reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

reklama
ewus-trzymaj się jak najdłużej w trójpaku

sochi-mam nadzieję,że nie będziesz żałowała swojej decyzji

cytrusiak-ja mam zamiar ogolić się przed terminem porodu

Lencja,AniaCh83,neti79,EWA1981-gratuluję udanych wizyt

Jeśli chodzi o wody płodowe,to ja musiałam mieć przebity pęcherz,bo poród się zatrzymał.Dopiero po przebiciu urodziłam w ciągu 30min.Podobno nie jest dobrze jak wody zaczynają wcześniej odchodzić,bo są potrzebne przy parciu,żeby dzidzia wyszła z "poślizgiem".

kpi-fajnie,że już macie skończone,ja cały czas się trzęsę czy zdążymy wyremontować przed porodem

liliti-to wspaniale,Bóg ci wynagrodził twoje poświęcenie,cierpienie i strach.Widocznie tak miało być.Baaardzo się cieszę i życzę żebyś urodziła w terminie

kajdusia,zdec-ponieważ już nie raz był poruszany tu temat przepuszczania w kolejce i polskiej znieczulicy,to ja będę tak miła i Was przepuszczę i pójdę na koniec:-D:-D

julia0903- nasze maluszki są coraz większe i mają coraz mniej miejsca,tak więc mogą się coraz mniej ruszać.Czytałam też gdzieś,że teraz już zaczynają przyzwyczajać się do pory snu i pory czuwania jaką będą miały po urodzeniu.

paulka82-mam nadzieję,że leki pomogą i jeszcze troszkę wytrwasz

lenaDTR-to jest badanie na obecność paciorkowca w drogach rodnych.Obowiązkowe,robi się je ok 36tyg ciąży,żeby stwierdzić czy jest obecny.Jeśli tak to podczas porodu podają Ci antybiotyk,żeby dzidzia się nie zaraziła.
Moja koleżanka miała,niestety w domu zaczęły jej odchodzić wody i wiadomo doszło do zakażenia i nawet nie pomógł antybiotyk.Malutki spędził 2 tyg w szpitalu na zapalenie płuc.

My już dziś zaczynamy wynosić graty z dużego pokoju i remontu c.d.

Właśnie się dowiedziałam,że siostra mojego M ma skierowanie do szpitala na ocp,bo od 2 dni ma obrzęki.Wydaje mi się,że był u nas ten problem,ale nie umiem sobie przypomnieć u kogo.Jeśli coś któraś pamięta,to poproszę o kilka słów.

Miłego dzionka.
 
witam się porannie brzuchatki!

Ja mam dzisiaj w planach poprawianie (po raz kolejny) pracy magisterskiej...ach...mam już na prawdę nadzieję, że to już końcówka tych poprawek bo oszaleje...
W przyszły czwartek mamy kolejne usg...ciekawe jak przy tej mojej cukrzycy Milenka sobie radzi...już się nie mogę doczekać aż ją zobaczę;-)
Ewuś- trzymaj się dzielnie dla swoich chłopaków- oby jak najdłużej posedzieli w brzuszku.
Lilit- dobrze, że masz trochę oddechu od ciągłych igieł i skurczy- będzie dobrze acha...i życzę udanych foteczek ciążowych.
 
Witajcie,

zwlekłam się w końcu z łózka, żeby zobaczyć co tam u Was, licząc na dobre wieści, widzę, że nasza Ewuś dalej w trój-paku, oby jak najdłużej, o opiece nie wspomnę:angry::angry::angry:, ostatnio pokazywali w TVN historię czworaczków urodzonych w 31 tyg, liczę że chłopy Ewus będą mieli równie dobrą opiekę i niech siedzą w brzuszku jak najdłuższej:tak::tak:
No i kolejne skurczybyki atakują:angry::angry:
paulka - kochana a lekarz nie przepisał Ci dodatkowo oprócz kroplówek tego Fenoterolu na hamowanie skurczy?
paulinakrk - to ciekawe o piszesz z tymi lekarstwami, ze w tym tyg się już nie podaje, bo ja właśnie w tym tyg w którym ty jesteś zaczęłam je brać i u mnie na szczęście podziałało:tak:
Życzę wam dziewczyny żeby wasze maluszki posiedziały jeszcze w brzuszku i te skurcze poszły sobie gdzieś:tak:
mama mikołaja - współczuje bólu i samopoczucia, dużo sil to już końcówka:tak:
Ewa1981 - gratuluje wieści powizytowych:-D
zdec - powodzenia na wizycie, ciekawe o tam u Natalci słychać?:-D:-D a mebelków zazdroszczę:zawstydzona/y::-):-), z paznokciem niestety nie pomogę:no:
liliti - superowe wieści, trzymaj tak dalej:tak::tak::-D:-D
lena - na które łóżeczko się w końcu zdecydowałaś? Jeżeli chodzi o wymaz GBS, to mi już go pobrał, bierze się go w okolicach 35-36 tyg, żeby wynik był najświeższy, zresztą madziaja już to pięknie opisała:tak:
kajdusia - tak, te kłucia mogą by od większej aktywności, musisz kochana trochę przystopować:tak:, łatwiej mówić trudniej wykonać:no:
czarna wiedźmo- coś dawno nie pisałaś, co u ciebie?
miłego dnia, wracam do leżakowania:-D
 
