reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Jak chciałam zajść w ciążę to badalam się sama podczas cykli, więc wiedziałam jaka kiedy jest szyjka .
Oczywiście nie zastąpi to lekarskiego badania.

Judzia, zgadzam się z Tobą i liczę na to że lekarz wie co robi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej dziewczyny , u nas nie bada się kobiet ręcznie , długość szyjki i rozwarcie jest sprawdzane przez usg . Ja miałam mierzoną w 12 tyg , u mnie była ok długa i zamknięta . U nas wychodzą z założenia że jeśli kobieta nie ma zagrożonej ciąży , nie ma problemów i nie uskarża się na bóle a z usg wychodzi wszystko w normie to po co tam zaglądać ?
 
My możemy sobie nie wyobrażać, że jakieś badanie jest / nie jest wykonywane. Lekarze wiedzą co robią, wiedzą jaki mają sprzęt, na ile badanie USG daje wiarygodne wyniki, mają swoje przyzwyczajenia. Nie wierzę, że lekarz, który ma 20-,30-,40- letnią praktykę przestaje badać na fotelu od tak. Pewne tendencje w medycynie też ulegają zmianie. nigdy nie wchodzę w kompetencje specjalistów, bo sama nie lubię, gdy ktoś kto nie ma pojęcia o mojej pracy to robi.

Ja niestety mam inne doświadczenia i nie traktuje lekarzy jak bogów i nie ufam bezgranicznie. Zdarza się, że dobry specjalista staje się opieszały, a też sporo jest "specjalistów", którzy nie wiadomo po co zostali lekarzami... dla mnie jest niedopuszczalne nie badanie kobiety w ciąży.

Każdy ma swoje zdanie, ale jednak w sytuacji gdy chodzi o zdrowie lub życie to jednak nie warto uznawać zawsze, że skoro lekarz to na pewno wie co robi. Są różni ludzie niestety


7u223e3kwboc3bjp.png
 
Dziewczynki a powiedzcie mi, czy to badanie dł szyjki macicy na połówkowym robi się dopochwowo czy przez brzuch?
U mnie zawsze na wizycie jest "samolot", bo cały czas walczę z infekcjami. Dodatkowo mam masaże na kręgosłup i ortopeda dał zalecenie, aby sprawdzać stan szyjki, więc mój gin sprawdza ręcznie podczas badania.. Na szczęście mówi, że jest wszystko ok. Być może sprawdza też podczas usg, ale o tym mi już nie mówi :-)
 
My możemy sobie nie wyobrażać, że jakieś badanie jest / nie jest wykonywane. Lekarze wiedzą co robią, wiedzą jaki mają sprzęt, na ile badanie USG daje wiarygodne wyniki, mają swoje przyzwyczajenia. Nie wierzę, że lekarz, który ma 20-,30-,40- letnią praktykę przestaje badać na fotelu od tak. Pewne tendencje w medycynie też ulegają zmianie. nigdy nie wchodzę w kompetencje specjalistów, bo sama nie lubię, gdy ktoś kto nie ma pojęcia o mojej pracy to robi.

Zgadzam się z tobą tym bardziej ze od kiedy mamy dostęp do internetu każdy myśli ze jest mądrzejszy od lekarzy, i to nie chodzi tylko o szyjkę czy ginekologię ale o każda dziedzinę. To samo powiedział mój lekarz jak wspomniałam mu o tym ze ktoś ocenia wielkość mojego brzucha. Ja oczywiście kieruje się opiniami innych np na znanym lekarzu wybierając specjalistę ale skoro lekarz tule ciąż już prowadził, prowadzi przyjmuje w szpitalu to nie wierze ze nie wie co robi .


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ona sama w sobie by mogla taka byc gdyby nie to ze sie skraca ciagle..jak zejdzie nizej 3cm przed 25tyg to pesser lub szew mnie nie ominie



Dziekuje za odpowiedz. Jestem ciekawa czy moja ustanie w miejscu. Narazie mam tydzień poczekać do kolejnego mierzenia i wrócilam do luteiny. Teraz jeszcze nie straszą mnie szwami czy pesserem ale ja wolę wiedziec na co się w razie czegoś nastawiam.
 
Zgadzam się z tobą tym bardziej ze od kiedy mamy dostęp do internetu każdy myśli ze jest mądrzejszy od lekarzy

Mój lekarz na początku był gorszy niż internet... straszył mnie na każdej wizycie, że przez wysokie ciśnienie i kręgosłup wyląduję za chwilę w szpitalu. Aż mu powiedziałam: "panie doktorze, czy ja mam jakiekolwiek wpływ na to ciśnienie i kręgosłup".. a on że jeśli biorę leki i uważam na siebie to oczywiście nie, bo wszystko zależy już czynników niezależnych.. na to ja" "no właśnie, więc proszę mnie nie straszyć" :-) I już tak nie panikuje... czasem tylko pomarudzi, że ciągle pracuję (choć przeciwskazań nie mam, a nawet wskazania ze względu na zdrowie psychiczne :-p). Ale ten lekarz to "przyjaciel rodziny" i chyba ma świadomość, ze gdyby coś się stało to mój kuzyn - jego serdeczny przyjaciel urwałby mu.... noooo..:-)
 
Ja tez nie chce bronić oczywiście wszystkich lekarzy , ale nie możemy popadać w paranoje nakręcać się tutaj nawzajem bo to niczemu nie służy, każdy lekarz pracuje troszkę inaczej co nie znaczy ze gorzej. Ja to się pocieszam ze nasze matki czy babki właśnie nie miały żadnej kontroli a my jesteśmy zdrowi.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczynki a powiedzcie mi, czy to badanie dł szyjki macicy na połówkowym robi się dopochwowo czy przez brzuch?
U mnie zawsze na wizycie jest "samolot", bo cały czas walczę z infekcjami. Dodatkowo mam masaże na kręgosłup i ortopeda dał zalecenie, aby sprawdzać stan szyjki, więc mój gin sprawdza ręcznie podczas badania.. Na szczęście mówi, że jest wszystko ok. Być może sprawdza też podczas usg, ale o tym mi już nie mówi :-)
U mnie standardowo na samolot ale usg dopochwowo dokładnie dopiero określiła długość szyjki

 
Do góry