reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Hmm ja mam plastikową gondolę a wszystkie dzieci letnie [emoji848] tylko ja w ciepłe dni jeździłam z zupełnie odchyloną budką, i do tego parasolką robiącą cień, żeby było przewiewnie. I wydaje mi się że było ok.
Mój wózek akurat jest jasny, może dzięki temu mniej przyciąga słońce, i też jakoś lżej wygląda, a taki ciemny wózek faktycznie jakoś robi wrażenie że może być w nim gorąco ;) przy jasnym to wrażenie jest inne ale oczywiście to tylko takie złudzenie;)
To Ty zacienialas, ja w zeszłym roku widziałam taka gwiazdę, że szok.. idzie łaska z wózkiem, Żar się leję z nieba, że ledwo można wytrzymać, a ona w tym wózku ma odchylona budkę, a tam co? Niemowlak na brzuszku, gola lysa główka prosto w słońcu.. żadnej parasolki, nic!
 
reklama
A od jakiego wieku dzieci zaczynają jeździć w spacerówkach?Lato trwa tylko 3 miesiące a w Polsce nie są one aż tak gorące żeby dziecko mogło się przegrzać.I na słońcu przecież też nie będę zostawiać wózka.
 
To Ty zacienialas, ja w zeszłym roku widziałam taka gwiazdę, że szok.. idzie łaska z wózkiem, Żar się leję z nieba, że ledwo można wytrzymać, a ona w tym wózku ma odchylona budkę, a tam co? Niemowlak na brzuszku, gola lysa główka prosto w słońcu.. żadnej parasolki, nic!
Ojejku no to nieciekawie.No parasolka to podstawa A najlepiej nie wychodzić o takich godzinach 12- 15 tylko jak już to raniutko albo wieczorem.Aha,no i oczywiście krem z filtrem 50 obowiązkowo.
 
Ostatnia edycja:
Mam nieco starsze dzieci (syn za tydzień kończy 4 i córka 5 lat). Syn jest mega uparty. Sporo krzyczy (miał i miewa problemy ze słuchem, ale krzyczy również, jak wszystko jest ok 😅). Muszę sporo odpoczywać przez przepuklinę bardzo dużą. Sporo tłumaczyłam, trochę pokrzyczał ale jet ok. Ze statecznych zabaw gramy na rozłożonej kanapie w chińczyka, dobble, bawimy się autami na kanapie (najczęściej moje nogi robią tunele itp).
Muszę przyznać, że moim wybawieniem jest moja córka 😁😁 na codzień chodzą do Przedszkola, ale od początku Roku Hubert był w Przedszkolu 6 dni...
Ojej czemu tylko 6 dni? I od początku roku w sensie szkolnego czyli licząc od września czy od początku roku 2022 czyli od stycznia?:)
 
To Ty zacienialas, ja w zeszłym roku widziałam taka gwiazdę, że szok.. idzie łaska z wózkiem, Żar się leję z nieba, że ledwo można wytrzymać, a ona w tym wózku ma odchylona budkę, a tam co? Niemowlak na brzuszku, gola lysa główka prosto w słońcu.. żadnej parasolki, nic!
Widziałam identyczną sytuację tylko wózek pchała dumna babcia a nie mama :p pamiętam że pomyślałam sobie wtedy że jakby mama tego dziecka to zobaczyła by się wściekła :p 🙆🏻

No mi tą parasolkę podpowiedziała pediatra żeby stosować jak zobaczyła że jeżdżę z dzieckiem w kapelusiku i z zakrytą budą 🙈 powiedziała że tym sposobem to się wózek tylko wietrzy a nie dziecko 🤣 i kazała zdjąć czapeczkę, odkryć budę i robić cień z parasolki. Fajną ta pediatrę miałam, niestety niedawno przeszła na emeryturę. I właśnie, niby starsza a myślenie miała nowoczesne. Nie jak starej daty lekarze.
 
A od jakiego wieku dzieci zaczynają jeździć w spacerówkach?Lato trwa tylko 3 miesiące a w Polsce nie są one aż tak gorące żeby dziecko mogło się przegrzać.I na słońcu przecież też nie będę zostawiać wózka.
Spacerówka gdzieś od około 6 miesiąca. Zależy też od dziecka bo niektóre takie ciekawskie są że aż się prosi żeby je przesadzić do spacerówki żeby więcej widziały. Inne na spacerach wola uciąć sobie drzemkę i w takich sytuacjach jednak gondola wygodniejsza :)
 
Spacerówka gdzieś od około 6 miesiąca. Zależy też od dziecka bo niektóre takie ciekawskie są że aż się prosi żeby je przesadzić do spacerówki żeby więcej widziały. Inne na spacerach wola uciąć sobie drzemkę i w takich sytuacjach jednak gondola wygodniejsza :)
Moje np. na bank wcześniej będzie musiało zmienić gondolę na spacerówkę, jeśli ma zamiar urodzić się "wysokie".
 
Moje np. na bank wcześniej będzie musiało zmienić gondolę na spacerówkę, jeśli ma zamiar urodzić się "wysokie".
A moje dzieci akurat drobne, i zawsze nawet dłużej woziłam w gondoli, chyba tak do 7 miesiąca z tego co pamiętam :)
Ale moje też się nie garnęły do siadania za specjalnie :p
 
A moje dzieci akurat drobne, i zawsze nawet dłużej woziłam w gondoli, chyba tak do 7 miesiąca z tego co pamiętam :)
Ale moje też się nie garnęły do siadania za specjalnie :p
No u mnie przerażają te długie nóżki, o których ciągle mówi lekarz 😂 Ja nawet nie kupuję ciuszkow mniejszych niż 62.
 
reklama
Moja w gondoli jeździła 9miesiecy... Lipcowa a przeszliśmy na spacerówkę wiosną, za to szybko musiałam przestawić na przodem do świata, bo potrafiła mi w tej spacerówce wstawać, trzymać się budki i za nic nie chciała usiąść 🤣🤪
Tak więc na środku miasta przedstawiałam spacerówkę - pewnie wyglądało to dość śmiesznie :p
 
Do góry