Witajcie Brzuchatki ;-)
Właśnie przebrnęłam przez kilka ładnych stron, które od wczoraj naprodukowałyście.
Oj widzę, że się dzieje - szkoda, że nie zawsze dobrze...:baffled:
Ita85 - miejmy nadzieję, że nie trafimy na patologię ciąży w naszym szpitalu i od razu będziemy w tej ładnej, wyremontowanej części :tak:We wtorek przechodziliśmy na oddział od izby przyjęć i weszliśmy na patologię a potem przeszliśmy na część położnictwa - od razu inny świat! W połowie maja idę na "wycieczkę" do szpitala ze szkoły rodzenia to będę miała okazję wszystko dobrze zobaczyć. Fajnie, że Twoje ciśnienie się w miarę ustabilizowało, lepiej mieć czasem za niskie niż za wysokie.
Kajdusia - pochwal się jak salon wyszedł! Ja lubię szaleć z kolorkami w domu. Jak prawie rok temu remontowaliśmy nowo zakupione mieszkanie to troszkę puściliśmy wodze fatazji. Na szczęście mój W. zgodził się na niektóre moje pomysły :tak:My w salonie mamy połączone 3 kolory (migdałowy, pomarańczowy i zielony) + położone 4 paski tapety - tapety w paski :-)
Co do spotkania to widzisz żadna z torunianek nie podjęła Twojego zaczepnej propozycji. Wszystkie chyba zabiegane, jak będzie Cię rozpierałam energia to wsiadaj do auta i przyjeżdżaj - ja się z Tobą z chęcią spotkam, a może się uda by i inne dziewczyny dołączyły?

Lencja podobno jest odgorne ogolnopolskie zalecenie do cesarek powyzej 4 kg.

Nie neguję, że w jakimś szpitalu tak może być, tak jak pisałam w Toruniu coś takiego nie obowiązuje. Bratowa urodziła trójkę dzieci - wszystkie sporo ponad 4 kg, ostatnie w październiki 09 - miało 4950 i 60 cm:szok: wszystkie porody były sn, a dziewczyna zdecydowanie należy do szczupłych; koleżanka urodziła 12 tygodni temu synka - 4450 i 58 cm też sn; podobnych przykładów mogłabym wymienić więcej - tu nie istnieje coś takiego jak odgórne zalecenie....
neti79 - gratuluję zdrowej Amelki, fajnie, że oszczędza Twój żołądek ;-) Mnie to ostatnio zgaga ściga raz po raz, jak mi Nelcia za mocno gdzieś tam uciśnie. A co do szczepień, to ja jestem na etapie wczytywania się w tę tematykę i za jakiś czas jak już będę mądrzejsza to pewnie o coś podpytam.. Póki co z przerażeniem czytam co te szczepionki w sobie zawierają i jakie mogą być reakcje poszczepienne, no i że mogą występować sporo czasu po szczepieniu. Znalazłam trochę informacji, że stosowane są u nas szczepionki, które już kilkakrotnie wycofywano z rynku a jednak na niego powracają. Póki co chcę to spokojnie przetrawić, znaleźć też opcję za szczepieniami i spróbować to wypośrodkować, bo jak wiadomo kij ma zawsze dwa końce. Pewnie na tej konferencji takich tematów nie poruszano?
Klementinka - oj jak się cieszę, że wróciłaś do nas! Ostatnio sobie nawet o Tobie myślałam, że miałaś wrócić na forum jakoś w połowie kwietnia. Jak nowe gniazdko? Zapach farby szybko wywietrzeje, a jeśli go tylko troszkę pozostanie to taka fajna woń nowości i świeżości. Powodzenia w rozprawianiu się z kartonami.
A co do Twoich objawów to jak dla mnie klasyczne objawy gestozy. Trzymaj się aby Ci ciśnienie za mocno do góry nie podskoczyło, nieciekawie, że masz białko w moczu.. A co do obrzęków to witaj w klubie, też się z nimi męczę :angry: Ciekawa jestem co położna Ci poradzi, u nas to pewnie trafiłabyś do szpitala.
Lasposa - współczuję przejść...
Gosiago - gratuluję dobrych wieści! oby tak dalej; dwa tygodnie miną tak szybko, że nawet się nie obejrzysz i już Majusia może się śmiało pojawiać na świecie, ale super! A jak Twój M.?
Sealet - dobrze, że miałaś zrobione KTG i się uspokoiłaś
Zdec - ja też czekam niecierpliwie na zdjęcia mebelków
Liliti - jak dobrze takie super wieści od Ciebie czytać! Wypoczywaj kochana, zasłużyłaś na to jak mało kto!
paulka82 - oj trzymaj się dzielnie! Niech się Maleństwo aż tak nie spieszy.. przecież do czerwca jeszcze miesiąc, przetłumacz to brzuszkowi;-)
Dziewczynki czy któraś z Was miała pobierany wymaz z pochwy do badania GBS???Ponoć to obowiązkowe...;)
Ja mam kolejną wizytę 12 maja i wtedy będę miała robiony ten wymaz, na ostatniej wizycie gin dał mi taką probówkę do której się ten wymaz pobiera i powiedział, że mam ją przynieść na wizytę to wtedy na pewno nie zapomni aby wymaz zrobić :-) Niezły sposób na problemy z pamięcią :-D Już przez moment myślałam, że ja mam sobie sama coś pobierać i się przeraziłam, ale mnie uspokoił, że ja mam to tylko przynieść i mu dać,a on już będzie z tym czary-mary robił ;-)
madziaja - ja mam problem z obrzękami ale na szczęście nikt mnie nie kieruje do szpitala, może siostra Twojego M. poza obrzękami ma jeszcze białko w moczu lub podwyższone ciśnienie? Powodzenia w remoncie!
Ewuś - aż brak słów na Twoją sytuację, pozostaje liczyć, że chłopcom się aż tak na świat nie spieszy..

