reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Karo, ja w piątek idę do neurologa po zaświadczenie do cc, ale boję się trochę jak mój NFZ gin na nie zareaguje (tam gdzie chodzę nie robili mi żadnego wywiadu chorobowego, a ja sama się z chorób nie spowiadałam), i zastanawiam się jak to jest u ciebie.

moja droga, u mnie sprawa wygląda tak: miałam dwie operacje na kręgosłup lędźwiowy i mam tzw. zespół obciążenia kręgosłupa- także nie miałabym sił na poród naturalny. Byłam najpierw u neurologa ( medicover- z pakietu z pracy) i dostałam zaświadczenie o wskazaniu do cc i skierowanie na konsultację do neurochirurga- on tylko spojrzał na moje wypisy ze szpitala i od razu wypisał zaświadczenie o cc w znieczuleniu ogólnym. Do gina chodzę prywatnie i już pokazywałam zaświadczenie- i nie ma problemu. ( to lekarka ze szpitala w którym rodzę) To by było chyba na tyle z tej sytuacji. ;-)
 
reklama
ewuś to podnoszenie rąk w ciąży to żaden zabobon, trzeba z tym uważać żeby się nie przeforsować. Nawet żeby nie przyszło Ci do głowy jakieś firanki wieszać !!!! :-)
lena masz szczęście kobieto że jak pomidorów w śmietanie nie lubię, bo inaczej musiałabym po śmietanę lecieć a pogoda paskudna :-)


Mówię dziś do mojego męża, że teraz to ma dwa grubaski w domu (mnie i synka) a on na to że mamusia jest słodkim grubaskiem, ale synek to dobrze zbudowany mężczyzna a nie żaden grubasek :-D i żebym go w kompleksy nie wpędzała :-D :-D :-D solidarność plemników normalnie :-)


Miałam dziś tyle porobić wyprać, umyć okno i coś tam jeszcze, ale pogoda się zepsuła więc nie piorę bo i tak nie miałabym gdzie powiesić a mycie okna to same z siebie odpada w deszcz :-) jednak nie mogę powiedzieć żeby było mi przykro z tego powodu :-)



Dziewczyny chcące rodzić naturalnie kiedy będziecie szły do okulisty sprawdzić czy nie ma żadnych przeciwwskazań do takiego porodu, to chyba badanie dna oka robią czy coś w tym stylu?? Czy w ogóle będziecie szły??
Ja ma wadę i ide na czasie do okulisty;(Ale pewnie u nas to nie będzie wskazanie do CC;(
 
Własnie jak juz piszecie o cc, ciekawa jestem czy wogole bede mogla rodzic naturalnie,bo choruje przewlekle na zakrzepice zył głebokich. A co do okulisty, to jak masz wade powyzej -2/+2 chyba albo mniej jeszcze to wtedy cc.
 
anecznik - calkiem duzy ten Wasz Maly Mezczyzna :) Mysle,ze jednak trzeba sobie zrobic sobie na te wagi jakas rezerwe bo jak wiadomo te pomiary nie zawsze sa rzeczywiste...

Nie wyobrazam sobie chodzenia na obcasach w ciazy... Nogi mnie bola od tego jak pochodze troche w plaskich butach,a co dopiero na obcasach...brrr :-)

Ostrężnica - kazde dziecko w tym czasie ma juz swoj zupelnie indywidualny tok wzrostu. Moj maly w piatek wazyl 1100,takze to chyba zupelna norma,a do tej pory zawszy byl troche 'za duzy' :-)

krakowianka79 - Tobie i innym przprowadzjacym sie dziewczynom straaasznie zazdroszcze... jak ja bym juz chciala miec swoje gniazdko....
Krakowianko, nieraz pokazalas nam dojrzale i rozsadne spojrzenie na macierzysntwo. Bardzo mi przykro,ze dla Ciebie jednak tak to sie zakonczylo. Czas goi rany... Teraz bedzie juz tylko lepiej. Zycze Ci zdrowych,pogodnych swiat. Oby zajaczek przykical do Was z najpiekniejszym prezentem... Wielkanoc to czas budzenia sie nowego zycia... :-)
Wszystkim innym wyjezdzajacym foczkom zycze rodzinnych,cieplych i spokojnych swiat, oraz wielu pysznosci na stolach i zebyscie zdolaly sporobwac wszyyystkieeego :)I mokrego smigusa-dyngusa!! :-)
images..jpg
paulka82 - mooocnooooooooo trzyyyyyyyyyyyymaaaaaaaaam kciukasy zeby bylo dobrze :-) niech to chorobsko odejdzie precz!

karo85 - szkoda,ze bedziesz w znieczuleniu ogolnym,ale na pewno predziutko sie obudzisz mimo wszystko,wiedzac, kto na Ciebie czeka...

