reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Jeśli chodzi o to jedzenie w ciąży to można jeść wszystko ale ostrożnie. O tym czy dziecko ma alergię dowiecie się w czasie karmienia. Jak najecie się truskawek albo za dużo cytrusów to wszystko może "wyjść" na skórze dziecka. Zależy jakie skłonności do alergii w rodzinie. Ale niestety truskawki i cytrusy czy czekolada są najbardziej alergizujące. Pisze niestety, bo sama uwielbiam truskawki... :-(
 
reklama
Co do karmienia piersią i diety to ja też jestem za tym żeby jeść wszystko no chyba że dziecko ma jakąś alergie ja jedną karmiłam rok i dwa miesiące drugą dwa lata i dwa miesiące i jadłam wszystko nie oszczędzałam się i dzieciom nigdy nic nie było żadnych alergii Marysia miała tylko zwykłą kolke tak właśnie koło3 miesiąca.
emalia-piszesz że można spać na prawym boku dobrze by było musze chyba gdzieś o tym poczytać bo już mam dość lewego boku cały mnie już boli:crazy:

Wiem co czujesz z tym lewym bokiem :-( czasem to nawet nie mam ochoty iść spać jak pomyśle że kolejna noc na lewym boku, co jakiś czas zamieniam się z facetem stronami łóżka od tak dla urozmaicenia :-)

Znalazłam coś takiego o spaniu na jednej ze stron "Staraj się spać na lewym boku (połóż poduszkę między nogami) - macica nie uciska wtedy na duże naczynia krwionośne biegnące po prawej stronie kręgosłupa." Pewnie każdy ma trochę racji co do tego spania, jutro będę miała wizytę to zapytam lekarza, co najwyżej znów spojrzy na mnie jak na przewrażliwioną ciężarną :-)
 
Cześć cześć... Jestem po robocie, wróciłam do domu... jakoś mnie dzisiaj wyjątkowo uczniowie wkurzali... :wściekła/y: Postanowiłam, że nie będę pracować do końca, doprowadzę tylko dyplomantów do końca i zaliczę jeden konkurs z uczniami i idę na zwolnienie- od 25 kwietnia..., czyli ostatnie dwa miesiące ciąży będę leniuchować :-)

Co do siary, ja nie mam, w poprzedniej ciąży też nie miałam,a piersi sobie nie hartuję- nie oszukujmy się - i tak będą boleć i tak...:baffled:

Elizka
- mam tak samo z tym brudnym brzuchem, zawsze mi stanie na drodze i czymś go chlapnę :-D
ewelinka- przyprasowany brzuch- ładnie :-D przynajmniej dziecko nie było później pogniecione :-D
koriander- fajnie z tą paczuszka :-) A kiedy masz tą sesję fotograficzną, bo juz nie mogę się doczekać zdjęć :-)


Czy mi się wydaje, czy dawno Czarnej Wiedźmy nie było?

Dobranoc, lecę prasować :baffled:
 
Alez dlugi dzien! Nie ma to jak usiasc i nadrabiac telenowele <Czerwcowki2010>:-D

Dzis odebralam pierwsza paczke dla ciezarnych (w Holandii dostaje sie ich kilka), a w srodku pampersy, krem do pupki, sliniaczek, body, dwa smoczki, malusia szczoteczka gumowa do oczyszczania i masowania dziasel i bon do sklepu z odzieza ciazowa ktory rowniez natychmiast odwiedzilam i strzelilam sobie seksowna "mala czarna" bo nie mam co na siebie wlozyc na sesje fotograficzna :-D Alez to poprawia humor mmmmm prawie jak knedle Kajdusi :tak::tak:



paulka ale bedzie przezycie jak bedziesz asystowac przy porodzie! :happy: Mam nadzieje ze sie podzielisz emocjami, to zupelnie inaczej doswiadczac porodu z "drugiej" strony :-D

ale fajnie, dostawać taki niezbędnik przed porodem :-)
no pewnie,że się podzielę emocjami, az się cała trzęsę w środku na samą myśl i chyba bardziej się boje, niż własnego porodu :-D ciekawa jestem czy jak zgłosimy się na porodówkę jak się zacznie to czy padnie pytanie: Która Pani do porodu?:-D:-D Choć różnica w brzuchach jest ogromna:-D
 
