reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Trzymam kciuki na pewno będzie dobrze. Dziękuje za pocieszenie. Bo już bardzo się martwiłam, nigdy na nic nie chorowałam a tu nagle ta insulina. Biorę dopieto od 2 dni ale już widzę ze muszę zwiększyć liczbę jednostek bo przy 2 cukier rano nadal wysoki 99.

Ja jestem w 34 tc i doszlam do 28 jednostek.

Moja rada na przyszlosc - nie przejmuj sie kazdym zwiekszeniem, bo to pogarsza sprawe i nic nie zmieni :) Czasem trzeba tej insuliny brac wiecej, hormony szaleja i nie ma wyjscia.

U mnie najwiekszy problem byl i jest z ketonami, cukier wtedy schodzi na dalszy plan - to akurat mam nadzieje ze ominie Was wszystkie :)
 
reklama
A ja dzis poraz kolejny porównałam glukozę na czczo z krwi żylnej z tą z glukometru. Dostałam skierowanie od mojej ginekolog. W sumie nie wiem po co, ale sobie sprawdziłam. Glukoza z krwi żylnej wyniosła 73, a z glukometru 83. Ostatnio też glukometr pokazał więcej.
 
Accu chek performa- ten glukometr ma dobre opinie.
Ja też to mam to pocieszające że wynik z żyły jest niższy niż z glukometr bo ja mam cukry poranne 80-95. Ale raczej w 8... się mieszczą czasem jest wyskok ponad 90. Także chyba nie ma co się martwicja już 16 tydz na diecie ... 4 kg plus A jestem w 26 tyg. No jeszcze z 12 tyg. O Jezusie....
 
Dziewczyny zahadacie się gorzka czekolada ? Bo ma indeks bardzo niski ... Ja chyba wprowadzi codzienny pasek gorzkiej 85 procentowej czekolady na 2 śniadanie bo wtedy jak zjem to mam dość słodyczy... nie nosi mnie A poza tym ma bardzo dużo żelaza i podniesie mi mam nadzieję czerwone nowinki. Co myślicie ?
 
Myślę, że świetny pomysl na drugie śniadanie chyba też tak zrobię :).. Współczuję, że aż tyle musisz być na diecie, większość ma problem z cukrem od 26/27 tygodnia ciąży. Plus taki, że na tej diecie wiele się nie tyje. Potem będzie łatwiej :)
 
Czy was też tak gola plecy? W szczególności w okolicach kości ogonowej, bo ja miałam wczoraj problem wrócić ze spaceru i dziś to samo jak trochę odpoczne to jest ok. Jestem w 29 tc
 
Ja też to mam to pocieszające że wynik z żyły jest niższy niż z glukometr bo ja mam cukry poranne 80-95. Ale raczej w 8... się mieszczą czasem jest wyskok ponad 90. Także chyba nie ma co się martwicja już 16 tydz na diecie ... 4 kg plus A jestem w 26 tyg. No jeszcze z 12 tyg. O Jezusie....

Ja jestem w 35 tygodniu i przytyłam dopiero 1,5 kg, a mam niedowagę (BMI 17,5). Na tej diecie nie da się przytyć:-) :) Tak poza tym ja na czczo jakieś 90% wyników mam poniżej 80 to ciekawe ile mam w rzeczywistości:confused:
 
reklama
Dziewczyny zahadacie się gorzka czekolada ? Bo ma indeks bardzo niski ... Ja chyba wprowadzi codzienny pasek gorzkiej 85 procentowej czekolady na 2 śniadanie bo wtedy jak zjem to mam dość słodyczy... nie nosi mnie A poza tym ma bardzo dużo żelaza i podniesie mi mam nadzieję czerwone nowinki. Co myślicie ?

Czekolada gorzka jest dozwolona przy cukrzycy ciążowej, ale w rozsądnych ilościach. Ja czasem zjadam sobie jedną lub dwie kosteczki. Ja kupują taką słodzoną stewią. Niestety jest bardzo droga:(
 
Do góry