reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Dziewczyny podpowiedzcie proszę...Kupiłam truskawki i chcę zrobić dziś knedle z przepisu z forum. Czy truskawki rozmrozić przed włożeniem do knedli??? Czy wlożyć zamarznięte??? Przepraszam za głupie pytanie...
ja dalam zamrozone, latwiej sie skleja a i tak w wodzie sie odmrazaja
mam jeszcze do Was pytanie....
czy któraś z Was bierze żelazo??? jeśli tak to jakie kupujecie???
bo ja mam brać, i lekarz polecił mi Biofer Folik, zastanawiam się czy z tym kwasem foliowym nie przeholuje, bo biorę Feminatal DHA
zelazo biore od 4 m-ca, samo zelazo w tabletkach
zelazowych problemow typu zaparcia jeszcze nie mam

z biustem to mnie zaintrygowalyscie, zaraz sie obmierze czy mam odpowiednia wielkosc stanika

agasto a te staniki z dm sa na fiszbinacch?

Gosiagro masz racje, wiele dziewczyn przestalo sie odzywac, ciekawe dlaczego? mam nadzieje ze podczytuja czasem
 
Ostatnia edycja:
reklama
w ogóle zauwazyłam, ze wiele dziewczyn, które są tutaj ze mną od samego początku się nie odzywaja, albo robią to bardzo rzadko:-(
mama mikołaja, scorpioniczka, agast 22, zyraffka, lasposa, hefi, tuchna, iiwka, kpi23, agnieszka-- mam nadzieje, że u Was wszystko oki:tak:, fajnie by było poczytać co tam u Was słychac:tak:

Gosiu- jestem w szoku ze mnie pamietasz :) Fakt pisze rzadko bo "znikam w tłumie", ale podzytuje codziennie, choc nie wszystko, bo jak włącze lapka wieczorem to zazwyczaj jakies 3 ostatnie strony nadrabiam. Oprocz tego wątki z zakupami, brzuszkami i inne takie. U nas wszystko jako tako, mialam wizyte u gina w sobote, wszystko w porzadku, ale nie mialam usg.Teraz dopiero w 32 tygodniu bede miala, ale posluchalismy serduszka, wiec jestem spokojna. Po za tym Jagoda szaleje w moim brzuchu non stop :tak:
 
mam jeszcze do Was pytanie....
czy któraś z Was bierze żelazo??? jeśli tak to jakie kupujecie???
bo ja mam brać, i lekarz polecił mi Biofer Folik, zastanawiam się czy z tym kwasem foliowym nie przeholuje, bo biorę Feminatal DHA

Od dwóch meisięcy biorę Sorbifer Durules 2 talbetki dziennie (ale chyba to jest na receptę bo mi wypisuje), oprócz tego równiez biorę feminatal 400
 
Klementinka,
niestety nie. ale na fiszbinach mozna (za powojna cene) dostac w h&m albo c&a, jezeli znajdzie sie swoj rozmiar. niestety czesto nie maja dla "duzych" pan. jak wchodze do h&m to rzeczy dla ciezarnach jest najwiecej dla rozmiaru 36-38. kto takie rzeczy nosi????:szok::szok::szok:
ja nawet przed ciaza, dano przed ciaza, jak bylam mloda, piekna i szczupla to nosilam 40ci...:baffled:
te staniki z dm sa bardzo wygodne. mnie po pierwszej ciazy jak zaczelam karmic bardzo przeszkadzaly fiszbiny. ciagle mnie gdzies uciskaly na kanaly i bolaly, wiec teraz na fiszbinach mam tylko na wyjscie:-D:-D:-D a na codzien takie scierkopodobe-bezdrutowe:-D:-D:-D

gosiagro,
fluktuacja na forum - normalna rzecz. u nas na styczniowkach 2006 sa chyba poza mna tylko 4 dziewczyn ktore byly od samego poczatku. do dzis dochodza nowe. czasem melduja sie jeszcze stare. jest milo, bo forum zyje swoim zyciem i jest jak rzeka:tak::tak::tak:

karis78,
ja takich przypadlosci nie mam, ale rzeczywiscie przy natloku postow na forum sporo pytan ucieka.
 
a probowalas olejek dla ciezarnych z weledy? koszt okolo 15 euro ale jak dla mnie rewelacja, tylko teraz trzeba juz codziennie wmasowywac
Ja też używam tego olejku Weledy (można kupić na allegro). Jest bardzo fajny, no i jak na razie brak rozstępów;-)

Jeśli chodzi o badanie z glukozą 50g (krzywa cukrowa), to mam zalecanie aby być na czczo już od 16 dnia poprzedniego i tego dnia poprzedniego nie jeść też nic słodkiego ... na razie nadal nie zrobiłam, bo najpierw to zapalenie, a teraz rozkłada mnie przeziębienie :-(

Lencja - bardzo mi przykro i mam nadzieję że to nie zatrucie.

no to się chwalę:

Dobranoc!
ŁaŁ :-) Robi wrażenie. Istne cudo !

