reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Z zupełnie innej beczki ;-) ale myślę ze dla nas Mamusiek ważne:

5 marca Sejm RP ma przyjąć nowelizację \"Ustawy o przeciwdziałaniu w rodzinie\", która narusza podstawowe wolności obywatelskie. Zachęcam do składania podpisów pod listem protestacyjnym inicjowanym przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców i ZDR3+
Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców

Ja popieram,
zachęcam do podpisu jeśli się zgadzacie :-)
 
reklama
Też już się podpisałam:)
Jakaś masakra, nie długo to będą nam do łóżka zaglądać, o ile już nie zaglądają:p
 
ja tez popieram i już podpisałam
to jakaś paranoja, wystarczy,że klepnę swoje dziecko albo na nie krzyknę, ktoś to zobaczy, doniesie i już będziemy na cenzurowanym:wściekła/y:
 
Za dużo sobie z wami nie popisałam, bo padam z nóg i podobnie jak mój mąż mam ochotę się legnąć i spaaaaaaaaaać:-)
Życzę wszystkim dobrej nocy;-) <papa>
 
zdec spokojnej nocki:tak:

Protest też podpisałam:tak:oburzona jestem wręcz:wściekła/y:niedługo dzieci będą odbierać za to że sie z nimi rozmawia:angry:albo że mają nie taki jak trzeba kolor kurteczki:-(
 
Konstytucja gwarantuje nam wybór, tak samo jak można nie wyrazić zgody na operację tak samo można nie wyrazić zgody na zaszczepienie. Ja na 100% nie wyrażę zgody na szczepienia w pierwszej dobie życia - dla mnie to jest chore, żeby noworodkowi od razu ładować metale ciężkie (między innymi rtęć) gdy układ nerwowy jest jeszcze niedojrzały.

W wielu krajach zaczyna się szczepić dopiero kilkumiesięczne dzieci, co i dla mnie wydaje się za wcześnie, ale zawsze to lepiej.


polecam do przeczytania i zastanowienia:

o rtęci w szczepionkach
Wersja skrócona, przyjaźniejsza do czytania. &ndash; Pokazywarka.pl

o komórkach pochodzenia płodowego w szczepionkach
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka

Wiem, że wiele dzieci pozornie dobrze znosi szczepienia, ale negatywne skutki szczepień mogą się pojawić wiele lat później, i nie są wtedy ze szczepieniem kojarzone. Polecam przeczytanie ulotki od szczepionki - producenci się zabezpieczają wymieniając tam szereg możliwych skutków ubocznych, a nam się wmawia że szczepionki są w 100% bezpieczne.

Nawet w rozporządzeniu ministra zdrowia mamy wymienione możliwe skutki szczepień
Rok 2002 - Dz. U. Nr 241, poz. 2097

bardzo polecam zapoznanie się z listem prof Marii Majewskiej z instytutu psychiatrii i neurologii dot. szczepień
http://www.autyzm-szczepienia.eu/uploads/List_do_wakcynologow_poprawiony[3] adobe.pdf

Wiem, że zdania na temat szczepień i zaszczepiania mogą być różne, ale nie mogę się nie podzielić wiedzą którą posiadam. Znam przypadki poważnych zaburzeń neurologicznych które wystąpiły po szczepieniu małego dziecka - ja bardziej się boje tego niż ospy czy świnki.

Nie chcę was tutaj bombardować moim anty-szczepiennym nastawieniem, wiem że wiele z was może mieć inne zdanie, ale proszę przeczytajcie i rozważcie co jest dla waszych dzieci najlepsze. Wiem że decyzja nie jest prosta, bo sprawa jest skomplikowana, ale nie dajmy się oszukiwać koncernom farmaceutycznym, dla których liczy się tylko zysk, a najmniej nasze zdrowie.

zgadza się ,konstytucja gwarantuje nam wybór tyle że ten zapis "szczepienie obowiązkowe" pokutuje. Możesz odmówić szczepienia ale na pewno taka adnotacja trafi do sanepidu a co dalej się dzieje,to nie wiem.Wiem,że straszą karami ale to chyba tylko pogłoski. Na pewno będzie to odnotowane że nie wyraziłaś zgody i znasz konsekwencje swojej decyzji. Jednak żaden sanepid nie przepuści Ci szczepienia p/gruźlicy. Możesz nie szczepić w szpitalu ale na pewno będziesz musiała zgłosić się do przychodni i zaszczepić( BCG nie zwiera rtęci).
Problem jest też w wzwB i ew szpital,np.zabieg operacyjny czy inne procedury naruszające ciągłość tkanek. Zawsze wymagane jest szczepienie p/żółtaczce inaczej nie chcą operować. Oczywiście wyjątek stanowi stan zagrożenia życia ale to inna sytuacja. Jeśli mimo wszystko nie zgodzisz się zaszczepić a dziecko zachoruje wina niestety spada na Ciebie w całości,bo w kalendarzu szczepień zapisane jest jako obowiązkowe.
Dobrze,że wkleiłaś te stronki, warto poczytać i się zapoznać. Każda z nas musi rozważyć to sama i zadecydować. Każdej matce zależy tylko na zdrowiu dziecka i tym co najlepsze dla niego.To bezsprzeczne.Musimy wiedzieć jak najwięcej. Jesli któraś dotrze do jakichś fajnych materiałów na temat szczepień,za i przeciw, to piszcie.
 
Witajcie Kochane,

Wchodzę na forum a tu takie zmiany!!!
Wszystko nowe ;)

ja oczywiście tylko na chwilkę ...
daję znać, ze u mnie i u nas wszystko dobrze tylko mega zabiegana jestem ...
w tygodniu montowali u nas kuchnię, podłogi i sporo drobizagów innego typu w mieszkanku ... ale jest super i juz coraz bardziej przypomina mieszkanko a nie puste mury ... !!!!
nie bardzo dam radę poczytać co tam u Was bo właśnie się pakuje na wyjazd ... udało się wykupić wycieczkę tam gdzie chcieliśmy i w wybranym terminie ;) tak więc jutro rano lecimy!!!

odezwę się po powrocie ;)
 
reklama
zgadzam sie ze szczepienia to sprawa indywidualna, ja osobiście nie wyobrażam sobe zebym nie zaszczepiła dziecka przeciw wiruswemu zapalenu watroby czy żółtaczce - bała bym sie chyba przy każdej wizycie u dentysty z dzieckiem,zabiegu szpitalnym czy tym podobnych i nie wybaczyłabym sobie gdyby dziecko zachorowało i do konca życia było skazane na leczenie.... warto wiec czytać i poszerzać swoją wiedze,szczegolbie jeśli chodzi o ziecko.

ja dzis wypróbowałam mój adapter do pasów w samochodzie i sprawdza sie rewelacyjnie, komfot jazdy jest wielki, nic nie uciska na brzuszek :-)
 
Do góry