ale.....
 
Witajcie popołudniowo, wkońcu udal mi się dostać do komputera:-)bo oblegany od rana był prze Wiktorię i męza.
Widze ze ewuś znowu w szpitalu - trzymaj się dzielnie, miejmy nadzieje że tym razem dostanie fachoea opiekę.
ja dzisiaj jakoś fatalnie się czuję, boli mnie strasznie między łopatkami, nie poge porządnego oddechu wziąść, pomijając już że o podnoszeniu rak moge zapomnieć. pierwszy raz mnie to dopadło i nie moge znaleźć przyczyny.


Co do wanienki - ja mam taką zwykłą, i przy Wiktorii tez miałam, jakoś tak z pewną doza nieśmiałości podchodze do tego typu nowinek :-D dla mnie zwykła wanienia i pileucha tetrowa - jak najbardzoej się sprawdziła przy pierwszym dziecku i teraz tez się sprawdzi:-)

Życzę miłego popołudnia, nie wiem czy sie dostane jeszcze do komputera...
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a co sądzicie o wanience Fisher price? Zastanawiam się nad nią ale nie wiem czy to czasem nie będzie niehigieniczne , bo mam wrażenie że ta nakładka będzie zbierać brud i pot i jeśli chciałabym jej używac to musze prać codziennie wanienka na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro
Ja mam taką;)I zobaczymy czy się sprawdzi;)Zresztą gdzie teraz nie ma bakterii chyba wszędzie są;)
http://www.allegro.pl/item1016633074_fisher_price_wanienka_do_kapieli_2x_gratis.html
 
Chyba zdecyduję się na tradycyjne mycie, czyli zwykła wanienka plus pieluszka tetrowa.
Muszę sobie tylko przypomnieć jak 17 lat temu kąpałam moją siostrzyce:) i wszystko będzie ok :p
Wy też tak miałyście przy pierwszym dzidziuniu że im bliżej tym człowiek zaczyna myśleć czy sobie poradzi:) Nie chcę liczyć na pomoc teściowe , mojej mamuni czy babci męża bo czasy się zmieniły i sposoby pielęgnacji i wychowania także. Na szkołę rodzenia szans nie było bo leżałam prawie całą ciążę. Tak czy siak na pewno sobie poradzimy:)
Strasznie się cieszę że trafiłam na te forum bo tu mnóstwo praktycznych rzeczy , fachowe porady Mamuś no i same Mamusie Bardzo fajowe:)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Dziewczyny Ewus znowu w szpitalu:-(, miejmy nadzieje, że chłopcy jeszcze trochę wytrzymają:tak:
Ewus trzymaj sie jak najdluzej, szczescie w nieszczesciu ze jestes teraz pod lepsza opieka (bo z tego co rozumiem to ten szpital wojewodzki juz w Bialymstoku?? Oj zeby nasz trojpaczek wytrzymal jeszcze z dwa tygodnie ...
A ty Gosiu jak sie czujesz? Maz w ten weekend jeszcze w domu z wami? Powodzenia i duzo duzo sil!


Koriander a chlebek robisz z zaczynu czy z mieszanek chlebowych?
wrzucilabys jakis przepis?
Klementinka jeszcze nie mam zakwasu (mama mi przywiezie) a chlebek robimy bardzo prosty pyszny i chrupiacy, wrzuce zaraz przepis :tak: Tych mieszanek gotowych nie uzywam bo zawsze do nich czegos pododaja, a od kiedy mam ten przepis to az sie dziwie ze wczesniej chleba nie pieklam :-)
A wy zamierzacie kąpać dziecko codziennie? czytałam gdzieś artykuł że teraz sie od tego odchodzi, że to dla skóry niedobrze, chociaż ja uważam ze dziecko będzie spokojniejsze jak będzie miało taki codzienny rytuał kąpielowy. Jeszcze się tylko zastanawiam nad tym czy smarować oliwką po kąpieli czy do wody wlewać olejek...
tu generalnie polozne odradzaja kapiele codzienne na samym poczatku, pozniej to jak kto chce (zeby nie zmywac z cialka bariery ochronnej) :tak: Podobno Oliatum swietnie sie sprawdza, dolewa sie do wody kilka kropelek i nie trzeba skory juz po nim natluszczac, no i bardzo wydajne. A co do wanienki to mamy najzwyklejsza ze stojakiem. Jakos te profilowane i z wkladkami do mnie nie przemowily :-)
 
Do góry