U mnie wizyta bez usg :-( Reszta bez zmian, zwolnienie leżące :-( Kasia nadal bardzo nisko, i uciska w dół, co grozi pęknięciem pęcherza płodowego i przedwczesnym porodem. Nadal biorę luteinę i magnez. Ale najlepszym lekarstwem jest leżenie a nie leki, więc mam jak najwięcej leżeć :-( a ja już z tym leżeniem nie wyrabiam :-(
Do tego zakaz seksu nadal :-( a na szkołę rodzenia mam zgodę tylko na zajęcia teoretyczne.

Do tego właśnie wzięło mnie przeziębienie przyniesione przez mojego męża, nos zatkany, temperatura rośnie, gardło boli... eh ... więc wracam do łóżka.
Trzymajcie się ;-)
 
U mnie wizyta bez usg :-( Reszta bez zmian, zwolnienie leżące :-( Kasia nadal bardzo nisko, i uciska w dół, co grozi pęknięciem pęcherza płodowego i przedwczesnym porodem. Nadal biorę luteinę i magnez. Ale najlepszym lekarstwem jest leżenie a nie leki, więc mam jak najwięcej leżeć :-( a ja już z tym leżeniem nie wyrabiam :-(
Do tego zakaz seksu nadal :-( a na szkołę rodzenia mam zgodę tylko na zajęcia teoretyczne.

Do tego właśnie wzięło mnie przeziębienie przyniesione przez mojego męża, nos zatkany, temperatura rośnie, gardło boli... eh ... więc wracam do łóżka.
Trzymajcie się ;-)

to rzeczywiscie nie pozostaje nic innego jak leżec:-( wyobrażam sobie, ze masz już go dość:no:, ale zdrowie maluszka najwazniejsze:tak:
 
Hej laseczki!:-)

Bywam ostatnio raczej z rzadka, a to dlatego, że całkowicie pochłonęła mnie magisterka i nie chcę już przeginać z tym siedzeniem przy kompie, tym bardziej że przyplątało mi się coś takiego jak zespół cieśni nadgarstków i pisanie na klawiaturze przestało być dla mnie frajdą:baffled: Ale słyszałam że ta przypadłość w ciąży jest popularna, Wy też macie coś takiego - ból i drętwienie nadgarstków i palców, najgorzej dające się we znaki w nocy??

Czytałam tez że bierzecie żelazo, mi tez ostatnio gin nakazał brać bo wyniki mi spadły, biorę Tardyferon-Fol, poza tym jeszcze Feminatal DHA, Aspargin i Uromaxin...a przed ciążą nie brałam nic kompletnie. Tak się głośno krzyczy o tym że w ciąży trzeba jak najdalej od leków i chemii, a tu proszę....

A tak ogólnie to u nas jest całkiem fajowo - Jaga fika jak szalona, ja mam jakąś taką wcześniej u mnie niespotykaną werwę, magisterka leci naprzód, szkoda tylko że znowu wróciła zima - dzisiaj napadało chyba z 10cm u nas:wściekła/y: Czyli całe to moje zaklinanie zimy baziami, stokrotkami i hiacyntami porozstawianymi po całym domu na nic się zdało:no::no::no: A już się szykowałam na wiosenne słoneczko, nawet pierwsze ognisko już paliliśmy ze znajomymi u nas na ogrodzie dwa dni temu, a tu znowu biało...:-(

No nic, tak czy owak miłego dzionka Wam życzę! I mimo tego że rzadziej coś skrobnę to zapewniam Was że podczytuję Was codziennie:-)
 
Gosiu- jestem w szoku ze mnie pamietasz :) Fakt pisze rzadko bo "znikam w tłumie", ale podzytuje codziennie, choc nie wszystko, bo jak włącze lapka wieczorem to zazwyczaj jakies 3 ostatnie strony nadrabiam. Oprocz tego wątki z zakupami, brzuszkami i inne takie. U nas wszystko jako tako, mialam wizyte u gina w sobote, wszystko w porzadku, ale nie mialam usg.Teraz dopiero w 32 tygodniu bede miala, ale posluchalismy serduszka, wiec jestem spokojna. Po za tym Jagoda szaleje w moim brzuchu non stop :tak:
to gratuluję wizyty i tego spokoju:-) ja przeżywam stres bo ponoć mam brzuszek za mały i bardzo czekam na to usg a dzień wcześniej mam wizytę u położnej i czekam na usłyszenie serduszka. Moja koleżanka bardzo mi bliska zresztą tydzień temu dowiedziała się że coś nie tak z seruszkiem, także mam tak głupie myśli, że szkoda gadać......:-(
gosiagro ja tu jestem nowa i miło że wymieniłaś osoby, które nie zaglądają od pewnego czasu, (bo fajnie jest o wszystkich pamiętać) ale nie te tylko z jednego grona:tak: oczywiście nikogo nie chce przy tym urazić:-)
 
