reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa

reklama
No to ja więcej piję 🙈a siemię / mus tylko jak mam problem, na szczęście nie za często ostatnio.
A jak Wasze kilogramy? U mnie chyba jakieś 5,5 kg na plusie.
U mnie 4kg na plusie .
Bolą mnie znowu trochę kości między nogami jakbym znowu spadła na ramę od roweru 😂 Wczoraj mnie trochę kłuło w środku,ale dzisiaj już ok. Postanowiłam więcej odpoczywać dzisiaj.
 
U mnie 4kg na plusie .
Bolą mnie znowu trochę kości między nogami jakbym znowu spadła na ramę od roweru 😂 Wczoraj mnie trochę kłuło w środku,ale dzisiaj już ok. Postanowiłam więcej odpoczywać dzisiaj.

U mnie ok ale jednak jak pochodzę trochę po sklepach to wymiękam🤨 Coraz większy brzuch mam. Wizyta dopiero przed majówką, ciekawe jaka waga będzie u młodej ❤️
 
U mnie ok ale jednak jak pochodzę trochę po sklepach to wymiękam🤨 Coraz większy brzuch mam. Wizyta dopiero przed majówką, ciekawe jaka waga będzie u młodej ❤️
Ja też mam już powoli problem,żeby coś podnieść z ziemi szczególnie pod koniec dnia jak jeszcze jestem najedzona. Wczoraj się położyłam na plecach i mnie dusiło nie mogłam sobie tak poczytać na leżąco.
A po sklepach to też,wystarczy,że np pojadę do rodziców na większość dnia ,mało poleżę więcej siedzę i jestem umęczona.
W ogóle czuje mała coraz wyżej jak kopie. Wcześniej tak nisko,a teraz np na wysokości pępka,albo troszkę wyżej.
 
Ja też mam już powoli problem,żeby coś podnieść z ziemi szczególnie pod koniec dnia jak jeszcze jestem najedzona. Wczoraj się położyłam na plecach i mnie dusiło nie mogłam sobie tak poczytać na leżąco.
A po sklepach to też,wystarczy,że np pojadę do rodziców na większość dnia ,mało poleżę więcej siedzę i jestem umęczona.
W ogóle czuje mała coraz wyżej jak kopie. Wcześniej tak nisko,a teraz np na wysokości pępka,albo troszkę wyżej.
U mnie czasami codziennie zmiana, nad pępkiem, nisko w pochwie, a jak kuksance są na bokach to znowu zastanawiam się czy nie fiknęła.
To pierwsze dziecko które podczas kilku wizyt leżało poprzecznie 😃 Ale jeszcze jest czas na fikanie.
Moje cukry po chorobie jakby znormalniały no ale się nie chwalę bo nie wiadomo na ile 🙃
 
U mnie czasami codziennie zmiana, nad pępkiem, nisko w pochwie, a jak kuksance są na bokach to znowu zastanawiam się czy nie fiknęła.
To pierwsze dziecko które podczas kilku wizyt leżało poprzecznie 😃 Ale jeszcze jest czas na fikanie.
Moje cukry po chorobie jakby znormalniały no ale się nie chwalę bo nie wiadomo na ile 🙃
Ja jak siedzę to często mnie boli cewka i muszę się położyć ,ale tak mega pod bokiem też czuje. Ja jestem w pierwszej ciąży i wszystko jest dla mnie nowe i ciekawe,a nawet przerażające,bo nie wiem co jest normalne,a co nie 🙈
Ja mam cukry nawet ok ,w normie. Wczoraj popłynęłam,ale zezarlam loda z biedry o smaku słonego karmelu,wręcz go pochlonelam 😂 No to nie ma co się dziwić.
 
