reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Hej z rana ;-)
U mnie właśnie jak sypneło śniegiem i biało jest...

Przepraszam ,że tak bezpośrednio, ale jak czytam niektóre posty i to dziewczyn które są w kolejnej ciązy a piszą takie głupoty to aż mi słabo. Jak można wyciskać sobie siarę z piersi???!!! Po to , się to zaczyna wytwarzać jeszcze w trakcie ciąży , aby było jak najbardziej bogate dla dziecka w substancje ochronne. Taki pierwszy antybiotyk jak tylko przyjdzie na świat. Poza tym jestem po dwóch operacjach piersi ( guzy ) i jestem bardzo uczulona na ten temat. NIE WYCISKAC, NIE CWICZYC DO KARMIENIA, NIE NACIąGAć- tylko co najwyżej kremować przeciw rozstępom, a jak bardzo bolą to robić masaże prysznicem naprzemiennie ciepłą i zimną wodą.
Jeżeli kogoś uraziłam to jeszcze raz przepraszam, ale che Was uchronić przed tym co ja już przeszłam.
Mnie nie uraziłaś, ja nie wyciskam;-) jedynie byłam zdziwiona tym ze "nie wolno" :-)

ewela no niestety przy karmieniu piersią za duzo to tych owoców nie pojemy.Zwłaszcza pestkowych.
A ja czekam i bede próbować może maleńśtwo nie bedzie miało na wiekszosc uczulenia...

mam jeszcze do Was pytanie....
czy któraś z Was bierze żelazo??? jeśli tak to jakie kupujecie???
bo ja mam brać, i lekarz polecił mi Biofer Folik, zastanawiam się czy z tym kwasem foliowym nie przeholuje, bo biorę Feminatal DHA
Ja nie biorę zadnych witamin. Wyniki krwi mam oki więc nie potrzeba. w poprzedniej ciąży też nie brałam...

Zaraz zajrzę na ten nowy wątek o piersiach.... :-D
 
reklama
chcialam tylko napisac co do dziewczyn przesadzajacych z cola. ja mialam na porodowce laske, ktora cala ciaze palila (efekt podobny, bo dziecko caly czas na haju). po porodzie dziecko kilka dni non stop wylo. przyczyna: niechcacy maly znalazl sie na odwyku. byl kazdego dnia tak szpikowany papierochami, ze mu nikotyny brakowalo. z cola jest podobinie. ja uwielbiam cole i czasem sobie golne , a co :tak::tak::tak::tak:! ale jak same macie wrazenia, ze wam jest cola porzebna, bo bez cukru i coffeiny nie mozecie stanac na nogi, to dziecku idzie tak samo:baffled::baffled::baffled:
wiec warto troche zredukowac, przynajmniej na tyle, zeby nie miec uczucia, ze jest sie uzaleznionym. :-D

ja nie kupuje ale raz na 2 tygodni zawsze jest jakaś okazja do napisicia się tego dziadostwa, ale koleżanka piła przez całą ciąże ok 2 litrów dzinnie i z jej mała nic nie było, nawet kolek nie miałą - a podobno jeśli kobiety w ciąży piją gazowane to dzieciaczki maja kolki :(

ja uważam, że trzeba zchować we wszystkim umiar :)
 
Witam i ja,

Jak samopoczucie czerwcoweczki? Mnie cos gardlo pobolewa, ale juz pije cieple mleko z miodem mam nadzieje ze to tylko chwilowe :happy2:

ita85 ja nie lykam zelaza, jem codziennie lyzke melasy z buraka (bomba zelazowa) i jak mi sie przypomni to lykam wyciak z buraka (Burak czerwony "ziola w tabletkach" z Colfarmu). Na razie jest ok :-D

aga_sto no zartujesz :-DKoniecznie daj znac jak juz tu bedziecie, bo okazja do spotkania czerwcoweczki w Amsterdamie to rzadkosc :tak: W jakiej dzielnicy mieszka siostra? moze jestesmy sasiadkami. Amsterdam bedzie atrakcja w sierpniu, wtedy jest Sail2010, zlot okretow i zaglowek z calego swiata. A knedelki tutaj, prosze bardzo: https://www.babyboom.pl/forum/czerwiec-2010-f305/gotujace-czerwcowki-33333/index11.html
 
