reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

ona_m oj widzisz, szkoda że steś tak daleko, bo ja mam kotka właśnie na oddanie i to już po sterylce nawet, kochaną taką przestrasznie (mój miły znalazł ją na jezdni po bliskim spotkaniu z jakimś autem ale na szczęście nic poważnego jej nie było, a że mamy 4 swoje jej już nie możemy przygarnąć).. strasznie trudno kogokolwiek chętnego znaleźć, teraz taki czas że tu na wsiach te kiciaki rozmnażają się z zawrotną prędkością
ale jakbyś potrzebowała jakiejś rady czy coś, to pytaj, ja już weteranka jestem w kocich kwestiach ;)

hefi gratki mgr :)) ja byłam na wykończeniu swojej kiedy dowiedziałam się o ciąży i ta się skupiłam na tym fakcie, że rzuciłam w pieruny obronę, zależało mi tylko na utrzymaniu maleństwa
wiedziałam, że będę żałować i żałuję, ale cóż ;) może kiedyś do tego wrócę, narazie pozostaje zadowolić się licencjatem ;p

ja o dziwno na brzuchu rozstępu ani jednego, za to na piersiach makabra :/ wyglądam jak wersja damska spidermana, mam tak ciemne, sine rozstępy na obydwu i to wygląda jak pajęczyna jakaś.. wolałabym mieć na brzuchu szczerze mówiąc, jakoś piersi swoje zawsze lubiłam bardziej a tu taki zonk :(

a poza tym dziękuję za rady co do leków na gardło. kończę po mału chorować, choć ciężko jest, bo u mnie każdy ból gardła etc łączy się z wymiotami, do tego ciągłe smarkanie, więc brzuszek mam wymęczony, twardy jak cholera od 3 dni od tego napinania mięśni :/

tak sobie myślę... jaką porażką musi być bycie chorym np. podczas porodu :/ toż to kur**cy dostać można :/

sealet ja tak samo, chcę karmić piersią ale na wszelki wypadek jakaś buteleczka w domu być musi
a nuż będę miała ochotę na lampkę wina to wcześniej gdzieś trzeba wypompować się na później ;)

co do myjek to ręką póki co nie lepiej jednak? tak sobie myślę, że takie maleństwo to lepiej mieć przy nim czucie większe i delikatniejsza taka ręka od każdej gąbki czy myjki

ona_m teraz doczytałam kolejny post, tym razem o wrażeniach węchowych ;D hehe no ok, fakt różnie bywa :) w sumie każde zwierzę czuć ;p nawet rybki ;) a co do fotelu, no bez strat żadnych i tak by się nie obyło, kiciaki są wścipskie i wszystko muszą obczaić ;) a może... patyczaki ;D?
a co do skurczy to takie bolesne już? czy tylko takie stawianie się brzucha? ja nie czaje kiedy sa te bezbolesne zupełnie :/ pewnie nawet nie rozpoznam własnych :( ;p
 
reklama
ona_m oj widzisz, szkoda że steś tak daleko, bo ja mam kotka właśnie na oddanie i to już po sterylce nawet, kochaną taką przestrasznie (mój miły znalazł ją na jezdni po bliskim spotkaniu z jakimś autem ale na szczęście nic poważnego jej nie było, a że mamy 4 swoje jej już nie możemy przygarnąć).. strasznie trudno kogokolwiek chętnego znaleźć, teraz taki czas że tu na wsiach te kiciaki rozmnażają się z zawrotną prędkością
ale jakbyś potrzebowała jakiejś rady czy coś, to pytaj, ja już weteranka jestem w kocich kwestiach ;)

hefi gratki mgr :)) ja byłam na wykończeniu swojej kiedy dowiedziałam się o ciąży i ta się skupiłam na tym fakcie, że rzuciłam w pieruny obronę, zależało mi tylko na utrzymaniu maleństwa
wiedziałam, że będę żałować i żałuję, ale cóż ;) może kiedyś do tego wrócę, narazie pozostaje zadowolić się licencjatem ;p

ja o dziwno na brzuchu rozstępu ani jednego, za to na piersiach makabra :/ wyglądam jak wersja damska spidermana, mam tak ciemne, sine rozstępy na obydwu i to wygląda jak pajęczyna jakaś.. wolałabym mieć na brzuchu szczerze mówiąc, jakoś piersi swoje zawsze lubiłam bardziej a tu taki zonk :(

