reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

reklama
Ja dzisiaj truskawki w polo dostałam, niestety nie było serka mascarpone, ale danio waniliowy go dzielnie zastąpił + pokruszone herbatniki... mmm pycha :-)
U mnie dzisiaj strasznie duszno, więc chyba też na burzę się zbiera.

Zastanawiam się, jak to jest ze zgłoszeniem w USC, jak się już nasze bobaski wuklują. Jest jakiś termin? Czy może szpital zgłasza? Wiecie może?
 
Ja dzisiaj truskawki w polo dostałam, niestety nie było serka mascarpone, ale danio waniliowy go dzielnie zastąpił + pokruszone herbatniki... mmm pycha :-)
U mnie dzisiaj strasznie duszno, więc chyba też na burzę się zbiera.

Zastanawiam się, jak to jest ze zgłoszeniem w USC, jak się już nasze bobaski wuklują. Jest jakiś termin? Czy może szpital zgłasza? Wiecie może?

Nie pamietam,ale chyba tydzien po wypisie ze szpitala trzeba isc z wypisem do urzedu
 
annajak- z tego co pamiętam jak urodziłam Patryka to było tak,ze szpital wysyłał do USC informacje o urodzeniu dziecka z danymi rodziców, potem musisz się zgłosić do USC w mieście gdzie się urodziło dziecko i je zarejestrować czyli,żeby Ci wydali akt urodzenia no i złożyć dokumenty o wydanie PESELU, z tego co wiem to chyba nie ma jakiegoś konkretnego czasu, ale im szybciej tym lepiej, bo bez aktu urodzenia nie załatwisz różnych spraw becikowego, ani kasy z ubezpieczenia jeśli Ci się nalezy za urodzenie dziecka :)

tutaj jest w skrócie wyjaśnione
http://www.maluchy.pl/artykul/131
 
Ostatnia edycja:
Ja dzisiaj truskawki w polo dostałam, niestety nie było serka mascarpone, ale danio waniliowy go dzielnie zastąpił + pokruszone herbatniki... mmm pycha :-)
U mnie dzisiaj strasznie duszno, więc chyba też na burzę się zbiera.

Zastanawiam się, jak to jest ze zgłoszeniem w USC, jak się już nasze bobaski wuklują. Jest jakiś termin? Czy może szpital zgłasza? Wiecie może?

Rejestracja dziecka po urodzeniu - Sprawy administracyjne - Dziecko i prawo - Wieszjak.pl

a przy okazji znalazłam ciekawa stronkę
http://www.dlanoworodka.pl/
 
Ostatnia edycja:
Ale u nas burza;)Ja lubię;)

U nas na całe szczęście przeszło. Małż wziął się za sprzątanie, a ja za prasowanie. Znowu 1,5h przy desce, nóg nie czuję a z torby mi nadal nie ubywa:(:(:( Jeszcze tyle przede mną, a następna torba czeka w kolejce... To co zostało u mamy to mama już mi obiecała że poprasuje. Jakoś nie miałam pojęcia że tyle tego wszystkiego jest, dopiero teraz widzę na kupkach:)

A z fajnych rzeczy na dzień dzisiejszy, przywożą nam mebelki w czwartek:) Będą je też skręcać, już jestem tak strasznie ciekawa efektu:)
 
U nas na całe szczęście przeszło. Małż wziął się za sprzątanie, a ja za prasowanie. Znowu 1,5h przy desce, nóg nie czuję a z torby mi nadal nie ubywa:(:(:( Jeszcze tyle przede mną, a następna torba czeka w kolejce... To co zostało u mamy to mama już mi obiecała że poprasuje. Jakoś nie miałam pojęcia że tyle tego wszystkiego jest, dopiero teraz widzę na kupkach:)

A z fajnych rzeczy na dzień dzisiejszy, przywożą nam mebelki w czwartek:) Będą je też skręcać, już jestem tak strasznie ciekawa efektu:)
Współczuje prasowania mi mama wszystko poprasowała;)
 
reklama
Witam po weekendzie.

U nas właśnie przeszła burza z deszczem,lubię sobie popatrzeć jak się błyska.
Pochwalę się,że meble w kuchni już mam i są super niebiesko srebrne.Dziś montowali nam też szafę w przedpokoju i jutro będą kończyć,także widać już,że mieszkanie przypomina mieszkanie.Został jeszcze duży pokój i sypialnia.Tapety już kupione.Jeszcze szafa do sypialni,którą będziemy sami robić.

ewus-mocno trzymam kciuki,żeby chłopcy jeszcze zostali w u ciebie brzuszku

Spóźnione,ale serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia dla naszych nowych mężatek.

Troszkę mnie zszokowała UWAGA na tvn.
 
Do góry