reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

reklama
Tak patrząc to nie powinniśmy nic jeść, pic a nawet oddychać bo wszytko niezdrowe.

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017

To prawda. Nie da się uniknąć chemii w tych czasach niestety, ale można minimalizować :)
Jak ktoś nie ma działki czy ogródka to trudno, ale jak jest to warto na prawdę swoje uprawiać.




7u223e3kwboc3bjp.png
 
Mojej kolezanli corka jadla pierniki z cynamonem i imbirem i czekolada jak miala pol roku - bo jej smakowaly ;) a w wieku 8 msc jadla ...steki dobrze wysmazone ;) ciumkala mieso :p

p19u9jcg81ehxczt.png

Dobrze wysmażone? Powinna takie lekko, fajnie by sie ciumkało [emoji23][emoji23][emoji23]

Ja tam z tych ci długo na cycu dzieci trzymają- starszy po 6mcu, młodszy miał 7 mcy jak zaczęłam rozszerzać, ale miał skazę białkową, brzydką skore i musiałam czekać aż wszystkie zmiany zejdą, zeby wiedzieć czy któryś z nowych produktów uczula.
Prawda jest taka ze ile mam i ilu lekarzy to tyle opinii jeśli chodzi o rozszerzanie. Młodszy na początku baaaaardzo dużo przybierał na wadze (dużo powyżej normy) a pózniej jak miał 4mce to mocno przystopował i jak spadł z 98 centyla na 75 to neonatolog powiedziała że pewnie mam mało mleka i musze wprowadzić marchewkę [emoji52] mleka miałam dużo, dziecko zainteresowało sue światem i mniej jadło. Marchewkę do dostał po 7mcu ani go nie zagłodziła ani nie miał niedoborów (przy wypisie ze szpitala miał anemię wiec co miesiąc kontrolowaliśmy krew).


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny wlasnie wyszlam od lekarza i wszystko ok oprocz tego ze szyjka jest prosta a powinna byc skrecona :( jest zamknieta ale oczywiscie mam sie oszczedzac a ja ostatnio przeginalam z aktywnoscia. Ktoras miala prosta szyjke?? Zaczynam lekko swirowac..

 
Nie mówiąc juz o wodach gruntowych zawartych w glebie, na które nie mamy wpływu.

Ja staram się zdroworozsądkowo. Na początku pierwsze produkty ze słoiczków , bo szkoda gotować na 2 łyżeczki a mrozić nie lubię. Po pół roku jak wiadomo co dziecko lubi bardziej w większych ilościach, to najczęściej albo robiłam dla niego albo robiłam dla siebie i dziecka.


oar8pg4n1kii9v0d.png

O! Wykorzystuje że sie odezwalas!
Polecałeś koszule do karmienia, zrobiłam sobie screena i chciałam kupić ale możesz coś powiedzieć o rozmiarze? Kupić taki sam jak nosze na codzień (M) czy większa? Jak z długością bo jestem dość wysoka?
Zarzuciłam Cie pytaniami [emoji12]
A jak tam relax w spa? W jakim składzie pojechaliście?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja córce diete zaczęłam rozszerzać od 5 miesiąca. Na początku byly słoiczki .gotować średnio sie opłacało dla paru łyżeczek jedzonka jakie jadła na początku córka. Później juz gotowalam sama ,ale słoiczki też dawalam jak gotować mi sie nie chciało.

5djylbetecfse5n6.png
 
Warzywa słoiczkowe rosną w tej samej ziemi i tą samą wodą są podlewane. Ja owszczem będę dawała też słoiczki jeśli będę miała potrzebę. Nie mam nic przeciwko. Taniej jednak będzie mi na początku ugotować to co mam na stanie tym bardziej , że będzie to łyżeczka lub dwie. A dzieci w różnym wieku siadają np. Mając 9 miesiący i też jedzą stałe jedzenie przed tym zanim zaczną siedzieć. Argumenty z układem pokarmowym mnie zupełnie nie przekonują widząc , że moje pierwsze dziecko zaczęło lepiej funkcjonować po podaniu stałego pokarmu. A tak napradę każde dziecko jest inne i nie fiksujcie się już , bo każdy zrobi i tak to co uważa za słuszne.

f2w3rjjgwqepia0h.png
 
reklama
O! Wykorzystuje że sie odezwalas!
Polecałeś koszule do karmienia, zrobiłam sobie screena i chciałam kupić ale możesz coś powiedzieć o rozmiarze? Kupić taki sam jak nosze na codzień (M) czy większa? Jak z długością bo jestem dość wysoka?
Zarzuciłam Cie pytaniami [emoji12]
A jak tam relax w spa? W jakim składzie pojechaliście?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja zamawiałam rozmiar S/M. Na codzień noszę S. Mam 163 wzrostu i 55 kg. Na koniec ciąży ważyłam 68 i
Koszula była na styk. Długość na końcówce mocno się uniosła przez brzuch i była ciut krótsza niż do połowy uda. Jeśli jesteś wyższa moze warto wziąć tą dłuższą.

A na wyjeździe jestem tylko z mężem i synkiem. Basen jest na pierwszym miejscu - synek pierwszy raz korzystał i zachwycony. Do tej pory naturalnych zbiorników unikał jak ognia. Ja trochę relaksuje się w spa:mani,pedi,maseczki- bez większych szaleństw. No i nie wiem czy przez ilość jedzenia, ale czuję się zdecydowanie ciążowo już.
No i kostium lepie na mnie leży w wersji bluzka niż kostium, bo mam wraznienie ze mimo rozmiaru L juz trochę uciska.

c155dcd6f60efe25e4321a451625f551.jpg


oar8pg4n1kii9v0d.png
 
Do góry