reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

Moja pierwsza ciaza byla bardzo stresujaca a teraz stwierdzilam koniec z tym. Dlaczego mi ma sie cos stac?? Wszystko skonczy sie pomyslnie!!!

no wlasnie, ja przy drugiej bede pewnie podobnego zdania :happy2: Teraz niestety martwie sie wszystkim, bo wszystko to co sie ze mna dzieje, jest mi obce, a tym bardziej, ze jestem typem, ktory nie lata z byle czym i czesto do lekarza.

Mysle jednak, ze na urlop w lutym/marcu bym sie moze wybrala, o ile beda fundusze. Nie jestem calkiem przeciw podrozom, ale jesli nie jade na wypoczynek, to moge odpuscic, choc przyznam, ze chcialam sie zobaczyc ze znajomymi.
 
reklama
niedawno dołaczyła do watku o poronieniach jedna z majówek...poroniła w 16tc...:-( strach mnie obleciał bo niby po 12-13tc juz zaczyna sie bezpieczny okres....
Ona nie tyle poroniła co dziecko zmarło w 10 tyg ciąż,a ona o tym nie wiedziała i zaczeła plamic w 16 tyg:szok:. Dlatego ja uwazam ze USG raz w miesiacu to bardzo dobra rzecz.:tak:
Cytat:
Napisał venice24
Miałam lekka biegunkę pod koniec, ale nie różniła się ona od tych które tutaj się zdażaja, poza tym nie żałowałam sobie, później nawet piłam już napoje z lodem. Faktem jest że w tej sytuacji odpada dezynfekcja. Ale byłam w tym roku też w innych arabskich stronach i też nic się nie działo, pomimo, że mniej %. Jeszcze nie wiem, jak to wyjdzie, ale jeśli będę się dobrze czuła (to będzie ok. 5 miesiąca), to chyba sobie nie odpuszczę tego wyjazdu, tym bardziej, ze chyba trudniej polecieć z kilkumiesięcznym maleństwem... no nie wiem. Czas pokaże. Będzie najlepiej jak ma być;-)Pozdrawiam podróżniczki z brzuszkami:biggrin2:


Tylko wtedy nie byłas w ciąży, zapytaj sie lekarza, ale zwykła nawet biegunka moze byc niebezpieczna dla dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Ona nie tyle poroniła co dziecko zmarło w 10 tyg ciąż,a ona o tym nie wiedziała i zaczeła plamic w 16 tyg:szok:. Dlatego ja uwazam ze USG raz w miesiacu to bardzo dobra rzecz.:tak:

Tez tak mysle, lepiej wiedziec takie rzeczy wczesniej. W takich przypadkach moze dojsc do zakazenia i zakonczyc sie nawet smiercia dla kobiety.
 
Dzien dobry :tak:

Wpadlam tylko zobaczyc co u Was i zaraz zabieram sie za porzadki, a potem za golabki. Musze sie wyrobic do powrotu meza bo potem jedziemy na zakupy mikolajkowe ;-):-) a wieczorkiem do znajomych na soczek ;-):tak:

Agata007 pisze:
skoro twoj lekarz tak ci mowi to ja bym leciala :) dobrze ze mnie do pl nie ciagnie bardziej do wloch dopiero bylam a juz tesknie :)
No no ja lece wlasnie :tak: Dlatego sie pytalam. Mam juz bilety od 25 stycznia do 05 marca :tak:
W sumie mnie tez jakos tak bardzo nie ciagnie do PL moze dlatego ze niedawno rodzce byli u nas. Ale chcialam obskoczyc pare rzeczy w moim miescie. Chcialam odwoedzic Pediatre i pozabierac pare rzeczy po corci :tak:no i poodwiedzac rodzine i znajomych ;-)no i moja ginke oczywiscie :tak::-)
Agatko dlaczego Ciebie ciagnie do Wloch :confused:
Masz tam rodzine:confused:

Pixella77 pisze:
niedawno dołaczyła do watku o poronieniach jedna z majówek...poroniła w 16tc...:-( strach mnie obleciał bo niby po 12-13tc juz zaczyna sie bezpieczny okres....
Kochana dlatego lepiej teraz nie wchodzic i nie czytac takich wiadomosci, bo potem wszystko sie bierze do siebie i sie czlowiek stresuje niepotrzebnie. Nie mysl o poronieniach. Mysl tylko pozytywnie.

