reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2010

proponuję Ci podpytać mamę i inne kobiety z rodziny o rozmiary dziciaków, bo jak sie rodzą ok. 60 cm to raczej bez sensu żebyś wydawała na ciuszki 56,
tylko, że pierwsze mierzenie dziecka nie jest do końca "wymierne", bo mierzy się malucha ze wszystkimi wklęsłościami (przy szyi np.), więc podana długość jest większa niż rzeczywista... dopiero przy pierwszej wizycie w przychodni mierzy sie dziecko "po prostej" od stóp do głowy... Piotrek mierzył przy porodzie 59 cm, a z powodzeniem długo nosił ciuszki 56
 
Ostatnia edycja:
reklama
No i teraz posłuchajcie najlepszej nowiny zasilam szeregi DZIEWCZYNEK!
Jest trzecia babka niezłe jaja!
Ale najważniejsze że zdrowa mała księżniczka!mąż powiedział no i dobrze i tak wiedziałem że będzie dziurka teraz jak nasza suczka zdechnie to kupie pieska żeby nie zginąć wśród tego babińca hi hi.
Jutro wstawie fotki bo dziś już jestem zmęczona.

No super! Gratuluję kolejnej dziewczynki :-):-):-)
 
Ja na razie nic nie kupuję,bo ubranka mam po Bogusi.Właśnie wczoraj je przebierałam.Jak miała się urodzić,to kupowałam od razu na 62cm.Po pierwsze dlatego,że my jesteśmy dość wysocy i wiedziałam,ze ona malutka nie będzie i faktycznie 58cm,a po drugie to szkoda mi bylo kasy na małe,bo wiedziałam,ze założę kilka razy i do kasacji.A tak 62 było ciut za duże,ale dzieci szybko rosną.

ewelinka307 gratuluje!
 
No i wróciłam z usg4d!dzidziulka zdrowiutka jak rybka serduszko mózg wymiary wszystko w jak najlepszym porządku!:-)
Waży 360g czyli jak na swój wiek sporo wychodzi starsza o tydzień.
No i teraz posłuchajcie najlepszej nowiny zasilam szeregi DZIEWCZYNEK!
Jest trzecia babka niezłe jaja!
Ale najważniejsze że zdrowa mała księżniczka!mąż powiedział no i dobrze i tak wiedziałem że będzie dziurka teraz jak nasza suczka zdechnie to kupie pieska żeby nie zginąć wśród tego babińca hi hi.
Jutro wstawie fotki bo dziś już jestem zmęczona.



Super:-) Serdecznie gratuluję:)
Ja mam nadzieję dowiem się we wtorek
 
Gniesha, właśnie doczytałam... trzymam za ciebie kciuki, oby przypuszczenia nie potwierdziły się, bądź silna!
Krakowianka, jesteś naprawdę wspaniałą i dojrzałą mamusią i taką będziesz dla Jagódki. Wielki szacunek dla waszej decyzji, rozumiem ją, ja też chyba bym nie potrafiła, nie wiem i nie chciałabym się tego dowiedzieć. Wielkie buziaczki dla was.
Zaglądnęłam sobie na aktualną listę czerwcówek i wiedzę, że sporo mamuś zna już płeć, ewelinka gratuluję zdrowej córusi, widzę, że dziewczyny górą, a mamusie synków mają szczęście oczekiwać na dziewczynki, a brzuszki ładnie rosną. Byle tak dalej. Nie zdołałam przeczytać wszystkiego, bo piszecie straaasznie dużo, przegladnełam wybiórczo forum przy okazji dodawania do forum zamknietego - dla bezpieczeństwa sprawdzam aktywność na tym forum każdej nowo dodawanej osoby. A swoją droga to podawałybyście tam jakieś swoje fotki a nie tylko zgilotynowane korpusy na otwartym.
 
