reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe Mamy 2016

reklama
Pkowalska możesz wyniki pokazać Ginowi i on też może ci wystawić skierowanie bo póki co wyniki widział rodzinny??
Bloodyflower szczerze poprostu jest za wcześnie na usg. Skoro mineło od zapłodnienia 17 dni to jesteś tuż po terminie @ . Jeśli ovu przesunęła się choć o 2-3 dni to na usg nie powinno być zbyt wiele widać. Zrób drugie usg ale w okolicach 6-7 tygodnia. Powinno być wtedy więcej widać a nawet będzie serduszko :) cierpliwości choć wiem że to nie łatwe.
Jeszcze dwa dni do usg. Już nie mogę się doczekać. Jutro lekarz :)
 
Cześć dziewczynki...
Pzryjmiecie mnie??
Dziś zobaczyłam dwie kreseczki, pomimo tego, że dwa poprzednie testy uparcie nie wskazywały :) A ja czułam ciążę całą sobą :)
Witam was kochane
 
Dziewczyny jeśli już jest tak dobrze, że zobaczyłyśmy swoje upragnione kreski to musimy być dobrej myśli dalej i wspierać tylko pozytywny nastrój. Te wszystkie przypadki, gdzie ciążę skończyły źle, poronienia i puste jaja płodowe są naprawdę marginalne - choć to oczywiście nie umniejsza tragedii ich nosicielek :(
Ale nie mniej, musimy myśleć pozytywnie i nie wkręcac sobie żadnych czarnych scenariuszy. Głowa do góry :)))
 
Witaj PaniKarolina :)
bloodflower bedzie dobrze :) Ja bylam na usg 9 dni po terminie @ i babka mi powiedziala, ze jakbym przyszla 2 dni wczesniej to nie zobaczylabym jeszcze nic :)


 
Hejka :)

Dziewczyny niepotrzebnie porównujecie swoje objawy. Każda ciąża jest inna, każda kobieta jest inna i każda inaczej wszystko odczuwa. To, że nie bolą Was piersi to nie znaczy, ze zaczną albo że coś jest nie tak. Mnie trochę pobolewają, ale sutki nie są tkliwe. W pierwszej ciązy sutki strasznie mnie bolały, piersi tez. Nie mam mdłości, a w pierwszej ciąży zdychałam cały 1 trymestr. Teraz z kolei boli mnie żołądek, mam straszne wzdęcia, boli mnie dosłownie cały brzuch, a na dodatek czuję macicę jak przed okresem i też się stresuję, choć niby to normalne bo się rozciąga. Ból nie jest jakiś duży, po prostu ją czuję i wiecie, różne myśli krążą po głowie ;) Dziś ide na usg prywatnie, więc liczę że lekarz rozwieje moje obawy :)

Co do niedoczynności w ciąży - ja też choruję na niedoczynność (Hashimoto) i poza tym, że przyjmuję na stałę Euthyrox (być może będzie trzeba zwiększyć dawkę), to biorę tabletki z jodem i witaminę D3. Tak mi zaleciła endokrynolog. Podobno jod powinno się przyjmować już przed zajściem w ciążę, jak kwas foliowy. Ja o tym nie wiedziałam. Mój gin zaleca mi generalnie taki kompleks witamin dla ciężarnych (ważne żeby był jod) np. Falvit Mama, Femibion I. W pierwszej ciązy brałam te witaminy całą ciąże i przez cały okres karmienia piersią. Po zakończeniu karmienia jod trzeba odstawić. A badania tsh robiłam co miesiąc. W Warszawie w szpitalu na Banacha jest taki endokrynolog, który w każdy wtorek przyjmuje tylko ciężarne bez zapisów. Przychodzisz, siadasz w kolejce i czekasz. Tylko trzeba mieć skierowanie do poradni endokrynologicznej przed pierwszą wizytą.
 
Ja sama dojeżdżam do Gdańska do endokrynologa, też prywatnie. Termin oczekiwania na wizytę wynosi ok. 1-2 tyg., a lekarkę bardzo sobie chwalę :)

z pomorza dzis bylam zrobic ft3 i ft4 jutro odbiore jak cos bedzie nie tak pojde znowu do rodzinnego i wymusze zeby wystawila mi to skierowanie.albo ja zmienie skoro nawet nie wie ze kobieta w ciazy powinna miec tsh do 2.5
 
mama_ka masz racje. Kazda ciaza jest inna. Tak sie zlozylo, ze moja siostra i moja kolazanka sa rowniez w ciazy :-) (roznica 4 tygodni) i kazda z nas ma/miala inne objawy.
Co do niedoczynnosci mi endokrynolog zalecil Femibion bez jodu. Chociaz teraz mam nadczynnosc bo bralam za wysoka dawke euthyroxu... za 4 tygodnie kontrola wiec moze znow zaleci mi jod... I nie moge jesc chinszczyzny ze wzgledu na jod :-)
 
reklama
Ooo! U mnie też koleżanka w ciąży i bratowa :) chyba taki okres obfity dla ciężarnych :laugh2:

mama_ka masz racje. Kazda ciaza jest inna. Tak sie zlozylo, ze moja siostra i moja kolazanka sa rowniez w ciazy :-) (roznica 4 tygodni) i kazda z nas ma/miala inne objawy.
Co do niedoczynnosci mi endokrynolog zalecil Femibion bez jodu. Chociaz teraz mam nadczynnosc bo bralam za wysoka dawke euthyroxu... za 4 tygodnie kontrola wiec moze znow zaleci mi jod... I nie moge jesc chinszczyzny ze wzgledu na jod :-)
 
Do góry