reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

Mam ostatnio pecha jeśli chodzi o suszarki do włosów.... Właśnie spaliła mi się kolejna w ciągu kilku miesięcy. Jedną od dobrych 2 miesięcy próbuję reklamować ale z marnym skutkiem.... Tak to jest jak się kupuje coś na promocji w Lidlu :no:
A druga ta dziś unieruchomiona ma już dobre kilka lat więc nie ma mowy o gwarancji.
buuu....:-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
AniaCh83 ja dowiedziała się o ciąży dość szybko bo w drugim tygodniu od poczęcia i akurat w tym czasie miałam imprezę integracyjną (dokładnie imprezę miałam w pierwszym tygodniu od poczecia). Trzy dni picia :zawstydzona/y:. Od tamtej pory, jak dowiedziałam się że podczas ciąży balowałam, mam takie wyrzuty sumienia że żadnego alkoholu nie więłam do ust. Mam nadzieję że nie zaszkodziłam maluszkowi.:-:)-:)-(
Jedynie moimi grzeszkami są lody zabajone i rumowe ale nie wiem czy tam rzeczywiście jest alko :-).

Andzia_S heh,ja nie jestem w stanie tego przelknac,wiec pewnie tez bym probowala sciemniac ;]


ja własnie dostałam skierowanie na badanie poziomu glukozy i coraz bardziej jestem przerażona jak czytam o tym. To na prawdę jest takie okropne??? ?Jak smakuje??? Bardzo jest mdłe, słodkie, nijakie????:confused:


A teraz małż pojechał po komodę do babci, którą będziemy odnawiać i podobnie jak inne mebelki malować i przystosowywać dla naszego bobeczka (bobeczki właściwie;-)). Chcę wykorzystac do tego technikę decoupage i wszystkie mebelki pomalowac na jeden kolor. Nie wiem tylko na co się tak do końca zdecydowac - czy na zieleń trawiastą, czy na kośc słoniową, może lawendowy a może na kolorek taki płócienny jak surowy len:confused: Najbardziej chyba skłaniałabym się ku temu ostatniemu i wtedy decoupage zrobiłabym z kiści jarzębin i innych takich kwiatków i ziółek. Jakoś nie chcę nadawac mebelkom jednolitego charakteru dopasowanego do konkretnej płci, bo przecież 100% pewność będe miała dopiero po porodzie, a wtedy może być już za późno na przemalowywanie ;-) A Wy jakie planujecie kolorki mebelków??

My na początku planujemy aby dzidzia była z nami więc pewnie kolorystycznie mebelki dostosuję do kolorów sypialni. A u nas króluje ciemny fiolet (niektóre ściany i wykładzina) i ecru więc pewnie zdecydujemy się na jasniutkie mebelki czyli łożeczko i komodę a najbardziej podobają mi się takie:
BABY VOX sklep internetowy - meble dziecięce, wózki dla dzieci, dodatki do mebli, meble dla dzieci

kpi23 - a myślisz że można chodzić na wosk??? Ja bym się z chęcią wybrała ale mam obawy czy to jakoś niezaszkodzi, w końcu trochę to boli.
 
Ostatnia edycja:
jak wam fajnie że możecie sobie na to pozwolić, też bym bardzo chciała tylko jakoś tych dodatkowych pokoi brak:-( ale najważniejsze że choć małe to mamy swoje własne 4 kąty i nie musimy się męczyć z nikim np.teściami a na zmiane na większe przyjdzie jeszcze czas

Ważne, ze macie swoje własne lokum, gdzie nikt wam nie mówi jak macie żyć.
U nas akurat dziadek M. wybudował ogromny dom, gdzie miały mieszkac jego córki z rodzinami, ale niestety córki wyjechały. Została babcia i my.. A dom niestety trzeba utrzymać cały, więc czasami zazdroszczę niektórym ich małych mieszkanek.

Ja od początku ciąży - od 5 tygodnia kiedy o niej wiedziałam nie wypiłam ani jednej kropli alkoholu. Głównie dlatego, że pracuję w szkole z oddziałami integracyjnymi i uczę dzieci z zespołem FAS (Fetal Alcohol Syndrome -Alkoholowy Zespół Płodowy). Czytałam o tym swego czasu bardzo dużo i jestem zdania, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu w ciąży. Bo nigdy nie wiadomo na jaki konkretny moment rozwoju płodu trafiamy a nawet niewielka dawka w nieodpowiednim momencie może być groźna. Nie mówię tu o najbardziej widocznych objawach FAS, ale nawet o tych drobnych zwykle niediagnozowanych jako powiązane z FAS. Mogą do nich należeć np ADHD, trudności z uczeniem się itp.
Postanowiłam, że nie będę ryzykowała i odmawiam nawet przysłowiowej lampki czerwonego wina.
Jest wiele artykułów o FAS, jeden z nich to np.: Misja Nadziei
Jak nie musicie to nie pijcie nic!

O jak dobrze poczytać osobę znająca problem od podszewki. Dzięki za uświadomienie. Ja myślałam, że jakiś tam łyczek alkoholu nie zaszkodzi.:no:

ja własnie dostałam skierowanie na badanie poziomu glukozy i coraz bardziej jestem przerażona jak czytam o tym. To na prawdę jest takie okropne??? ?Jak smakuje??? Bardzo jest mdłe, słodkie, nijakie????:confused:

Wg mnie glukoza nie jest straszna. jest bardzo słodka, tak słodka, ze po jej wypiciu masz ochotę czymś ją zapić, bo "gryzie" w gardło z tej słodkości. Pamiętaj żeby wypić ją od razu i nie robić przerw. Jednym duszkiem .

zdec współczuję wrastającego paznokcia. Miałam kiedyś. Co prawda sama sobie poradziłam , ale długo to trwało. Zanim trafisz do lekarza, to przyłóż sobie chociaż aloes, to odciągnie część ropy.
 
reklama
czesc dziewczyny ale zasuwacie z tym pisaniem :szok::szok:
kiedy ja Was doczytam:-:)-:)-(

ja bylam dzisiaj na zakupkach przytargałam znowu kilka ciuszkow dla małej he he chociaz sobie humor troszke poprawiłam bo cos mam podły nastrój od wczoraj ale jak malutka kopie intensywnie w brzuszku to od razu mam uśmiech na twarzy:tak::-D:-D:-D

rano widziałam ze któras ma uroszinki chyba
iiwka-STOL LAT Kochana dużo miłości spokojnego rozwiązania spełnienia najskrytszych marzeń zadowolenia z życia i samych radosnych chwil
 
Do góry