reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Ja to nawet nie slyszalam,ze mozna sobie kupic polozna .Ja nie rodzilam,ale wyobrazam sobie ,ze to bedzie taki bol i przezycie ,ze bedzie mi obojetnie kto mi miedzy nogi patrzy,przeciez te polozne maja to na co dzien,wiec wiedza co robic.Na poczatku chcialam w ogole sama rodzic ,ale po obejrzeniu wszystkich odcinkow o poloznych ,stwierdzilam ,ze nie bede mezowi zabierac tej chwili.Tylko zeby mnie nie rozpraszal ,bo dostanie w leb.
 
reklama
1485264684-aaaaaa.jpeg


Paczka przyszla [emoji4]

Do mnie też dziś przyszła :)

w57vxzkr0voyai9q.png
 
Przy pierwszym porodzie nie miałam wynajetej, a potem od dziewczyny na sali się dowiedziałam że ona miała ta sama co ja i miała ja wynajeta bo to najlepsza położna w szpitalu.
Teraz się właśnie zastanawiam czy nie wynająć

m3sxyx8dzur8ghzn.png
 
Ja rodzę na Żelaznej. Tam zawsze kolejki. Dodatkowo wybrałam taką, która wygrala w plebiscycie najlepszej położnej w 2008 roku o jest szefową Domu Narodzin. Wiec rezerwować trzeba szybko. Ja zrobiłam to w 12 tc.

Nie wiem jaka umowa u Was obowiązuje , ale na żelaznej jest tak, że jest do Twojej dyspozycji od 37 tc. Na telefon. Około 31 tc spotykasz się z nią, żeby omówić szczegółowy plan porodu.
W trakcie godziny "0" zanim dojedziesz do szpitala mówi Ci co masz robić. Jeśli uzna, ze to juz poród a nie jest na dyżurze przyjeżdża specjalnie do Ciebie i do końca, a nawet kilka godzin po jest z Tobą. Jeśli akurat ma dyżur jej zadaniem jest znalezienie zastępstwa na czas tego dyżuru tak, żeby byc tylko do Twojej dyspozycji.

Mi osobiście dało dużo poczucie komfortu jak jechałam juz z bólami partymi, że tam jest juz swoj człowiek, ktory na mnie czeka.


oar8pg4n1kii9v0d.png
Kurcze to muszę to z mezem obgadać...i zobaczyć jak to jest na karowej. Dzięki!

p19u9jcg81ehxczt.png
 
A ja dziś z mezem mam temat do obgadania - polozna przy porodzie. Do wynajęcia. W szpitalu w którym rodze to koszt 1400 zł. Zbieram opinie. Do tej pory same na tak... jakie macie zdanie na ten temat ? Któraś korzystała?

p19u9jcg81ehxczt.png
Ja chciałabym rodzić na Żelaznej i na pewno wynajmę taką położną. Co prawda kosztuje 2000 zł, ale uważam, że warto.
Nie chcę się w dniu porodu stresować tym, że nikt się za bardzo mną nie interesuje, nie zagląda zbyt często itd. Chcę zrobić wszystko, aby dziecko było pod możliwie jak najlepszą opieką i aby w razie komplikacji można było szybko zareagować.
 
Dla mnie to za duzy wydatek wiec ja bym sie na to nie pisala. Dlatego ide do szkoly rodzenia zeby poznac polozne z mojego szpitala
A ja się obawiam, że taka położna nawet nie będzie dokładnie pamiętała osób ze szkoły rodzenia, jeżeli szkoła jest za darmo.
Poza tym normalnie masz jedną położną na ileś kobiet i porodów. Jeżeli wykupisz położną dla siebie, jest tylko do Twojej dyspozycji :)
Dla mnie jedynym minusem jest cena takiej usługi.
No ale z drugiej strony czym jest ta kwota wobec uchronienia dzieciątka przed potencjalnymi komplikacjami?
 
A ja się obawiam, że taka położna nawet nie będzie dokładnie pamiętała osób ze szkoły rodzenia, jeżeli szkoła jest za darmo.
Poza tym normalnie masz jedną położną na ileś kobiet i porodów. Jeżeli wykupisz położną dla siebie, jest tylko do Twojej dyspozycji :)
Dla mnie jedynym minusem jest cena takiej usługi.
No ale z drugiej strony czym jest ta kwota wobec uchronienia dzieciątka przed potencjalnymi komplikacjami?
No właśnie... taka polozna w porę zareaguje... będzie że mną, bedzie mnie informowała... kurcze ale mam dylemat :(

p19u9jcg81ehxczt.png
 
reklama
No właśnie... taka polozna w porę zareaguje... będzie że mną, bedzie mnie informowała... kurcze ale mam dylemat :(

p19u9jcg81ehxczt.png
Gdyby chodziło tylko o mój komfort to bym nie zamawiała tej usługi. No ale tutaj chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dziecka. Chcę zrobić wszystko aby nie było komplikacji (np. w postaci niedotlenienia itp.).
Dodam, że nie jestem osobą, która ma kokosy na koncie. Te pieniądze będę musiała jakoś wygospodarować.
 
Do góry