Witam!
Ja dziś noc też niezbyt budziłam się i spać nie mogłam poza tym wkręcam sobie w nocy że zaraz zaczne rodzić i co to będzie ojej masakra:szok:te głupie zamartwianie!
Żelaza narazie nie biore bo wyniki dobre tylko feminatal ale w poprzednich ciążach musiałam brać tak od 6 m bo wtedy żelazo spadało a jak brałam to niezbyt się czułam i w dodatku te zatwardzenia teraz pije codzień kakao tylko takie prawdziwe też podobno jest dobre na żelazo:tak:
 
Dzień dobry Czerwcówki :happy2:
No ja dziś w końcu wyspana, wstałam przed 10 - z małą przerwą na zmierzenie ciśnienia rano, okazało się mile zaskakujące bo 110/70 - więc mam nadzieję, że ta gestoza to tylko fałszywy alarm.
A teraz czytając waszą telenowelę jak to fajnie określiła Koriander :tak:zjadłam całą miseczkę twarogu ze świeżutkim szczypiorkiem wyhodowanym na kuchennym parapecie.. taki przedsmak wiosny.:happy2: No właśnie wiosna gdzieś się zapodziała skąd ten śnieg? Co to ma znaczyć? Na szczęście słonko się przez chmurki przebija.

Lencja jejuuuuuuuu ale mi apetytu narobiłaś:-)Pawła i Makro mam dość daleko ale w sobotę specjalnie pojade i poszukam lych marcarponowych lodów:-D:-DTe z biedronki mniam mniam pychotka:-D
Mam nadzieję, ze je zajdziesz bo nie zawsze są, szukaj wśród wyrobów firmy Nestle seria La Cremeria, o tak wygląda opakowanie Nestlé La Cremeria Mascarpone i owoce leśne - Lody - Opinie.senior.pl - Nestlé La Cremeria Mascarpone i owoce leśne :-)
Co do obwodu brzuszka to u mnie tydzień temu było 115 a teraz mi 114 wyszło..Może któryś pomiar nie był zbyt dokładny, co możliwe bo używam takiej remontowej, metalowej miarki:-D Za to obwód kostek i dłoni to mi się zwiększył sporo...:baffled:
Dziumdzia84 - mam wrażenie, że dłonie to mam cały czas lekko opuchnięte,a co do stóp to muszę zwrócić uwagę, ale wydaje mi się, że one to mi tylko czasem dokuczają, np. rano jest ok.
Co do spania na lewym boku to ja się już przyzwyczaiłam, zwykle spałam na prawnym boku w takiej prawie embrionalnej pozycji z podkurczonymi nogami, chcąc tak spać na lewym boku musiałam się nieco od męża odsuwać by mu w bok nie wtykać kolan;-) a wtedy to kołderka stawała się za wąska a przede wszystkim nie było mi za wygodnie. Raz się zamieniliśmy miejscami - ale jak miałam przez niego przechodzić by wstać w nocy to też nie było dobrze; tak więc przenieśliśmy się z głowami na drugą stronę i teraz mi pasuje. Dużą część nocy bez problemu na lewym boku przesypiam, oczywiście z kilkoma zmianami pozycji bo inaczej się nie da bo ja się mocno wiercę :)
No i podjęłyście temat truskawek... Już od dawna o tym myślę, że podczas karmienia nie będę chyba mogła bez problemu zjadać ich w dużej ilości.. a uwielbiam... Mam po cichu taką nadzieje, ze sezon na truskawki zacznie się w tym roku szybko, najlepiej gdzieś w maju :-) I będzie czas aby w pełni swobodnie się nimi nacieszyć:-) Oj ale mi narobiłyście chęci na truskawki, a mam w zamrażalniku jeszcze 2 woreczki z ubiegłego roku, chyba moje zapasy zaraz się zmniejszą :-)

Koriander - fajnie taka paczuszkę dostać... Ja podczas pierwszej wizyty w ciąży na NFZ dostałam taką reklamóweczkę "będę mamą" z broszurkami i próbką kremu, czytałam, że w kolejnych trymestrach powinno się dostawać następne, no ale chodząc już prywatnie nie dostałam nic, a Wy?
 
Witajcie!
Widzę że sporo napisałyście przez dobę. Muszę zaraz nadrobić zaległości z czytaniem.
Mówię Wam ale się dziśmnie wyspałam, niedawno wstałam. W nocy złapał mnie okropny skórcz w łydce, aż się popłakałam z bólu.
Dziś na 16.40 idę na wizytę do mojej gin., ciekawe jak moje wyniki badań.