Paulka :-D:-D ktora z pan do porodu, usmialam sie :-D

Kajdusia mysle ze pod koniec marca, jak juz bedzie brzuszek z prawdziewego zdarzenia, bo na razie to mozna go jeszcze podpisac pod tluszczyk :tak: Fajnie ze idziesz na to zwolnienie, warto wypoczac zanim Malgosia zacznie sie dopominac o swoje :-)
 
chyba też mnie to wkrótce czeka. jak sobie z tym radzicie? dużo się tego pojawia? trzeba jakieś wkładki? bo ja to totalny laik jestem :zawstydzona/y:
dostałam od koleżanki jakiś specyfik do smarowania brodawek, ponoć można przygotować je do karmienia jeszcze na etapie ciąży. wiecie coś na ten temat? kiedy zacząć i czy to w ogóle ma sens?
Aktualnie panuje teoria, ze nie ma sensu - poparta naukowymi badaniami ;) I tak jak pisaly dziewczyny - nadmierna stymulacja brodawek moze spowodowac szybszy porod czy problemy z pokarmem po porodzie.
Pisze o tym ze "aktualnie" - bo mama z iskrami wscieklosci w oczach wspomina jak babcia jej przy ktoryms dziecku powiedziala, coby "masowac ostra gabka brodawki, to beda do karmienia dobre" - i nic to nie dalo, a tylko podczas pierwszych prob karmiania juz wyla z bolu - tak miala podraznione ;/ No ale coz, kiedys daleko za murzynami bylysmy .. ;)

a po drugie w lato najwiecej przepysznych owocow jest :-) mniam juz sie nie moge doczekac truskaweczki, czeresnie, brzoskwienie i arbuzy --- pychotaaa :-p:-p:-p:-p
Niestety, na truskawki bedziemy musialy uwazac - najpierw przetestowac, czy pociechy nasze nie sa na nie uczulone (konkretnie - w naszych pokarmach ;>) .. u mnie Malgosia byla, takze wypadly mi z lipcowego menu, a po roku czasu wcinala je sama niemalze kilogramami ;>
Takze .. jak najwiecej truskawek przed porodem - mniam mniam ! Tez sie ni emoge doczekac .. te "aktualnie dostepne" poza odstraszajaca cena maja zwykle odstraszajacy smak;/ A rozmrozone do pojedzenia sie nie nadaja;/

Oglądam właśnie rozmowy w toku i szlag mnie trafia....Panna szczuplejsza ode mnie mówi że nosiła rozmiar 75G a teraz ma 75D...a ja teraz mam 70G i nie uważam że mam duży biust...mój biust jest raczej średni, przed ciążą nosiłam rozmiar 65G.
A .. ze tak sie spytam - czy jestes "biustowo uswiadomiona" ?:) W sensie - czy znasz PRAWDZIWY swoj rozmiar ? Mam nadzieje, ze tak :) Ja zaczelam byc taka pod koniec 1 ciazy - i musialam czekac do "prawdziwych dobrych" stanikow az sie malenka urodzi i obwod pod biustem stanie sie rzeczywisty ;] Aktualnie nosze 65J, chociaz niebawem bedzie to z przedluzka - pod koniec kolo 10 cm wiecej pod biustem srednio jest ..
Generalnie polecam Wam wszystkim "biustowe uswiadomienie" - na poczatek 2 stronki - forum Lobby Biusciastych http://forum.gazeta.pl/forum/f,32203,LOBBY_BIUSCIASTYCH_.html oraz Stanikomania http://stanikomania.blox.pl/2007/05/Karmniki.html - tu akurat bezposrednio link do "karmnikow", czyli stanikow do karmienia ;) Ja z racji swojego "sporego" rozmiaru (po 1 porodzie karmiac mialam 75K, nawet L) przerabialam sobie zwykle staniki na karmniki za pomoca sprytnych haczykow z pasmanterii oraz kawalkow tasiemki..
I warto sie wglebic w temat - pierwsze sztuki kupilam "nowki na allegro" - ale generalnie teraz w tym temacie jest sporo lepiej - jest juz sporo sklepow internetowych i stacjonarnych w Polsce. Staniki "wlasciwymi rozmiarami" dostepne u nas są producentow z UK - takze dziewczyny wybierajace sie na porod do polski z UK - koniecznie odwiedzcie tamtejsze sklepy przed podroza ;D Na karmnik trzeba wybierac stanik do obwodu "sprzed ciazy" oraz o miseczce "w czasie ciazy" + 1 rozmiar miseczki wiecej (wahania laktacyjne + wkladki; najlepiej wybierac pod koniec ciazy, bo jednak jeszcze mozna - ale nie trzeba- w biuscie przybrac).
Oj, temat rzeka dla mnie, a i tak juz zarzucilam Was natlokiem informacji ;)

Wlasnie, musze odnalezc swoje stare karmniki i je poprzegladac czy ciut przerobic (mam nadzieje, ze nie dobije do "starego obwodu" ;D ).
 
Ostatnia edycja:
Co do karmienia piersią i diety to ja też jestem za tym żeby jeść wszystko no chyba że dziecko ma jakąś alergie ja jedną karmiłam rok i dwa miesiące drugą dwa lata i dwa miesiące i jadłam wszystko nie oszczędzałam się i dzieciom nigdy nic nie było żadnych alergii Marysia miała tylko zwykłą kolke tak właśnie koło3 miesiąca.
emalia-piszesz że można spać na prawym boku dobrze by było musze chyba gdzieś o tym poczytać bo już mam dość lewego boku cały mnie już boli:crazy:

Ja nie pisałam nic o spaniu na prawym boku :-)
 
reklama
Do góry