reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

To ja dołączę do klubu wyczuwajacych ruchy... Wczoraj jedno z moich jakąś wściekliznę miało i przez dobre pół godz. Fikało koziołki, drugie za to spokojne zero ruchu aż się można zacząć martwić. Przed wczoraj oba dokazywały... Trochę wcześnie jak dla mnie bo to dopiero 11tc ale jestem przekonana że to to bo jest mniej więcej w tym samym miejscu już któryś dzień z rzędu. Takie bardziej łaskotanie.
Dziewczyny ale wy tu produkcję macie nie idzie za wami nadążyć. Też się zastanawiam nad tym dekoderem tentna ale...sama nie wiem.
 
reklama
A jeśli chodzi o rozmowy z dziećmi to myślę że jak pytają to trzeba odpowiedzieć zgodnie z prawdą, niekoniecznie obrazowo. Zależy od wieku dziecka.Moja od początku wiedziała że dzieci są z brzuszka i na ile była ciekawa na tyle jej ciekawość zaspokajalismy o szczegóły... Bez dokładnych opisów jak tam wchodzą i jak stamtąd wychodzą.
 
Ale wam zazdroszczę. Ja pewnie prędko ruchów nie poczuje. Pierwsza ciaza i na dodatek nadwaga wiec nie mam co marzyc. A z tym detektorem to sama się zastanawiam zwłaszcza ze 9 grudnia obchodze 30 te urodzinki wiec może męża wyblagam.

Ja dzisiaj spalam jak dziecko. Coprawda u siostry na dmuchanym materacu ale taki mega wygodny ze szok!

m3sxrjjgxhzwu0vd.png
 
Moim zdanie stopień poinformowania , powinnie być zgodny z wiekiem i stopniem ciekawości. Załómy dzieci 8-10 letnie są dociekliwe, same mogą znaleźć informacje na ten temat np. W TV jest milion programów o porodach ( sama w pierwszej ciąży ogładałam porodówkę na TLC) . Nie oszukujmy się , ale 4-5 latki nie są tak dociekliwe. Nie wiem więc po co ich tak obszernie informować.

f2w3skjoapwrgv7j.png
 
To ja dołączę do klubu wyczuwajacych ruchy... Wczoraj jedno z moich jakąś wściekliznę miało i przez dobre pół godz. Fikało koziołki, drugie za to spokojne zero ruchu aż się można zacząć martwić. Przed wczoraj oba dokazywały... Trochę wcześnie jak dla mnie bo to dopiero 11tc ale jestem przekonana że to to bo jest mniej więcej w tym samym miejscu już któryś dzień z rzędu. Takie bardziej łaskotanie.
Dziewczyny ale wy tu produkcję macie nie idzie za wami nadążyć. Też się zastanawiam nad tym dekoderem tentna ale...sama nie wiem.
[emoji7] chcialabym czuc ruchy jak moje dziecię fika koziołki :-) bylabym chyba spokojniejsza ;-)

m3sx9jcg8o411yy9.png
 
reklama
Dobry wieczor Dziewczynki...ach to byl bardzo intensywny tydzień. Miałam bardzo mało czasu dla Was. Postaram sie nadeobic wszystko. A teraz musze wam sie pochwalic...CZUJE RUCHY DZIDZI!!!! Zdarzylo mi sie to kilka dni temu i czułam, ze to TO ale dzis... Bylam u koleżanki..zjadlam truskawki z kompotu a w brzuchu...zaczelo sie ruszac...poplakalam sie znów. I kolezanka dotknela brzucha i tez czula. I to przez pol godziny tak sie wierciło... Strasznie wcześnie....

Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
Gratuluję :) przynajmniej nie jestem sama! Teraz co chwila któraś sie będzie chwaliła ruchami. Coraz bliżej... :)
Dziś w pracy rozmawiałam z niespełna 5 latnią dziewczynką, która mówiła ,że mama ma dzidzie w brzuszku, zafascynowana opowiadała o tym dziecku a na koniec , że jeszcze trochę zejdzie się zanim dziecko wyleci przez ci.pkę ....[emoji44][emoji44]
Nie wiem jak wy , ale ja uważam, że trochę się mama pośpieszyła z rozmową na ten temat.

f2w3skjoapwrgv7j.png
Moja 3,5 latka mówi, że dzidzia wyskoczy mi przez pępek jak na dworzu będzie ciepło i jak będzie basen na ogródku :)
To ja dołączę do klubu wyczuwajacych ruchy... Wczoraj jedno z moich jakąś wściekliznę miało i przez dobre pół godz. Fikało koziołki, drugie za to spokojne zero ruchu aż się można zacząć martwić. Przed wczoraj oba dokazywały... Trochę wcześnie jak dla mnie bo to dopiero 11tc ale jestem przekonana że to to bo jest mniej więcej w tym samym miejscu już któryś dzień z rzędu. Takie bardziej łaskotanie.
Dziewczyny ale wy tu produkcję macie nie idzie za wami nadążyć. Też się zastanawiam nad tym dekoderem tentna ale...sama nie wiem.
Gratuluję :) ja tez jeszcze często sie martwię bo te ruchy wiadomo, jakieś mocne super nie są i jak w ciągu dnia nie wyczuje to wieczorami maltretuje brzuch aż sie porusza i mogę iść spokojnie spać :D

 
Do góry