reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Aktualizacja tabeli:
cc513d4922769eaa5fbf49de0a2f6343.jpg


Informacje uaktualniam na podstawie wątku Wizyty i badania... oraz wiadomości prywatnych.

Póki co idziemy zgodnie z demografią.
10 dziewczynek i 9 chłopców.


oar8pg4n1kii9v0d.png
Proszę o aktualizację ;-)
Usg CHŁOPIEC, tydzień 17+3 :-)

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny podpowiedzcie mi jak mam wyjaśnić swojej córce 5 lat jak wyjdzie z brzuszka dziecko....pustka w głowie :/ Nelka dopytuje i to.niemalże wszystko.chce wiedziec i nie ma opcji wymigania od pytania. Tylko ze musze tak wyjasnic zeby później nie miala jakiś wizi ze mame to boli i żeby nie przeżywała ze przyjście dziecka na swiat to dlamnie cos strasznego ...hyyyy no tak na rozum 5 latki :/ jak macie jakies fajne ksiazeczki dla dzieci w tym wieku to tez poprosze tytuły. :)

5djylbetecfse5n6.png
Może sprzedaj jej prawdę o cesarce, że doktor zrobi operacje i wyjmie dzidziusia. Ewentualnie opowiedz że dzidzia pływa w wodzie i pewnego dnia jak pójdziesz siusiu to wysiusiasz dzidzię razem z tą wodą... Siusianie nie kojarzy się z bólem a jest bliskie prawdy.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi jak mam wyjaśnić swojej córce 5 lat jak wyjdzie z brzuszka dziecko....pustka w głowie :/ Nelka dopytuje i to.niemalże wszystko.chce wiedziec i nie ma opcji wymigania od pytania. Tylko ze musze tak wyjasnic zeby później nie miala jakiś wizi ze mame to boli i żeby nie przeżywała ze przyjście dziecka na swiat to dlamnie cos strasznego ...hyyyy no tak na rozum 5 latki :/ jak macie jakies fajne ksiazeczki dla dzieci w tym wieku to tez poprosze tytuły. :)

5djylbetecfse5n6.png
ja musiałam tłumaczyć 4-latce w jaki sposób dzidziuś znalazł się w brzuszku. Nie dała się zbyć byle czym. Ciągle dopytywała ,,ale jak on tam wszedł?". Jeśli chodzi o uświadamianie dzieci, to warto mówić tyle na ile mogą zrozumieć. Jeśli mogę coś doradzić, to powiedz wprost którędy wychodzi dziecko. Nie ma sensu oszukiwać, że wychodzi, np. przez pępek :) choć też usłyszałam kiedyś od dziecka znajomych taką wersję.
 
Może sprzedaj jej prawdę o cesarce, że doktor zrobi operacje i wyjmie dzidziusia. Ewentualnie opowiedz że dzidzia pływa w wodzie i pewnego dnia jak pójdziesz siusiu to wysiusiasz dzidzię razem z tą wodą... Siusianie nie kojarzy się z bólem a jest bliskie prawdy.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
Wersja z cesarką też jest dobra. Może łatwiej będzie dziecku wyobrazić sobie jak to wygląda.
 
Nie chciałabym opowiadac jej jakiś głupot :D juz temat byl jak dzidzia znalazla sie w brzuszku itp tylko ze jakis niemam pomysły na ciąg dalszy haha bo za drastyczne pod styczne bedzie jak powiem ze wychodzi przez cipke haha . Ogolnie sama niewiem jak to ubrać w słowa żeby tez ona tego pozniej nie przeżywała bo tak tez moze byc.
Raczej nie powiem jej ze wysikalam... juz widze jej reakcjie i za kazdym razem jak bede szla do toalety jej pytania czy juz wysikalam haha.

Kupie jakies ksiazeczki to moze mi ułatwi sprawe...niespodziewalam sie ze bede miala taki dylemat :D


5djylbetecfse5n6.png
 
Dziewczyny podpowiedzcie mi jak mam wyjaśnić swojej córce 5 lat jak wyjdzie z brzuszka dziecko....pustka w głowie :/ Nelka dopytuje i to.niemalże wszystko.chce wiedziec i nie ma opcji wymigania od pytania. Tylko ze musze tak wyjasnic zeby później nie miala jakiś wizi ze mame to boli i żeby nie przeżywała ze przyjście dziecka na swiat to dlamnie cos strasznego ...hyyyy no tak na rozum 5 latki :/ jak macie jakies fajne ksiazeczki dla dzieci w tym wieku to tez poprosze tytuły. :)

5djylbetecfse5n6.png

Ja mam to "szczescie" że będę mieć cc. Łatwo wtedy wytłumaczyć jak dziecko wychodzi.
Ja nie ukrywałam że po zaszyciu blizna boli- pokazywałam ją i tłumaczyłam, że sie goi i że teraz nie mogę podnosić ciężkich rzeczy, skakać na trampolinie i syn nie moze skakać po mnie. Nie musisz opowiadać ze szczegółami o bólu i wysiłku ale dobrze coś o tym wspomnieć, bo jak wrócisz do domu to będziesz potrzebować czasu na regeneracje.

Może sprzedaj jej prawdę o cesarce, że doktor zrobi operacje i wyjmie dzidziusia. Ewentualnie opowiedz że dzidzia pływa w wodzie i pewnego dnia jak pójdziesz siusiu to wysiusiasz dzidzię razem z tą wodą... Siusianie nie kojarzy się z bólem a jest bliskie prawdy.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja hymnie mówiła o siusianu [emoji12] po pierwsze to kłamstwo a po drugie to jakoś mogłoby przestraszyć dziecko. Juz słyszę te tysiąc pytań, a co hak nie zauważysz w nocy ze wysikalas dzidziusia? Co jak wpadnie głęboko dł ubikacji? Itd.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
uświadamianie dzieci ciężki temat :) ja jak byłam mała miałam swoja własną teorie , otóż myślałam ze każda dziewczynka rodzi się z malutkim ziarenkiem w brzuszku i dopiero po ślubie to ziarenko rośnie i zaczyna się zmieniać w dzidziusia . Tyle sobie dopowiedziałam po szczątkowych informacjach które zapodała mi moja mama . :D
 
reklama
Super ta szkoła rodzenia ja się już zarejestrowałam oczywiście traktuje to jako forma dodatkowa aczkolwiek poleciłam to mojej koleżance która rodzi i lutym a do szkoły rodzenia nie poszła


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry