reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2009

margarytko ja mam to samo. Według miesiączki to już końcówka ósmego tygodnia, a według USG końcówka szóstego. Póki co, pozostaję przy swoim 8, bo już się tak zadomowiłam w czerwcóweczkach, że mi szkoda zmieniać :-)
 
reklama
nanya pisze:
martusia_78, na 5 czerwca masz? Jeśli tak, to coś suwaczki nam się nie zgadzają o 1 dzień ;-), ale cieszę się bardzo, że będę miała z kim odliczać dni do...
Nanya tak mam termin na 5 czerwca :tak:
Bedziemy razem odliczaly dni ;-)
Za pierwszym razem coria pospieszyla sie o 2 tygodnie, ciekawe jak tym razem bedzie ;-)

U ciebie jak bylo :confused: Synus sie spieszyl czy czekal do ostatniej chwilii :confused:

nanya pisze:
Ja nie czuję żadnych ruchów. Próbowałam wczoraj zastosować wasze porady: leżałam na płasko, z pełnym pęcherzem i się uciskałam - NIC!
Nic sie nie martw napewno poczujesz jak najmniej bedziesz sie tego spodziewala :tak:
ak ja wyczekuje i naslu****e to nic sie nie dzieje, a jak o tym nie mysle to czuje :tak:i to niekiedy kilka razy z rzedu :-)

Meva pisze:
Śnieg pada za oknem!
Ale fajnie :tak:Lubie snieg ale jak tak jest 0 stopnii wszedzie bialy puch :tak::-)
U nas juz byl w tym roku a teraz sie nie zapowiada na kolejne opady. Zielona wyspa w koncu ;-)Licze, ze w styczniu bedzie snieg jak pojedziemy w odwiedziny do dziadkow.

Pixella77 bede czekac ;-)
Ja jutro mam zamiar wyciagnac meza na zakupy i ogladanie ciazowych laszkow :tak::-)

Anulaws trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze.
I zeby bole szybko minely.

[quote=""Weronika1984]Hej dziewczyny ja też mam termin na 5 czerwca. [/quote]
Fajnie nie bedziemy same :tak:;-)

irka252 duzo zdroweczka :tak:
Mialam szkarlatyne jako dziecko i niestety nic nie wiem czy zagraza ciazy. Zapytaj lekarza moze cos podpowie :sorry2:

Dziama wspolczuje bardzo tej niepewnosci :-(
wydaje mmi sie ejdnak, ze wyliczenia moga sie mylic. Lekarze termin porodu wyliczaja standardowo od pierwszego dnia ostatiej miesiaczki, ale tak jak mowisz moglas zajsc w ciaze pozniej. Wydaje mi sie ze taka duza roznica jest mozliwa. Narazie sie nie stresuj. Mysl tylko pozytywnie. Kolejne badanie bedzie napewno dokladniejsze.

Beata1980 wspolczuje nieprzespanej nocki.
Smarujesz malej dziaselka zelem :confused: Fajnie znieczula i obie byscie sie wyspaly ;-)

Pozytalam i ide spac ;-)
Kolorowych snow :tak:
 
Masz racje Martusia ,licza od pierwszego dnia ostatniej@ ostatnio jakas roztargniona jestem...
Na moja mala za bardzo ten zel nie dziala jedyne co to takie kropelki homopatyczne Camillia a wczoraj mi ich zabraklo teraz chyba zrobie zapas....
 
U ciebie jak bylo :confused: Synus sie spieszyl czy czekal do ostatniej chwilii :confused:
Termin miałam na 23 grudnia i jeszcze jak byłam na wizycie 15 grudnia (to był piątek), to moja gin mi mówiła, że wszystko twarde, pozamykane i że raczej nie urodzę przed Świętami, być może nawet uda mi się doczekać do Nowego Roku. W nocy, z niedzieli na poniedziałek zaczęły się skurcze, a urodziłam po południu, 18 grudnia :-) - 5 dni przed wyznaczonym terminem.

beata1980, super cię poznać! Jak mogłaś wyjechać z naszego przepięknego miasteczka? :-D hehehehe... Do jakiego lekarza chodziłaś? Moją pierwszą ciążę, jak i tą prowadzi doktor Iwaszko. Odwiedzasz czasem rodzinne strony? Całuski!

margarytka, moja znajoma miała ponad 2 tygodnie różnicy w terminach wg OM, a wg USG. Ona miała bardzo długie cykle, czasami nawet po 45 dni i automatycznie jajeczkowanie jej się przesuwało, a lekarze liczą wg standardu 28 dni - przynajmniej większość. Urodziła pośrodku, między terminami, zdrową dziewczynkę. Ja bym poszła na to USG w 12 tygodniu wg terminu USG, no ale może lepiej zadzwoń do lekarza i się dopytaj.


dziama, myśl pozytywnie. Bardzo dużo zależy od sprzętu, super więc, że będziesz miała teraz robione USG na lepszym. Teraz na pewno zobaczysz już swoją fasolkę. Tak, jak pisała Kluseczka - zapłodnienie mogło nastąpić później i dlatego nie widać jeszcze zarodka.