a poza tym dziękuję za rady co do leków na gardło. kończę po mału chorować, choć ciężko jest, bo u mnie każdy ból gardła etc łączy się z wymiotami, do tego ciągłe smarkanie, więc brzuszek mam wymęczony, twardy jak cholera od 3 dni od tego napinania mięśni :/

tak sobie myślę... jaką porażką musi być bycie chorym np. podczas porodu :/ toż to kur**cy dostać można :/

sealet ja tak samo, chcę karmić piersią ale na wszelki wypadek jakaś buteleczka w domu być musi
a nuż będę miała ochotę na lampkę wina to wcześniej gdzieś trzeba wypompować się na później ;)

co do myjek to ręką póki co nie lepiej jednak? tak sobie myślę, że takie maleństwo to lepiej mieć przy nim czucie większe i delikatniejsza taka ręka od każdej gąbki czy myjki

ona_m teraz doczytałam kolejny post, tym razem o wrażeniach węchowych ;D hehe no ok, fakt różnie bywa :) w sumie każde zwierzę czuć ;p nawet rybki ;) a co do fotelu, no bez strat żadnych i tak by się nie obyło, kiciaki są wścipskie i wszystko muszą obczaić ;) a może... patyczaki ;D?
a co do skurczy to takie bolesne już? czy tylko takie stawianie się brzucha? ja nie czaje kiedy sa te bezbolesne zupełnie :/ pewnie nawet nie rozpoznam własnych :( ;p


dzieki!jesli bysmy sie zdecydowali napewno zglosze sie po rade!
co do zapachow...moze poprostu to powod ze tak duzo bylo tych kotkow i jeszcze wlascicielka mieszkania wlasnie je odswierzala przed komunia corki.mamy znajoma ktora ma kota i powiem szczerze ze wchodzac do niej w sumie nic sie nie czuje.
my mamy swinke morska i przyznam szczerze....czasami i od niej czuc (zalezy jak czesto sie jej posprzata oczywiscie).
wiem ze kazde zwierzatko wydaje swoj zapach jak i czlowiek...z ta roznica ze wiekszosc ludzi sie myje hahah a zwierzaki niekoniecznie.

co do skurczy...sa nieregularne ale juz bardzo bolesne.ciezko mi sie przy nich oddycha czuje jak napina mi sie krocze no i te cholerne plecy(znowu bole krzyzowe jak w poprzedniej ciazy).nie wiem jak mam opisac odczucia bo kazda mama ma inny prog wytrzymalosci na bol!
ja mialam 2 operacje w zyciu i 3 porody i to przeszlam bez wiekszych problemow za to migrena powoduje ze moj organizm sie poprostu wylacza!!
a skurcze to takie napinanie sie ktore trzyma trzyma ciezko sie oddycha bardzo bolii i czuc wielka ulge jak odchodzi!o tyle skurcze nieregularne sa niemile ze...nie wiesz kiedy nastapia -efekt z Caroline w ciazy kilka pobitych szklanek.w momencie kiedy mnie lapaly bardzo bolesne skurcze poprostu nie panowalam nad tym co robie!a kiedy stana sie regularne zaczyna dzialac adrenalina spowodowana stresem przed porodem i jazda do szpitala i jakos wydaje mi sie ze kobieta wtedy jest najbardziej zorganizowana mimo ze skreca sie z bolu!


WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA!
co do choroby podczas porodu to to jest jakas masakra!bylam przeziebiona z Caroline!ciezko mi sie oddychalo na codzien a co to byl za horror jak przyszlo gleboko oddychac podczas porodu.w dodatku tu podaja jako takie znieczulenie na poczatku czysty tlen w masce.nie moglam sie zaciagnac bo zaraz sie dusilam!i po calym tym wycienczeniu jeszcze chyrchalam na moja niunie
 
Ostatnia edycja:
I ja się witam!~
Dopiero po śniadanku.
Myślałam że zrobię większe pranie i powieszę na balkonie, bo przyszła pościel dla maluszka ale chyba na deszcz się zanosi.
Śniła mi się kłótnia z teściem a jak niedawno weszłam do kuchni śniadanie sobie zrobić, patrzę a cały blat zapaćkany przyprawami do kurczaka, jak tu się nie denerwować i później jakieś durne sny. Tak mi ten człowiek na nerwy działa:angry::angry::angry:

