reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Hej dziewczyny mam pytanie do was odnośnie skracanie się szyjki (2.9mm) jestem obecnie w 24 tc lekarz przypisał mi luteinę do pochwową i kazał odpoczywać nie ukrywam że z tym odpoczynkiem to jest różnie bo mam 3 letniego synka w domu który jest bardzo aktywny i jak tylko się położę to strasznie krzyczy i robi wszystko żebym tylko nie położyła się. Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Z dnia na dzień obawy są coraz większe 😭😭 Pozdrawiam.
 
reklama
Ja słyszałam,że na brzuchu raczej się nie powinno spać dlatego oduczyłam się tego od razu.zauważyłam ,że mały nie lubi kiedy leżę na plecach bo się bardzo wierci i szuka wygodnej pozycji.Staram się raz na jednym raz na drugim boku Ale w nocy bolą mnie przez to biodra i muszę sobie jakoś radzić.Oczywiście na plecach też leżę bo uwielbiam podglądać jak niunio sobie kica po brzuszku,który teeż już jest sporych rozmiarów 😍❤zauważyłam też,że bardzo lubi jak mu się puszcza muzykę bo wtedy widać jego ruchy jakby sobie tańczył 😅😁
Możesz spać na brzuchu tak długo, jak to dla ciebie wygodne. Ja śpię nadal - może nie plackiem, ale w takich skośnych, bocznych, na brzuchu.
 
Hej dziewczyny mam pytanie do was odnośnie skracanie się szyjki (2.9mm) jestem obecnie w 24 tc lekarz przypisał mi luteinę do pochwową i kazał odpoczywać nie ukrywam że z tym odpoczynkiem to jest różnie bo mam 3 letniego synka w domu który jest bardzo aktywny i jak tylko się położę to strasznie krzyczy i robi wszystko żebym tylko nie położyła się. Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Z dnia na dzień obawy są coraz większe 😭😭 Pozdrawiam.
Zdaje sobie sprawę że ciężko jest odpocząć przy dziecku bo sama mam synka który skończy w maju 2 latka choć uwazam że i tak jest grzeczny. Musisz odpoczywać to jest podstawa. Ja w pierwszej ciąży przez to wylądowałam w szpitalu. Lekarz mi kazał leżeć z nogami w górze podobno przy skracaniu szyjki tak trzeba
 
Hej dziewczyny mam pytanie do was odnośnie skracanie się szyjki (2.9mm) jestem obecnie w 24 tc lekarz przypisał mi luteinę do pochwową i kazał odpoczywać nie ukrywam że z tym odpoczynkiem to jest różnie bo mam 3 letniego synka w domu który jest bardzo aktywny i jak tylko się położę to strasznie krzyczy i robi wszystko żebym tylko nie położyła się. Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Z dnia na dzień obawy są coraz większe 😭😭 Pozdrawiam.
Jeżeli skraca Ci się szyjka to nie ma żartów, musisz zrobić wszystko by poleżeć. Synek nie chodzi do przedszkola? A mąż nie może przejąć częściowo opieki? Lub jakaś babcia do pomocy?
Jak Ci się szyjka za bardzo skróci to Cię skierują do szpitala i będziesz tam leżeć długie tygodnie... I ktoś i tak będzie musiał opiekę nad synkiem przejąć...
3 latek to już duże dziecko, też możesz od niego już więcej wymagać moim zdaniem. Poza tym wydaje mi się że jakbyś skierowała jego uwagę na jakieś spokojne aktywności gdzie mogłabyś no może nie leżeć ale siedzieć w wygodnej pozycji to może też by było ok? Jakieś książeczki, puzzle, wyklejanki itp. Zamiast wyścigów samochodowych 🤣
Jak mu od czasu do czasu puścisz bajkę to tez przecież nic się nie stanie. A zawsze z pół godzinki masz na odpoczynek.
 
A jakie aktywności i zabawy najbardziej lubi Twój synek? Nie chce żebyś leżała bo...? Jakie ma dla Ciebie inne zajęcia? :p
No i wiesz nie daj mi się manipulować ;) krzyczy bo się położyłas? Trudno, niech krzyczy. Pokrzyczy raz, drugi, trzeci , dziesiąty aż w końcu zrozumie, że to nic nie da. Aczkolwiek no oczywiście nie można zignorować potrzeb małego dziecka, ale wytłumacz mu że ale się czujesz i nie wszystko możesz teraz robić. I ze próbujesz zabawę tak albo taką albo taką... A jak nie to niech się bawi sam 🤔
Mój synek ma 2,5 roku i rozumie takie rzeczy 🤔
Np jak w nerwach coś narozrabia np coś zrzuci ze stołu to mu każę to posprzątać jak się uspokoi,.zwykle nie chce tego zrobić ale zaraz przychodzi z jakąś prośbą do mnie i mówię że najpierw ma to posprzątać i dopiero ode mnie dostanie czego chce. Jest bunt, płacz i zły, rzucanie się na podłogę itp ale w końcu zrobi i z uśmiechem na ustach przychodzi po swoje co tam ode mnie chciał. Także da się nawet przy uparciuszku, tylko trzeba zacisnąć zęby 🤣
 
