reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Wszystko to sprawa inywidualna, chyba duzo zależy od tego czy można liczyć na pomoc którejś babci:-), bo samemu jest ciężko.Miedzy Miśkiem a maluszkiem będzie 7 lat róznicy, wcześniej sie bałam, kończyłam studia,później robiłam podyplomowe,poszłam do pracy, trzeba było się trochę wykazać-tak więc zleciało, ale 7 lat to chyba za dużo, chociaz Misiek bardzo sie cieszy, wybrał małemu imię, chwali sie w przedszkolu, ale chyba się długo nie dogadają:-)
 
reklama
Dobry wieczór;-)
To była jagnięcina z ryżem i grzybami na ostro ( barrrrrdzo!) I dzisiaj właśnie zrobiłam. Muszę się pochwalić, że wyszło całkiem nieźle, mój T się zajadał , aż mu się uszy trzęsły i trochę nam przełyki popaliło :-D ale tak ma być.

Mam do was jeszcze pytanie. Dziś w nocy pierwszy raz złapał mnie skurcz, w łydkę. Był tak silny, że nie mogłam sobie z nim poradzić, a łydka bolała mnie potem jeszcze pół dnia. Dziewczyny, też tak macie? I jak sobie radzicie z tymi skurczami? Ja się zerwałam jak głupia, mąż się obudził - co się stało - może to i dobrze, bo bo naciągnął nogę. Ale generalnie to masakra!
Miłego wieczorku!

Po pierwsze - proszę o przepis w odpowiednim wątku, bo uwielbiam takie jedzenie:tak:.
Po drugie - jeśli skurcze się często powtarzają, winien może być brak magnezu - przy nastepnej wizycie spytaj lekarza, może trzeba go uzupełniać.

Ja bym chciała następne dziecko jak najszybciej się da, tylko że u mnie proces starania troche się przeciąga - muszę bardzo walczyć żeby byc w ciąży. Zacznę starania po pół roku od urodzenia, bo wtedy też chcę przestać karmić, a kiedy wyjdzie następna dzidzia... może być kolejne kilka lat, a może kilka miesięcy.
 
hmm u nas nic sie nie zmarnuje , chociaż często gotuje na dwa garnki, dla mez i dla mnie bezmiesne, dzisiaj tak caly dzień na forum o jedzeniu, wiec wieczorem postanowilam zrobi zapiekanki, juz mi slinka cieknie :-)
mąz dzisia został w pracy moze bym upiekla karpatke mam taka z tych gotowych, naszla mnie ochota

No wlasnie ostatnio tez sie zastanawialam jak to jest z tymi ciastami "z torebki" bo tez chcialam zrobic karpatkę. Tacjana - jak to wychodzi??
 
Agata007 dzieki za wtajemniczenie:-)

Ja dzisiaj spedzam dzien poza domem :crazy: Poznam w koncu lekarza prowadzacego ciaze, eh, tak sie zycie potoczylo, ze dopiero dzisiaj zaczne prowadzenie ciazy w polsce. Mam nadzieje ze wszystko jest ok. Denerwuje sie bo mam twardnienia brzucha, ale nie sa one tak czeste, by bylo to powazne.

Ja jestem specjalistka w robieniu brownie czyli ciasta czekoladowego (nie z torebki;-)), a przygotowanie jego zajmuje 25 minut. Proste, a jakie pyszne :-) Nic innego piec nie umiem, generalnie jestem noga z gotowania, wiec brownie sie chwale :-)
 
Ja jestem specjalistka w robieniu brownie czyli ciasta czekoladowego (nie z torebki;-)), a przygotowanie jego zajmuje 25 minut. Proste, a jakie pyszne :-) Nic innego piec nie umiem, generalnie jestem noga z gotowania, wiec brownie sie chwale :-)

Uwielbiam brownie i prosze o przepis :-D Nawet bardzo, bardzo, bardzo prosze :-D

Co do drugiego dziecka to faktycznie indywidualna sprawa, ale myslicie, ze 2 latek jest juz na tyle "dorosly", samodzielny, ze mozna sobie wtedy pozwolic na drugiego dzieciaczka - tak, aby nie czul sie pokrzywdzony?
 
No my tak planujemy wlasnie, zeby po 2 latach zacząć starania o następne. Myslę że to dobry moment będzie :-) A pozniej - jesli uda mi sie namówić mojego M - może jeszcze jedno...:-D
 
Ja na razie o drugim maleństwie nie myślę, bo nie wiem jak poradze sobie z jednym., ale też bym chciała mieć dwójkę dzieciaczków. Zobaczymy co pokaże zycie i jak Bóg da.:-)
 
reklama
Ja z wlasnego przykladu nie moge powiedzieć jaka róznica wieku jest odpowiednia, ale jak tak obserwuję moich znajomych to wychodzi z tego, że najlepiej jak starsze dziecko idzie juz do przedszkola to wtedy może sie pojawić braciszek lub siostrzyczka. Jedno dziecko w przedszkolu, a z drugim mozna spokojnie sobie dać rade samemu. Wieczorkiem juz zazwyczaj rodzinka w komplecie w domku jest to tatus moze przejąc wiele obowiazków i tez nie ma problemu. Gorzej jak siedzi sie z takim "przedszkolakiem" w domu i pojawia sie drugie dziecko. To jest patowa sytuacja.Starsze dziecko wymaga duzo zainteresowania, zabawy, a to małe ciaglego dogladania... No, ale to tylko moje teoretyczne rozwazania :-)

Dzisiejsza nocke spedziłam u rodziców. Pierwszy raz od 2 lat spalam w moim "panienskim" pokoju. Dziwne uczucie :-) No, ale nocke przetrwalam spokojnie, piesek też ( musialam gozesoba zabrać bo inaczej by sie sam "zapłakał" w domu ). Jak rano wrócilam do domu niemila niespodzianka mnie spotkala. Mój jaszczur (agama brodata) miał spuchnieta nogę. Zapisałm sie na jutro do weterynarza, bo dzisiaj już nie przyjmował, a musi to byc spec od gadów niestety. Jutro po 15.00 jadę. Mam nadzieje, że to nic poważnego.
 
Do góry