Ja jak siedzę to często mnie boli cewka i muszę się położyć ,ale tak mega pod bokiem też czuje. Ja jestem w pierwszej ciąży i wszystko jest dla mnie nowe i ciekawe,a nawet przerażające,bo nie wiem co jest normalne,a co nie 🙈
Ja mam cukry nawet ok ,w normie. Wczoraj popłynęłam,ale zezarlam loda z biedry o smaku słonego karmelu,wręcz go pochlonelam 😂 No to nie ma co się dziwić.
No ja nie w pierwszej i powiem Ci, że wolałam nieświadomość świeżaka, zwłaszcza odnośnie tego co po porodzie.. 🙈 Za dużo się przejmuję 🤨
 
No ja nie w pierwszej i powiem Ci, że wolałam nieświadomość świeżaka, zwłaszcza odnośnie tego co po porodzie.. 🙈 Za dużo się przejmuję 🤨
No właśnie apropo tego co po porodzie i mnie to nie myślałam dużo. Bardziej myślę o dziecku i jak to będzie . A siebie w tych wyobrażeniach widzę normalnie jak przed ciążą 😆 I czasem do mnie dociera,że to nie będzie tak jak sobie wyobrażam.
 
reklama
Haha rodzice, czy teściowie w dłuższych odwiedzinach to zawsze wyzwanie, każdy ma swoje nawyki 🙈🙈🙈
Jak to bola? Im więcej tym coś się dzieje? Koleżanka właśnie mi raz powiedziała, że na koniec ciąży to już płakała jak wbijała sobie insulinę,ale dużo schudła na diecie cukrzycowej i podejrzewała też, że to może przez to 🙄a kończyła chyba jakoś na 16 jednostkach insuliny.

Bo insuline od okolo 15j wlasnie w zwyz nalezy dzielic na dwa strzaly zeby nie bolalo. Bo jednak duzo jej sie wstrzykuje pod skore i to boli. Ja jeszcze 16 znosze, ale chyba od 17 zaczne dzielic bo jednak dyskomfort spory, boli- swedzi.
Juz marze o bezpiecznym tygodniu zeby odpuscic troche z glowa... no ale jeszcze u mnie 4 tyg 😔

Moja mama jest fajna babcia, serio, takiej zycze kazdemu maluchowi. Bawi sie w parterze, poswieca czas, uwage, slucha, przytula jak trzeba itp:-)

Ale jak pusila mlodemu bajki przed snem na telefonie to juz dostala reprymende od tatusia, bo nasz synek jest bardzo aktywnym dzieckiem i przed snem staramy sie wyciszac, a nie pobudzac 🤷‍♀️ a dla niej nie bylo problemu bo przeciez to wyciszajaca madra bajka 🤦‍♀️
Ale jakos przetrwamy....:-) potrzeba mi jej teraz bo mlody chory w domu wiec jakos zniese to wszystko.
Hej. Wysłałam dzienniczek dietetyczce i czekam na wyrok 😛
Kiepski dzień mam dzisiaj od rana mi twardnieje brzuch ,jestem jakbym połknęła balon,w łazience nie byłam więc jak jutro do południa nie pójdę to wjedzie znowu syropek 🤷
Mała od wczoraj szaleje i ćwiczy w brzuchu.
Kłuje mnie trochę w środku ale mam nadzieję,że to nie szyjka . 😏

Mnie kluje jak mam problemy jelitowe zawsze. Wczoraj myslalam ze rodzic normalnie bede a to jelita. Aczkolwiek kazdy bol zglaszam lekarzowi. Dzis juz sieknelam sobie lactulosum i byla kupa i czuje sie tak... lekko 😅 ale brzuszek tez sie spina, stawia. Powiem Ci ze gdzies tak od Twojego tygodnia te problemy u mnie nasily sie do apogeum.
Mi jeszcze pomagaly 2 tabletki baldaloin przed snem -ziolowe na trawienie- polecam sprobowac jeszcze tej metody:-)
A zamiast syropku nie probowałyście musów owocowych, śliwka i te sprawy, ale w sumie wszystkie smaczne 😄 i potrafią działać cuda.
Cukier mają tylko ten z owoców.

Mnie nic z naturalnych juz nie pomaga... nawet probowalam ogorki kiszone popijac mlekiem, takze ten... 🥴😂
 
Do góry