Miłego dnia życzę wszystkim
 
Witam weekendowo :-) u mnie dziś wyjatkowo słonecznie jak na ten tydzień, mam nadzieję, że pranie chociaż dzis mi ładnie na dworku poschnie ;-)leń mnie dopadł konkretny, bo nie chce mi sie łóżka nawet zaścielic :-p

juz po wizycie,wszystko w porzadku z maluszkiem,dostalam masc na hemiroidy,na pleckach prawdopodobnie utworzyl sie tluszczak,lekarka powiedziala ze szyjka bardzo skrocona i mozliwe ze wody szybciej mi odejda,wiec podala mi numer na odzdzial i jakby cos zaczelo sie dziac to mam dzwonic i uprzedzic ich zeby sala opracyjna byla gotowa.Myslalam ze to ostatnia wizyta ale mam bakterie w moczu wiec nastepna wizyta za 2 tygodnie 21,pozniej 25 spotkanie z anestezjologiem i 27 maja cesarka.

Oby jednak brządc wytrzymał do tego 27 :-) fajnie masz, że znasz termin porodu, chociaż samej cesarki to nie zazdroszczę :no:

kobietki a wy kupujecie gąbkę do wanienki? ja już sama nie wiem przy kubie miałam i było mi bardzo wygodnie go kapac ale słyszałam że to jedno wielkie siedlisko bakterii
Ja nie kupuję, bo nie znoszę gąbek :-) jak dla mnie to tylko niepotrzebne siedlisko zarazków, poza tym wcale nie są miłe w dotyku, zdecydowanie lepsza będzie pieluszka tetrowa :tak:
 
Normalnie jak bym widział♦a swoją teściową nigdy po sobie nie sprzątnie, kuchnia wiecznie uchlapana, wszędzie na szafkach cukier i sól porozwalane, na stole i na podłodze kruchy z pieczywa....koszmar

Mój teść jak coś smaży to dopiero masakra w kuchni, już raz się prawie połamałam tak się poślizgnęłam na tłustej podłodze. Mogłabym książkę napisać - jak brudzą i marudzą teście
 
dzieki!jesli bysmy sie zdecydowali napewno zglosze sie po rade!
co do zapachow...moze poprostu to powod ze tak duzo bylo tych kotkow i jeszcze wlascicielka mieszkania wlasnie je odswierzala przed komunia corki.mamy znajoma ktora ma kota i powiem szczerze ze wchodzac do niej w sumie nic sie nie czuje.
my mamy swinke morska i przyznam szczerze....czasami i od niej czuc (zalezy jak czesto sie jej posprzata oczywiscie).
wiem ze kazde zwierzatko wydaje swoj zapach jak i czlowiek...z ta roznica ze wiekszosc ludzi sie myje hahah a zwierzaki niekoniecznie.

co do skurczy...sa nieregularne ale juz bardzo bolesne.ciezko mi sie przy nich oddycha czuje jak napina mi sie krocze no i te cholerne plecy(znowu bole krzyzowe jak w poprzedniej ciazy).nie wiem jak mam opisac odczucia bo kazda mama ma inny prog wytrzymalosci na bol!
ja mialam 2 operacje w zyciu i 3 porody i to przeszlam bez wiekszych problemow za to migrena powoduje ze moj organizm sie poprostu wylacza!!
a skurcze to takie napinanie sie ktore trzyma trzyma ciezko sie oddycha bardzo bolii i czuc wielka ulge jak odchodzi!o tyle skurcze nieregularne sa niemile ze...nie wiesz kiedy nastapia -efekt z Caroline w ciazy kilka pobitych szklanek.w momencie kiedy mnie lapaly bardzo bolesne skurcze poprostu nie panowalam nad tym co robie!a kiedy stana sie regularne zaczyna dzialac adrenalina spowodowana stresem przed porodem i jazda do szpitala i jakos wydaje mi sie ze kobieta wtedy jest najbardziej zorganizowana mimo ze skreca sie z bolu!