ewus2090 - niezla historia Twojej kolezanki-maloletniej mamusi... Moj znajoma miala odrobine podobna historie. Spotykala sie z kolesiem nieco od siebie starszym. Cudowna milosc... Pochodzil gdzies z drugiej str Polski,ale nic nie wskazywalo na to,ze cos z nim nietak.... Zaszla w ciaze,a wtedy wyszlo na jaw,ze koles ma gdzies zone i dwojke czy trojke dzieci... nie wiedzac co na to poradzic...powiesil sie... Przykre to,ale nie rozumiem postepowania takich ludzi... czy rzadza przygod u doroslych facetow zupelnie przycmiewa rozsadek... :confused:

lenaDTR - niezly pomysl z ta sprzedaza na allegro nieuzywanych juz przez siebie ciuchow. Tez tak zrobie jak pojade na te miesiace do Pl. Poza tym planuje tez zakup w UK troche ciszkow i 'gadzetow' dla maluszkow, bo jak widze,w Pl te rzeczy sa o wiele drozsze,a tu czesto naprawde za gorsze mozna kupic piekne ciuszki. Mam nadzieje,ze bedzie to oplacalne...

mama mikolaja - szczesliwej podrozy... :-)
 
Własnie jak juz piszecie o cc, ciekawa jestem czy wogole bede mogla rodzic naturalnie,bo choruje przewlekle na zakrzepice zył głebokich. A co do okulisty, to jak masz wade powyzej -2/+2 chyba albo mniej jeszcze to wtedy cc.

W sumie to wydaje mi się że wada +2/-2 nie jest wadą dużą. Sama taką mam.
Coś koło 4 i wzwyż to na pewno wskazania do cc, ale to i tak wszystko zależy od okulisty i położnika.
Ważne jest też badanie dna oka, bo jak coś tam będzie nie tak to jest cc. Wiem że z tego przy dużym wysiłku przy naturalnym porodzie może odkleić się siatkówka.
 
anecznik - calkiem duzy ten Wasz Maly Mezczyzna :) Mysle,ze jednak trzeba sobie zrobic sobie na te wagi jakas rezerwe bo jak wiadomo te pomiary nie zawsze sa rzeczywiste...



lenaDTR - niezly pomysl z ta sprzedaza na allegro nieuzywanych juz przez siebie ciuchow. Tez tak zrobie jak pojade na te miesiace do Pl. Poza tym planuje tez zakup w UK troche ciszkow i 'gadzetow' dla maluszkow, bo jak widze,w Pl te rzeczy sa o wiele drozsze,a tu czesto naprawde za gorsze mozna kupic piekne ciuszki. Mam nadzieje,ze bedzie to oplacalne...
Ja troche przegięłam z kupnem więc zobaczę przy praniu i prasowaniu jak cos mi nie będzie leżało to wystawię po co to składować;)
 
a niewiem jak to jest z ta wada. Cesarka to koszmar naprawde, lepiej sie chyba przemeczyc na naturalnym , ja mialam juz cesarke i powiem wam,ze niedojrze,ze lezysz 7dob w szpitalu to potem 3tyg sie goisz,masakra ,a ze my rodzimy prawie,ze w lato to sobie tego nawet nie wyobrazam w takie cieplo jeszcze cierpiec brrrr
 
W sumie to wydaje mi się że wada +2/-2 nie jest wadą dużą. Sama taką mam.
Coś koło 4 i wzwyż to na pewno wskazania do cc, ale to i tak wszystko zależy od okulisty i położnika.
Ważne jest też badanie dna oka, bo jak coś tam będzie nie tak to jest cc. Wiem że z tego przy dużym wysiłku przy naturalnym porodzie może odkleić się siatkówka.
Mi obecnie doszło do -4,75 na soczewkach (więc gdyby były okulary to -5), więc pewnie też bym się musiała jeszcze i do okulisty wybrać :-(

a niewiem jak to jest z ta wada. Cesarka to koszmar naprawde, lepiej sie chyba przemeczyc na naturalnym , ja mialam juz cesarke i powiem wam,ze niedojrze,ze lezysz 7dob w szpitalu to potem 3tyg sie goisz,masakra ,a ze my rodzimy prawie,ze w lato to sobie tego nawet nie wyobrazam w takie cieplo jeszcze cierpiec brrrr
Jak potną "na dole" to też się trzeba tam goić :-( więc na jedno chyba wychodzi. U mnie podobno po cesarce trzymają 3-5 dni.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zaraz na polsacie w interwencji ma być o 5kg dziecku, które zmarło przy porodzie, bo nie chcieli zrobić cc. Czy coś takiego...
Już się zaczyna...

Pozostawie to bez komentarza i powiem tylko że to jakaś paranoja..... Mam nadzieję że któryś konował za to odpowie.....
 
Ostatnia edycja:
Do góry