Sama mam Juname ale space. Ten mi się też podobał ale uważam, że plastikowa gondola na lato dla maluszka to tak średnio. Szukałam z materiału, żeby było przewiewnie.
Hmm ja mam plastikową gondolę a wszystkie dzieci letnie 🤔 tylko ja w ciepłe dni jeździłam z zupełnie odchyloną budką, i do tego parasolką robiącą cień, żeby było przewiewnie. I wydaje mi się że było ok.
Mój wózek akurat jest jasny, może dzięki temu mniej przyciąga słońce, i też jakoś lżej wygląda, a taki ciemny wózek faktycznie jakoś robi wrażenie że może być w nim gorąco ;) przy jasnym to wrażenie jest inne ale oczywiście to tylko takie złudzenie;)
 
Hmm ja mam plastikową gondolę a wszystkie dzieci letnie [emoji848] tylko ja w ciepłe dni jeździłam z zupełnie odchyloną budką, i do tego parasolką robiącą cień, żeby było przewiewnie. I wydaje mi się że było ok.
Mój wózek akurat jest jasny, może dzięki temu mniej przyciąga słońce, i też jakoś lżej wygląda, a taki ciemny wózek faktycznie jakoś robi wrażenie że może być w nim gorąco ;) przy jasnym to wrażenie jest inne ale oczywiście to tylko takie złudzenie;)
Każdy wybiera co mu się podoba i uważa za słuszne [emoji39]
 
Hej dziewczyny mam pytanie do was odnośnie skracanie się szyjki (2.9mm) jestem obecnie w 24 tc lekarz przypisał mi luteinę do pochwową i kazał odpoczywać nie ukrywam że z tym odpoczynkiem to jest różnie bo mam 3 letniego synka w domu który jest bardzo aktywny i jak tylko się położę to strasznie krzyczy i robi wszystko żebym tylko nie położyła się. Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Z dnia na dzień obawy są coraz większe 😭😭 Pozdrawiam.
Mam nieco starsze dzieci (syn za tydzień kończy 4 i córka 5 lat). Syn jest mega uparty. Sporo krzyczy (miał i miewa problemy ze słuchem, ale krzyczy również, jak wszystko jest ok 😅). Muszę sporo odpoczywać przez przepuklinę bardzo dużą. Sporo tłumaczyłam, trochę pokrzyczał ale jet ok. Ze statecznych zabaw gramy na rozłożonej kanapie w chińczyka, dobble, bawimy się autami na kanapie (najczęściej moje nogi robią tunele itp).
Muszę przyznać, że moim wybawieniem jest moja córka 😁😁 na codzień chodzą do Przedszkola, ale od początku Roku Hubert był w Przedszkolu 6 dni...
 
Hej dziewczyny mam pytanie do was odnośnie skracanie się szyjki (2.9mm) jestem obecnie w 24 tc lekarz przypisał mi luteinę do pochwową i kazał odpoczywać nie ukrywam że z tym odpoczynkiem to jest różnie bo mam 3 letniego synka w domu który jest bardzo aktywny i jak tylko się położę to strasznie krzyczy i robi wszystko żebym tylko nie położyła się. Może któraś z Was ma podobny problem do mojego? Z dnia na dzień obawy są coraz większe 😭😭 Pozdrawiam.
I zainwestowałam w trampolinę domową - taką z uchwytem, jak na fitnessie. Synek potrafi się nieźle zmęczyć 😁
 
reklama
Znalazłam śliczny wózeczek. Co sądzicie? Widziałam go na żywo świetny efekt o wiele lepszy niż na zdjęciu 😊
https://allegro.pl/oferta/nowosc-junama-s-line-v2-02-wozek-dzieciecy-4w1-11447316624
Fajny wózek pod względem parametrów, jego funkcji i wszystkich dodatków :)
Ma moim zdaniem ładny kształt, wizualnie poza tym może akurat nie w moim typie i ja bym takiego nie wybrała, ale to kwestia gustu a każdy ma inny więc jeśli Ci się podoba to ja bym brala na Twoim miejscu:)
 
Do góry