Wczoraj byliśmy na zajęciach w szkole rodzenia i muszę Was powiedzieć, że jestem z nich bardzo zadowolona ale wróciłam mocno zmęczona. A wieczorem bardzo stwardniał brzuszek i przez dobrą godzinę mnie tak trzymało, a jak już się rozluźnił to znowu złapał mnie skurcz mięśni, więc wszystko zaczyna ćwiczyć...

A z innej beczki, jeżeli któraś z Was byłaby zainteresowana to informuję, że od wczoraj w Piotrze i Pawle są w promocji pieluszki Huggies premium newborn, 2 (3-6 kg), 90szt za 42,99.

Jutro rano wyjeżdżamy z moim W. na troszkę przedłużony weekend majowy - do teściów. Zmienię na trochę toruński klimat na świętokrzyski. Pewnie dziś nie dam rady już do Was zajrzeć, więc życzę Wam udanego i pełnego słonecznego odpoczynku weekendu, niech żadne Maluszki się przez ten czas na świat nie pchają! To jeszcze nie nasz miesiąc! Wracamy we wtorek, więc pewnie dopiero w środę się odezwę.. Nie piszcie za dużo bo trudno to będzie nadrobić!;-)
 
Ostatnia edycja:
Witam sie szybciutko, zajrzalam zobaczyc co u ewus, dobrze ze skurcze troche odpuscily oj zeby juz nie wracaly za szybko! My zaraz uciekamy na wizyte z usg, bardzo oboje zestresowani i zaciekawieni :sorry:

Trzymam kciuki za wizyty,badania, brzuszki w spzitalach i te kurczace sie w domach!:-)
 
reklama
witam was brzuchatki

Ajj sie nie odzywałam,bo netosław cos zaniemógł i dopiero teraz moge :/

Pogoda ładna, ciepło na dworzu od razu lepiej, ja jutro mykam do fryzjera włosy podciac z 5cm,bo takie rozdwoje mam ,ze szok normalnie,ale i te weselicho mam w sobote to muszę lśnic,a co tam bede sobie zalowala, no i jeszcze tipsy musze sobie zalozyc na tę noc :-) ,ale jakos tej weny nie moge złapać.:-p

Dzisiaj z kolei to mialam sen,ze syna w metro zgubiłam:szok:, te sny mnie wykończą normalnie.

Jeszcze kolezanka tu z babybomm rodzi,a ona w 29tyg ciazy, kurde boje sie o nią , czy wszystko bedzie dobrze :-( biedna..
 
Do góry