Ostatnia edycja:
Podejrzewam że u Ciebie jest ta sama rozmiarówka co w UK i nie zaprzeczam że masz spory biust miseczka D przy obwodzie 90 jest taka sama wielkością co miseczka E/F przy obwodzie 75 albo F/FF przy obwodzie 70 (takie zbliżone do siebie wielkościowo miseczki). Jak masz czym to zmierz się pod biustem i w biuście i wejdź na odpowiedni wątek :) Polska rozmiarówka jest inna niz brytyjska ale brytyjska obowiazuje jako europejska...tylko francja z tego co wiem ma dziwna rozmiarówkę staników...reszta posługuje się raczej tą brytyjską...zreszta na metce często podane są rozmiary w różnych rozmiarówkach.

Mam nadzieje że moja dociekliwość nikogo nie urazi ale na punkcie staników mam sporego HOPLA

zmierzylam sie (kablem usb, bo nie mam centymenta, ale Polak potrafi... :-) )
pod biustem mam 91 cm a w biuscie 108cm. ja nawet nie slyszalam o stanikach F, J czy costam jeszcze :-)
to chyba domena dziewczyn ponizej 170cm wzrostu. ja mam 174 cm i rozmiry w normie:-D:-D

a, przy okazji mierzenia zmierzylam sobie brzuch. jestem w szoku. mam 114cm! czy ktos mnie przebije???
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mówię Wam ale się dziśmnie wyspałam, niedawno wstałam. W nocy złapał mnie okropny skórcz w łydce, aż się popłakałam z bólu.
Dziś na 16.40 idę na wizytę do mojej gin., ciekawe jak moje wyniki badań.
Ewa takie skurcze lydek to czesto objaw niedoboru magnezu. Koniecznie wspomnij o tym na dzisiejszej wizycie, i podziel sie z nami co slychac u maluszka :tak:

w ogóle zauwazyłam, ze wiele dziewczyn, które są tutaj ze mną od samego początku się nie odzywaja, albo robią to bardzo rzadko:-(
mama mikołaja, scorpioniczka, agast 22, zyraffka, lasposa, hefi, tuchna, iiwka, kpi23, agnieszka-- mam nadzieje, że u Was wszystko oki:tak:, fajnie by było poczytać co tam u Was słychac:tak:
gosiagro to w sumie tylko forum, czesto mniej wazne nic prawdziwe zycie :tak: Ale zawsze milo jak sie ktos po dlugiej nieobecnosci odezwie to fakt..
kpi23 pewnie sie nadal opala na sloneczku na wakacjach z mezem :-)
mama mikolaja miala problemy z netem wiec pewnie trudno jej pisac..
Ciekawa jestem co z reszta :sorry2:

ale fajnie. to znaczy ze rzeczywiscie mieszkasz w Amsterdamie. ja w zeszlym roku nawet pisalam krotko z dziewczynami zo holandii na bb, ale ten czas mija tak szybko jak sie czegos wczesniej nie zaplanuje...
Natti mieszka na Lekstraat. to nie jest to stare centrum, ale jeszcze bradzo centralnie.
straszne jest tylko parkowanie, bo kasuja nam za dzien chyba 20€. zeszlym razem odstawilismy auto na jakims wielkim parkingu na obrzezach, ale teraz z dwoma dzeciakami, a przede wszystkim malym Milusiem, wole miec auto pod domem.
napisz czy mieszkasz gdzies w poblizu. mam nadzieje, ze bedzie okazja sie zobaczyc.
bedziemy od 17 do 31 lipca
dziekuje za przepis. na pewno wyprobuje
agasto no to jakis czas temu mieszkalam pare krokow dalej :tak: obok Victoriaplein. Teraz blisko Vondelparku, w ktorym zamierzamy spedzic cale lato z mala :-D Napisalam ci na PW moj telefon, mysle ze fajnie bedzie udac sie razem na piknik! A co do mozliwosci przewozu dzieci rowerami to holendrzy puszczaja wodze fantazji.. Bardzo mi sie to podoba, mniej samochodow i zdrowiej dla rodzicow :-)


annajak mam nadzieje ze dajesz rade..jeszcze tylko chwilka i maluszek bezie przy tobie, i wszystko bedzie inaczej, trzymaj sie!
czarna wiedzmo, no jestesmy bardzo dumne z twoich magisterskich postepow! :-D A w marcu to wiesz, pozniej troche poprzeplata a pozniej to juz same kwiaty w ogrodku beda glowki chylily jak bedziesz szla sciezka... :-) Co do nadgarstka to uwazaj, cwicz palce co jakies pol godziny, dbaj o prawidlowa pozycje przed komputerem i wysokosc biurka, sa jakies specjalne podkladki pod nadgarstki i specjalnie formowane myszki zeby jak najmniej nadwyrezac sciegna.. Oby szybko przeszlo!
 
Ostatnia edycja:
Do góry