WRACAJ SZYBKO DO ZDROWIA!
co do choroby podczas porodu to to jest jakas masakra!bylam przeziebiona z Caroline!ciezko mi sie oddychalo na codzien a co to byl za horror jak przyszlo gleboko oddychac podczas porodu.w dodatku tu podaja jako takie znieczulenie na poczatku czysty tlen w masce.nie moglam sie zaciagnac bo zaraz sie dusilam!i po calym tym wycienczeniu jeszcze chyrchalam na moja niunie

no świnka morska to czasem jest jazda niesamowita, ja miałam jeszcze za czasów podstawówki i z tego co pamiętam, nieźle dawało czadu czasem ;) kićki się myją i są bardzo czystolubne, także jeśli kuweta jest z dobrym żwirkiem i na bieżąco opróżniania z brudnych kwestii, to czuć nie będzie :)

aż tak bolesne te skurcze? to chyba dobrze, przynajmniej jest szansa, że ich nie przegapię ;p a z drugiej strony tak sobie myślę, że nie wiem może to zasługa tego, że Ty już doświadczona mamusia jesteś, może też miejsca zamieszkania, ale masz takie lajtowe podejście do wszystkiego, że tylko zazdrościć ;D gdyby mi czop odszedł to bym panikowała i się zamartwiała o zakażenie, przy mocnych skurczach to bym chyba z łóżka nie wstawała żeby nic nie pospieszyć, a Ty lajt na całego ;D

no, współczuję tego porodu z przeziębieniem u boku :/ wczoraj jak na zmianę haftowałam i smarkałam i jeszcze człowiek marzy o tym żeby móc oddychać przez jakiś dodatkowy otwór [;p] bo ani nosem ani ustami się nie da, to wyobraziłam sobie jakby to było jakby mnie teraz na porodówkę pocisło ;p i doszłam do wniosku, że nigdzie bym nie jechała, niech ktoś rodzi za mnie. MAKABRA. do tego ja mam zero cierpliwości, więc jak coś mi dolega to lepiej się nie zbliżać.
a z drugiej strony takie mocniejsze przeziębienie na ostatki to może dobry sposób na przekazanie jakiś przeciwciał na pierwsze tygodnie? nie wiem jak to działa, ale mogłoby tak być ;p




dziewczyny, moja gin zakupiła sprzęt takowy Babycare TENS - index i strasznie zachwala, mówi że baaaardzo pomaga, właśnie zaeksperymentowała na jednej rodzącej i poszło rewelacyjnie i poleca do wypożyczenia
spotkałyście się z tym już?
 
cytrusik o sprzęcie tym sporo czytałam:) Ale nie znam nikogo kto by z niego korzystał. Może do pożyczania to on jest fajny, ale ja tam bym za taki sprzęt na jeden raz jak bym musiała kupić to bym nie zapłaciła 300zł... jakoś wolę te pieniądze wydać na malutką:)

Jedziemy na weekend na wieś do rodziców:)
Życzę wam wszystkim miłego weekendu:)
 
Witam sie w ten pochmurny poranek z Wami:(

ale wczoraj miałam jazde oglądalismy w łózku walki :szok::szok::szok: mialam co parenascie minut skurcz ael w sumie nie mierzylam nawet co chwile , w przerwie zaczełam wstawac zeby pojsc do kibelka a tu jak mnie złapało nagle cos taki ból ze masakra przez głowe przebiegło mi tylko o nie oby to nie było juz teraz:-D:-D:-D:-D

posiedzialam chwilke i bol minął ale ile strachu sie najadłam :tak::tak::tak: ale polozylam sie spac i przeszlo choc długo nie moglam zasnac bo bałam sie zeby nic sie nie zaczelo w nocy :-D:-D:-D:-D

to tyle u mnie
jakos mnie dzisiaj plecy strasznie bolą zreszta jak co dzien ale juz nawet siedziec nie moge:no::no::no::no:

Życze Wam udanego i spokojnego weekendu:tak::tak::tak::tak:

krakowianka- dużo wytrwałości, fajnie ze zaglądasz do nas choć napewno Ci cieżko, wierze ze Aniołek niedługo wróci do Was:tak::tak::tak:
 
reklama
Dzien dobry, ale sie napisalyscie wczoraj :happy2: Az mi sie nie chce czytac

Co do tych gabek do kapieli to tez mi odradzali, pieluszka zupelnie wystarcza :tak:

Ide robic zaczyn na chleb bedzie jutro pyszny chrupiacy :-D Milego dnia!

dziewczyny, moja gin zakupiła sprzęt takowy Babycare TENS - index i strasznie zachwala, mówi że baaaardzo pomaga, właśnie zaeksperymentowała na jednej rodzącej i poszło rewelacyjnie i poleca do wypożyczenia
spotkałyście się z tym już?
Jak masz okazje z niego skorzystac to na pewno warto, ale one tych najgorszych boli nie znieczulaja. W holandii polozna czesto ma ten aparacik przy sobie, ale jego skutecznosc jest generalnie niska i wiele kobiet nawet na te impulsy nie reaguje :sorry2:
 
Do góry