Lece do prac domowych ;-):tak:

Milego dnia:-)
 
Witajcie
Niezła dyskusja się rozwinęła a więc i ja dodam swoje 5 groszy
Byłam w Egipcie 2 razy i powiem Was, że nawet jak się uważa, piję wodę tylko butelkową, je tylko w hotelu to i tak bardzo łatwo można nabawić się biegulki albo nawet gorszych chorób
Mam znajomych, którzy w zeszłym roku wrócili z Egiptu, wrócili bardzo zadowoleni, ale po 2 miesiącach ona zaczęła się źle czuć okazało się że ma jakąś bakterie, której się nabawiła właśnie w Egipcie i bez dużej dawki antybiotyków się nie obyło
Nie wiem dziewczyny, ale jak dla mnie to troszkę mało odpowiedzialne w ciąży wybierać się na takie wakacje
Możecie mnie tu zbesztać, ale take jest moje zdanie
Co do opalania, SOLARIUM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla mnie to już w ogóle mało odpowiedzialne podejście i już nawet nie chodzi o wygląd skóry, ale o to że dzieciątko w brzuszku nie lubi przegrzewania i to jest niebezpieczne właśnie dla maleństwa a co do skóry to też mogą pojawić się odbarwienia

Ale pamietajcie to wasze życie to wy nosicie maluszka w rzuszku i to wy w 100% odpowiadacie za jego bezpieczeństwo nawet jak jeszcze nie jest narodzone

Pozdrawiam
 
dilajla - w nowej klasy solariach ciezko jest o przegrzanie a piecio czy dziesiecio minutowe wizyty raz na jakis czas nie sa szkodliwe. Przeszukalam caly internet na temat Solarium, rozmawialam z lekarzami ( mam na mysli lekarzy ktorzy sie interesuja badaniami w tym kierunku) i o wiele bardziej nieodpowiedzialne jest picie kawy dziennie czy palenie papierochow w ciazy. Co nie znaczy, ze namawiam lub mowie, ze jest zdrowe. Przebarwienia skorne wystepuja u niektorych ciezarnych nawet bez opalania i bez wizyt w solarium. Ogolnie wiadomo, ze najlepiej by bylo wcale i nigdy sie nie opalac. Bo nie zdrowo. Nie zaleca sie jednak opalania podaczas pierwszych 12 tygodni bo promienie uv moga rozbijac kwas foliowy w organizmie, jest to jednak nie do konca stwierdzone.

Co do osob wybierajacych sie na urlop, nie tylko do Egiptu bo wszedzie latwo o jakies bakterie i inne dziwne rzeczy polecam zele antybakteryjne i czeste przemywanie nimi dloni wlasnych jak i dziecka. Kto chce niech jedzie kto ma cos przeciwko niech zostanie w domu.
 
Ostatnia edycja:
Pamietajcie jednak o jednym, mamusie, ze w czasie ciazy nasze organizmy sa bardziej wrazliwe i ta sama bakteria, ktora w zwyklych warunkach nam nic nie szkodzi, w ciazy moze byc grozna. Dobrym przykladem jest np. toksoplazmoza, cos, co normalnie przechodzimy zupelnie nieswiadomie, a w czasie ciazy jest duzym zagrozeniem.
 
Dominika-Essex...wiesz, nie namawiaj dziewczyny na to by jednak jechały do egiptu ani do krajów Arabskich, myslę, ze większośc forum podzieli nasze opinie na ten temat więc nie ma się co upierać.......wszedzie sa bakterie ale w krajach arabskich i afryce specyficzne, malarii nie nabawisz sie weuropie...a tam...? zjedz sobie owocek..i ciach...ale tak jak piszę...napijesz się łyk wody z kranu albo z morza i jestes złatwiona...a wyjdze po powrocie...a biegunka jak się jest zdrowym a w ciaży to tez dwie rózne rzeczy...no i w Europie jest jednak opieka medyczna o niebo lepsza niż w krajach arabskich...żle sie poczujesz _ Oleja cię....i nie pomoże ci żel antybakteryjny na rece....
Co do Solarium i przegrzewania i opalania w ciazy - potwierdzam słowa dilajli nie wolno w ciazy tego robić......zapytaj lekarza jak nie wierzysz....chyba, ze on też niedouczony ....