Ostatnia edycja:
tylko, że pierwsze mierzenie dziecka nie jest do końca "wymierne", bo mierzy się malucha ze wszystkimi wklęsłościami (przy szyi np.), więc podana długość jest większa niż rzeczywista... dopiero przy pierwszej wizycie w przychodni mierzy sie dziecko "po proste" od stóp do głowy... Piotrek mierzył przy porodzie 59 cm, a z powodzeniem długo nosił ciuszki 56
A no to nie wiedziałam :sorry2: zresztą chyba jak pisałaś rozmiar rozmiarowi nie równy (chyba dobrze pamiętam, że to Ty jak nie to przepraszam) zresztą tak czy inaczej ja takie małe ubranka 56 mieć muszę :-D po prostu nie będę kupować za dużo, bo na pewno coś dostanę po dzieciakach znajomych, a i te podarowane trzeba liczyć :-)

No i wróciłam z usg4d!dzidziulka zdrowiutka jak rybka serduszko mózg wymiary wszystko w jak najlepszym porządku!:-)
Waży 360g czyli jak na swój wiek sporo wychodzi starsza o tydzień.
No i teraz posłuchajcie najlepszej nowiny zasilam szeregi DZIEWCZYNEK!
Jest trzecia babka niezłe jaja!
Ale najważniejsze że zdrowa mała księżniczka!mąż powiedział no i dobrze i tak wiedziałem że będzie dziurka teraz jak nasza suczka zdechnie to kupie pieska żeby nie zginąć wśród tego babińca hi hi.
Jutro wstawie fotki bo dziś już jestem zmęczona.

To gratuluje! :-) u Ciebie w domu widzę konkretny babiniec :-) hih Twój mąż to ma teraz ciekawie :-D tyle księżniczek w domu :-D

dobra uciekam już :-p:-p
 
madziaja- ja też ostatnio brałam "dowcipne" clotrimazolum i faktycznie jakby upławy się zmniejszyły
ewelinka- super wiadomości! No i kolejna dziewuszka na wątku :-)
 
No i wróciłam z usg4d!dzidziulka zdrowiutka jak rybka serduszko mózg wymiary wszystko w jak najlepszym porządku!:-)
Waży 360g czyli jak na swój wiek sporo wychodzi starsza o tydzień.
No i teraz posłuchajcie najlepszej nowiny zasilam szeregi DZIEWCZYNEK!
Jest trzecia babka niezłe jaja!
Ale najważniejsze że zdrowa mała księżniczka!mąż powiedział no i dobrze i tak wiedziałem że będzie dziurka teraz jak nasza suczka zdechnie to kupie pieska żeby nie zginąć wśród tego babińca hi hi.
Jutro wstawie fotki bo dziś już jestem zmęczona.

Gratuluję wspaniałych nowinek i oczywiście kolejnej księżniczki:-)
 
Ja na razie nic nie kupuję,bo ubranka mam po Bogusi.Właśnie wczoraj je przebierałam.Jak miała się urodzić,to kupowałam od razu na 62cm.Po pierwsze dlatego,że my jesteśmy dość wysocy i wiedziałam,ze ona malutka nie będzie i faktycznie 58cm,a po drugie to szkoda mi bylo kasy na małe,bo wiedziałam,ze założę kilka razy i do kasacji.A tak 62 było ciut za duże,ale dzieci szybko rosną.

Ja teraz dokladnie tak samo podchodze, a poprzednim razem kupowalam od razu na 62/68 nawet (jak z krotkim rekawkiem cos na "gore"). No i zawsze te "najmniejsze" rozmiary dostaje sie podczas wizyt rodzinki czy znajomych ;) Jak mialam jakies 56 to byla kwestia 1,5 tygodnia zanim "wyrosla" .. ;) Tyle, ze urodzila sie z 54cm - takze w sumie nic dziwnego.

No i co do zakupow - poprzednio zaczelam sie rozgladac w sumie na 2 miesiace przed porodem. Chyba, ze sie cos akurat nawinelo ;) Wyszlam z zalozenia, ze jak wczesnie zaczne - to kupie mase malych rzeczy, ktore potem zalozy raz czy dwa, takze sie ustrzeglam nadmiaru ;)
 
reklama
No i wróciłam z usg4d!dzidziulka zdrowiutka jak rybka serduszko mózg wymiary wszystko w jak najlepszym porządku!:-)
Waży 360g czyli jak na swój wiek sporo wychodzi starsza o tydzień.
No i teraz posłuchajcie najlepszej nowiny zasilam szeregi DZIEWCZYNEK!
Jest trzecia babka niezłe jaja!
Ale najważniejsze że zdrowa mała księżniczka!mąż powiedział no i dobrze i tak wiedziałem że będzie dziurka teraz jak nasza suczka zdechnie to kupie pieska żeby nie zginąć wśród tego babińca hi hi.
Jutro wstawie fotki bo dziś już jestem zmęczona.

Gratuluje:tak::tak:

Ewitka - super, że się odezwałas:-D, a co tam u Ciebie słychać?
 
Do góry