U mnie bialutko. Całą noc padał śnieg. Do tego pogoda znakomita - słoneczko, -3 st. (zdrowy mrozik), chyba pójdę dzisiaj z młodym na pierwsze sanki tej zimy :-)
Jestem trochę "podniecona", bo w poniedziałek mam wizytę kontrolną i zobaczę mojego szkraba. Prawie nie mam już mdłości, nie czuję też ruchów, więc USG to mój jedyny łącznik z maluchem. Już się nie mogę doczekać.

Pozdrawiam wszystkie mamusie w ten piekny poranek!
 
Ja miałam w pierwszej ciąży taki detektor (pożyczony od znajomej). Nie mam pojęcia jakiej był firmy, ale miał taką opcję, że można było tam wkładać płytki cd i przez brzuch puszczać dziecku muzykę. Oczywiście oprócz tego można było słuchać tętna dziecka, aczkolwiek ja chyba nie umiałam zbyt dobrze się posługiwać tym urządzeniem, rzadko coś słyszałam i tylko niepotrzebnie się denerwowałam.
W tej ciąży nie zamierzam używać takiego urządzenia.
 
martusia78 czy pan doktor zerknał na płes? czy to przypadkiem nie facecika masz w brzuszku?????bo cos mi sie tak zdaje....
 
Dzien dobry dziewczyny!!!

U nas tez zimka sie zrobilo dzisiaj -10 jakos tak szybko przyszla ...,nie to ze nie lubie zimy ale zawsze latem i na dluzszy spacer mozna wyjsc i nad jeziorko podjechac,a tutaj czasami jezeli sa wiatry od polnocy to nigdzie nie da rady sie wyjsc,takzimno ale sa i piekne dni...

Nanya ja przez te 3.m. jak bylam w Polsce to chodzilam do Borynskiego ,
,Moje znajome chodza do dr.Iwaszko i bardzo ja chwala,sama wtedy chcialam sie do niej zapisac ale wlasnie miala wolne a mnie zalezalo na czasie bo na nastepny dzien mielismy znow jechac do rodziny meza a on pochodzi z Rzeszowa. .
Ja mam duzo rodziny w Zakopanym wiec tak jezdzimy,w tym roku tez mielismy zamiar jechac,no ale nie wiem czy brzusio pozwoli ale chyba pojedziemy bo pozniej z dwojka malenstw bedzie ciezko...Moj maz nie moze zostac w Polsce dluzej niz 2 tyg wiec musialabym sama wracac z dziecmi...:happy:

Dziama trzymam kciuki za Ciebie i Ma lenstwo musi byc dobrze;-)

agatka007 udanych zakupow:-D

martusia_ 78 sliczne to twoje malenstwo az sie zwruszylam a ja z nerwow na ostatnim usg zapomnialam poprosic o zdjecie ale bede miala za niecale 2.m, drugie to juz musze je miec bo nie przezyje...:happy:

Ja bede dzisiaj troche odpoczywac bo wczoraj caly wieczor bolal mnie bardzo kregoslup az sie wystraszylam ale brzuszek byl spokojny to mnie troszke pocieszylo jutro maz w domciu to troszke spruboje poleniuchowac...

kalina_malina mnie tez powiedzieli jak bylam w 10 tyg.ze jeszcze za wiele nie widac ,tylko tyle ze to normalna 10 tyg.ciaza,poszlam do kliniki sama bo chcialam wiedziec czy wszystko w porzadku,a moj lekarz mi sie pozniej pytal dlaczego tak wczesnie poszlam....

Zycze wam wszystkim milego odpoczynku.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć Dziewczyny!
U mnie wiek ciąży wyliczony z OM różnił się od tego z USG o 2 dni. Zapytałam gin, którą datę brać po uwagę, a ona odpowiedziała, że zwykle bierze się z OM, ponieważ przy USG trzeba brać również pod uwagę błędy - dzidzia mierzona jest od łebka do pupki (czyli bez nóżek), a punkty do pomiaru wyznaczane są przez lekarza kliknięciem. Wiadomo - można kliknąć ciut w jedną czy w drugą stronę.
Myślę, że ta argumentacja ma sens na początku ciąży, kiedy dzidzia jest malusia. Chociaż z drugiej strony, nawet przy 28-dniowych cyklach, u różnych kobiet może dojść do zapłodnienia i zagnieżdżenia dzidzi w terminach różnych niemal o tydzień.
Co do terminu wykonania USG, to ja bym raczej robiła później - moja gin, zlecając mi to USG, które robi się w 12-13 tygodniu, powiedziała "nie wcześniej niż tego i tego dnia, bo to nie ma sensu".
 
Do góry