 
Witajcie,
u nas pogoda piękna, ja czekam na badanie które mam 9 i 10 marca, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.:-(
gosiagro dziękuję, że jako jedyna niestety odpowiedziałaś na moje pytanie.

pozdrawiam i życzę miłego dnia:-)
 
gosiagro dziękuję, że jako jedyna niestety odpowiedziałaś na moje pytanie.

nie ma za co:-D, mam nadzieje, że już ci trochę ten ból przeszedł:tak:
jeżeli chodzi o posty i odpowiadania na nie, to tłumacze sobie to tym, że chyba rzeczywiscie się gubią wsród tylu infomacji, ja też ostatnio zadałam pytanie, może nikt nie wiedział i dlatego nie odpowiedział, do wczesniejszego mojego posta też nie było odniesień, no trudno:-:)-(
w ogóle zauwazyłam, ze wiele dziewczyn, które są tutaj ze mną od samego początku się nie odzywaja, albo robią to bardzo rzadko:-(
mama mikołaja, scorpioniczka, agast 22, zyraffka, lasposa, hefi, tuchna, iiwka, kpi23, agnieszka-- mam nadzieje, że u Was wszystko oki:tak:, fajnie by było poczytać co tam u Was słychac:tak:
 
aga_sto no zartujesz :-DKoniecznie daj znac jak juz tu bedziecie, bo okazja do spotkania czerwcoweczki w Amsterdamie to rzadkosc :tak: W jakiej dzielnicy mieszka siostra? moze jestesmy sasiadkami. Amsterdam bedzie atrakcja w sierpniu, wtedy jest Sail2010, zlot okretow i zaglowek z calego swiata. A knedelki tutaj, prosze bardzo: https://www.babyboom.pl/forum/czerwiec-2010-f305/gotujace-czerwcowki-33333/index11.html

ale fajnie. to znaczy ze rzeczywiscie mieszkasz w Amsterdamie. ja w zeszlym roku nawet pisalam krotko z dziewczynami zo holandii na bb, ale ten czas mija tak szybko jak sie czegos wczesniej nie zaplanuje...
Natti mieszka na Lekstraat. to nie jest to stare centrum, ale jeszcze bradzo centralnie.
straszne jest tylko parkowanie, bo kasuja nam za dzien chyba 20€. zeszlym razem odstawilismy auto na jakims wielkim parkingu na obrzezach, ale teraz z dwoma dzeciakami, a przede wszystkim malym Milusiem, wole miec auto pod domem. przyczepke dla dwoch maluchow, zeby jezdzic po miescie na rowerze mam (a nasza przyczepka wzbudza na ulicach amsterdamu taka sensacje
burley-bee-large.jpg


jak bakfiets w kolonii

nyt-bakfiets.jpg

:-)) czuje sie z ta przyczepka jak rodzina krolewska, bo wszyscy na nas patrza, tylko reka trzeba machac jak krolwa :-D:-D:-D
musze dokupic dla Milusia jeszcze takie siodelko dla niemowlat. u nas tez jezdze/jezdzilam:baffled: wszedzie na rowerze, a teraz lipa:-( juz sie ciesze na lipiec!!!
:-D:-D:-D
napisz czy mieszkasz gdzies w poblizu. mam nadzieje, ze bedzie okazja sie zobaczyc.
bedziemy od 17 do 31 lipca.


dziekuje za przepis. na pewno wyprobuje
 
reklama
Żeby nosic rozmiar 85C to pod biustem powinnaś mieć jakieś 95cm a w biuście 103 czyli malutki biust i duży obwód pod....przy rozmiarze 90D pod biustem koło 100cm...na pewno tyle masz??

moze w Polsce sa inne rozmiary, bo moje piersi do malych nie naleza:szok::szok::szok:
ja nosilam przed ciaza nasze 85C i to juz bylo nie malo. u nas ostatni romiar w h&m, a teraz z 90D kupuje staniki w dm(drogerie markt), bo co prawda sa aseksualne:baffled:, ale kosztuja tylko 8 € i sa bardzo wygodne. i wiesz co, jeszcze dwa rozmiry i moge je nosic na glowie:-D:-D:-D
 
Do góry