Każda z nas jest odpowiedzialna nie tylko za siebie ale i za maluszka, to że akurat tobie albo komus to nie zaszkodzą nie znaczy, ze nie zaszkdzi kolejnej innej dziewczynie w ciazy...ryzykujesz twoja sprawa ale nie ma sie czym chwalić....napewno nie na watku gdzie co druga dziewczyna straciła juz jedno dziecko....
 
pixella77 - nigdzie w moich postach nie namawiam dziewczyn do niczego. Moja wiedza medyczna jest bardzo rozwinieta jesli chodzi o problemy i bycie w ciazy.
Wiem co mowie i pisze.

A co do solarium to wlasnie rozmawialam z lekarzami ktorzy duzo wiedza na ten temat bo prowadza badana w tym kierunku. Nie tacy co powiedza, ze nie wolno bo nie.
A tak naprawde sie na tym nie znaja a bezpieczniej powiedziec Nie!
Czytaj dokladniej posty.
A okreslenie "niedouczony" prosze nie stosowac w kierunku do mojej osoby i nie obrazac mnie publicznie. Troszke dobrych manier na forum.



Jak juz pisalam, to co kto robi w ciazy to jego sprawa.
Meczy mnie jedynie to, ze jedna druga straszy na tym forum zupelnie bezsensu.
Ja tam wole myslec pozytywnie. Czytac o wesolych rzeczach i szczesliwych przygodach w ciazy.
Jesli ktos sie woli zamartwiac i czytac lub sluchac tylko smutne historie to jego problem.
Malo tego nie wypowiadam sie na temat rzeczy w ktorych jestem nieobeznana i o ktorych tylko slyszalam. Mowie o moich doswiadczeniach i pisze o tym co wiem na 100%.
Z tego wynika, ze skoro sa dziewczyny na tym forum, ktore stracily dziecko, to mam nie pisac o swoich doswiadczeniach?? Moze wogole nie powinnam pisac tylko zaradzic wszystkim aby sie zamknely na 9 miesiecy w domu?? Przykro mi za doswiadczenie i bol ktory przezyly i nosza w sercach, nic nie moge wiecej zrobic.

Nigdy nie zrobilam nic zlego w zyciu, ani bedac w ciazy aby zaszkodzic mojemu dziecku wrecz przeciwnie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dominika- ok. skoro masz taka rozwinieta wiedze medyczną skończmy temat Egiptu i Solarium... żadna z nas dziewczyn nie straszy.... lecz twoje podejscie jest ciut nieodpowiedzialne i nie ma co nasladować, a o niebezpieczeństwach tego typu postepowania trzeba wspomnieć...życze ci by nic nigdy nie staneło na drodze twojej niezakłóconej niczym szczesliwej ciaży....jesli o nia chodzi trwa zaledwie 9 mies...i kazda z nas raczej wolałaby by ciąża była spokojna i skończyła sie szcześliwym rozwiązaniem a nie była pełna przygód....potem można robic wszystko...

co do solariów...hmmm nie wiem ile jest "tych" nowej generacji... rozumiem, ze sprawdzasz za kazdym razem jak idziesz...zuzycie lamp....itd....sama mówisz że badania sa prowadzone...lubisz być królikiem doswiadczalnym?...twoja sprawa...ja osobiście wolę nie...lekarze chyba też wola zapobiegawczo zabronić...tak jak i ciepłych długich kapieli itd....

co do usg..robienie bez sensu tylko po to by dostać kolejne zdjęcie jest nieuzasadnione..co innego jak sa ku temu przesłanki....wtedy nawet co dwa dni się robi i tyle....

Nikt nie karze się nikomu zamknac w domu na 9 mies., ja wyjazdy popieram ale w inne miejsca... i tyle....
 
Do góry